Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 28

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Codex Alimentarius
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Przedstawiono aktualną działalność Komitetu ds. Metod Analiz i Pobierania Próbek w świetle problematyki dyskutowanej podczas 24 Sesji w Budapeszcie w dniach 18-22 listopada 2002 r. Omówiono wybrane dokumenty; nad którymi prace są w znacznym stopniu zaawansowane bądź które wzbudzają największe zainteresowanie.
W grudniu 2000 r. CIS, będący Punktem Kontaktowym ds. Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO w Polsce, zorganizował konferencję mającą na celu upowszechnienie wiedzy o pracach Komisji Kodeksu Żywnościowego. Kodeks Żywnościowy (Codex Alimentarius) jest zbiorem norm żywnościowych, uznanych na forum międzynarodowym. Omówiono rolę i znaczenie tej Komisji, dokumenty kodeksowe, procedurę ich tworzenia i akceptacji, ochronę interesów konsumenta na tle prac kodeksowych oraz nowe obszary działania KKŻ. Prace KKŻ stanowią podstawę do harmonizacji światowego prawa żywnościowego.
Przedstawiono tematykę obrad XIX Sesji Komitetu Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO ds. Metod Analiz i Pobierania Próbek, które odbywały się w Budapeszcie w dniach 21 - 25.03.1994 r. Komisja Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO poszerzyła zakres kompetencji ww. Komitetu o zagadnienia dotyczące systemów zapewnienia jakości w laboratoriach.
Omówiono działalność Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO w zakresie zapewniania jakości w laboratorium i przygotowywania zharmonizowanych dokumentów zawierających wytyczne dotyczące zasad postępowania w laboratoriach badających żywność. Stosowanie ujednoliconych zasad postępowania ułatwi zniesienie barier handlowych pomiędzy państwami poprzez wzajemne uznawanie wyników uzyskanych w różnych laboratoriach.
12
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Benzen w zywnosci i srodowisku czlowieka

51%
Benzen jest uwalniany do środowiska głównie w wyniku działalności człowieka. Jest związkiem o udowodnionym działaniu rakotwórczym. Przedstawiono informacje dotyczące obecności benzenu w środowisku i źródłach narażenia człowieka. Omówiono działanie toksyczne benzenu i j ego metabolizm w organizmie ludzkim. Na podstawie wyników własnych, badań europejskich i amerykańskich oraz dokumentów Kodeksu Żywnościowego omówiono poziom zanieczyszczenia benzenem różnych środków spożywczych oraz poziom narażenia na benzen pobrany z żywnością. Szczególną uwagę zwrócono na powstawanie i występowanie benzenu w napojach bezalkoholowych konserwowanych kwasem benzoesowym i jego solami oraz działania podjęte przez producentów w celu ograniczenia tworzenia się benzenu w napojach. Omówiono regulacje prawne dotyczące limitowania zawartości benzenu w wodzie i powietrzu.
W pracy omówiono fizyczne, chemiczne i biologiczne metody analityczne, umożliwiające identyfikację napromieniowania żywności.
W pracy przedstawiono możliwości wykorzystania metody radiacyjnej do utrwalania artykułów rolno-spożywczych w kraju i na świecie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.