Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  zaciery ziemniaczane
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Około połowa całkowitej energii zużywanej w gorzelni przeznaczona jest na uwalnianie skrobi z surowca oraz w procesach jej upłynniania i hydrolizy. W artykule przedstawiono bezciśnieniową metodę produkcji spirytusu surowego, która częściowo rozwiązuje problemy zmniejszenia zapotrzebowania na energię cieplną, ograniczenia zużycia wody i zmniejszenia ilości odprowadzanych ścieków.
Celem pracy było zbadanie kinetyki powstawania zanieczyszczeń spirytusu w procesie fermentacji zacierów ziemniaczanych sporządzonych metodą technologii klasycznej. Badania wykonano w warunkach gorzelni rolniczej w Niewieścinie. Prowadzono równolegle dwie fermentacje. Pierwszą rozpoczynano w temp. З10С, a drugą w 28°C. W trakcie fermentacji trzydobowej zacierów ziemniaczanych (kadzie fermentacyjne pionowe z mieszadłami, suszone drożdże D-2. enzymy holenderskie) pobierano w odstępach 6-8-godzinnych próby zacieru. Próby destylowano na specjalnie sporządzonym zestawie szklanym. Otrzymany destylat o mocy 91 ±0,5% analizowano na zawartość zanieczyszczeń zgodnie z PN-80/A-79528. Najwyższą koncentrację zanieczyszczeń zaobserwowano w fazie zafermentowania zacierów. W końcowej fazie fermentacji zacierów koncentracja zanieczyszczeń była niższa od dopuszczalnej, określonej w Polskiej Normie.
Celem prac prowadzonych w gorzelni rolniczej Wałdowo bylo ustalenie wpływu ras drożdży i enzymów na jakość spirytusu surowego otrzymanego z ziemniaków. Badania procesu technologicznego prowadzono w skali przemysłowej dla czterech kombinacji warunków fermentacji przy pięciu powtórzeniach. W gorzelni Wałdowo stosowano do otrzymywania spirytusu suszone drożdże rasy D-2 i As-4 oraz preparaty amylolityczne produkcji chińskiej i holenderskiej. Fermentacje zacierów z ziemniaków w gorzelni przebiegały bez zakłóceń niezależnie od stosowanych enzymów i drożdży. W badanych próbach spirytusów surowych nie stwierdzono przekroczenia zawartości zanieczyszczeń powyżej Polskiej Normy. Najmniejszą ilość zanieczyszczeń mają spirytusy otrzymane przy zastosowaniu suszonych drożdży D-2 niezależnie od enzymów użytych do upłynnienia i scukrzenia.
Celem pracy była ocena przebiegu i efektów końcowych fermentacji etanolowej zacieru ziemniaczanego przygotowanego z pominięciem etapu scukrzania przez drożdże amylolityczne. Czas fermentacji zacierów ziemniaczanych z udziałem badanych drożdży wynosił od 96 do 120 godz. Najlepszą dynamikę i wydajność etanolu obserwowano podczas fermentacji zacierów ziemniaczanych z udziałem drożdży Saccharomyces diastaticus, S2 i R1. Po zakończonej fermentacji najlepszy stan fizjologiczny wykazywał szczep hybrydowy S2, charakteryzujący się najniższym udziałem komórek nieaktywnych.
Celem pracy była ocena przebiegu i efektów końcowych fermentacji etanolowej zacierów przygotowanych z obierek ziemniaczanych. Czas fermentacji zacierów przygotowanych z obierek ziemniaczanych wynosił ponad 140 godzin. Najlepszą wydajność etanolu w stosunku do teoretycznej (71.4%) uzyskano podczas fermentacji badanego zacieru z udziałem drożdży Schwanniomyces occidentalis. Po zakończonej fermentacji badanego surowca drożdże charakteryzowały się wysokim udziałem komórek nieaktywnych (powyżej 15%), zaś udział komórek pączkujących kształtował się na poziomie od 9 do 20%.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.