Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Celem artykułu jest ukazanie znaczenia marketingu w procesach kreowania innowacji. Rozważania w artykule będą z jednej strony prowadzone w kontekście zmian paradygmatu marketingu, a z drugiej ewolucji innowacji, która wyraża się w przechodzeniu od innowacji podażowych do innowacji popytowych. Przemiany te stwarzają nowe możliwości dla konsumenta, który staje się aktywnym podmiotem współuczestniczącym w procesach innowacyjnych. Wiąże się to z uwzględnianiem przez decydentów w przedsiębiorstwach kierunków rozwoju konsumpcji, a w tym m. in. jej wirtualizacji, prosumpcji oraz indywidualizacji. Procesy te implikują poszukiwanie i wdrażanie nowych modeli kreowania innowacji, odwołujących się do zaangażowania klientów. Towarzyszy temu dynamiczny rozwój technologii informacyjnych oraz jakościowych i ilościowych metod badań marketingowych, które znajdują zastosowania na poszczególnych etapach procesu kreowania innowacji. Artykuł został oparty na studiach literaturowych oraz analizie raportów badawczych. Wiedza o roli marketingu w procesach kreowania innowacji może być użyteczna z punktu widzenia wprowadzania nowych i użytecznych dla konsumentów rozwiązań na poszczególnych etapach procesu zarządzania wartością dla klienta.
Konsument jest jednym z najistotniejszych uczestników procesów gospodarczych. Rozwój cywilizacyjny sprawia, że zmieniają się preferencje i oczekiwania, postawy i zachowania konsumentów oraz przypisywane im funkcje w relacjach z przedsiębiorstwami. W dyskursie dotyczącym roli konsumenta w gospodarce coraz częściej przedstawia się go jako aktywny podmiot, będący partnerem dla firmy i kreatorem wartości oraz źródłem innowacji. Celem rozważań jest ukazanie zmieniającej się roli konsumenta na rynku, której towarzyszy ewolucja ram konceptualnych marketingu. Rozważania prowadzone są także w kontekście wybranych teorii konsumpcji. Artykuł został oparty na studiach literaturowych oraz analizie wyników badania zrealizowanego w ramach projektu pt. Internet w marketingu oraz zastosowanie nowych technologii w prowadzeniu współpracy firmy z klientami. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 152 przedsiębiorstw. Wiedza o zmieniającej się roli konsumenta może znaleźć zastosowanie w rozwijaniu przez firmy innowacyjnych działań marketingowych. Artykuł jest przeglądem literatury i prezentacją wyników.
Konsumpcja, będąc jedną z ważniejszych kategorii w ekonomii, podlega wielu zmianom, które determinowane są m.in. procesem globalizacji oraz integracji europejskiej. Celem rozważań jest ukazanie dokonujących się w Polsce przemian w konsumpcji, które wyrażają się jej unowocześnieniem oraz ich wybranych uwarunkowań, a także dystansów dzielących polskich konsumentów od konsumentów z wysoko rozwiniętych gospodarczo państw Unii Europejskiej. Wzrost gospodarczy nie przekłada się bowiem automatycznie na postęp cywilizacyjny. Dystanse cywilizacyjne wyrażają się w wielu wymiarach, a w tym w zakresie ekonomicznym, społecznym, demograficznym i kulturowym. Artykuł został oparty na analizie danych wtórnych, a w szczególności raportów badawczych oraz danych gromadzonych przez Eurostat i Główny Urząd Statystyczny. Wiedza o różnicach występujących w poziomie konsumpcji między krajami członkowskimi Unii Europejskiej może stanowić podstawę budowy strategii przedsiębiorstw uwzględniających potrzeby konsumentów oraz być wykorzystywana w projektowaniu działań marketingowych firm funkcjonujących na rynku Unii Europejskiej. Artykuł jest przeglądem literatury.
Związana z reformą samorządu terytorialnego decentralizacja zarządzania dotyczy wielu obszarów, w tym także sfery kultury. Uwarunkowane tym procesem zmiany zachodzące w obszarze kultury polegają na tym, że organizatorami instytucji kultury są samorządy, prowadzące politykę na szczeblu regionalnym i lokalnym. Jednocześnie należy podkreślić, że rozwój regionu nie jest możliwy w przypadku pominięcia jego kulturalnej funkcji. Ze względu na pobudzanie przez rozwój kultury wielu pozytywnych zmian społeczno-gospodarczych, zwiększa się endogeniczna zdolność regionu do reagowania na zmiany zachodzące pod wpływem czynników egzogenicznych. W artykule zaprezentowano zachodzące w latach 1999-2010 zmiany dotyczące: -liczby instytucji kultury na Dolnym Śląsku, - wydatków na kulturę na poszczególnych szczeblach samorządu terytorialnego Dolnego Śląska, - uczestnictwa w kulturze na Dolnym Śląsku.
Celem artykułu jest przedstawienie 'wyników z analizy raportów RASFFz lat 2008 - 2012 w aspekcie zagrożeń fizycznych 'wystę¬pujących w żywności. Zanieczyszczenia fizyczne stanowiły ok. 4% wszystkich zgłoszeń dotyczących niebezpiecznej żywności. "Za¬nieczyszczenia fizyczne najczęściej odnotowywano w grupie owoców i warzyw, grupie orzechów, produktów orzechowych i nasion oraz grupie zbóż i produktów piekarskich. Najwięcej powiadomień dotyczyło obecności owadów, szkła oraz metali w produktach spożywczych.
The aim of this study was to investigate changes of volatile compounds in Rokpol blue cheeseduring storage under different temperature conditions (4℃, 25℃, 35℃). Headspace solid-phasemicroextraction (HS-SPME) was used to isolate volatile compounds from the matrix and GC/MS wasused for compounds separation and identification. Received aroma profiles were showed in the analyzed cheese and statistical analysis were done based on the identified groups of compounds. Results were interpreted on the basis of principal component analysis and cluster analysis. The dominant group of compounds represented ketones. The largest decrease in quality in the profile of volatile compounds was observed during storage at 25℃. Profile of volatile compounds remainssimilar during the week in 4℃ and two days at 25℃
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.