Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Celem artykułu jest było przedstawienie możliwości zastosowania różnicowej kalorymetrii skaningowej przy badaniu właściwości cieplnych wybranych półproduktów i produktów spożywczych. Różnicowa kalorymetria skaningowa jest jedną z technik analizy termicznej, która znalazła wiele zastosowań w analizie żywności. Jest to metoda badająca ruchy ciepła pomiędzy próbką badaną i aparaturą (w porównaniu do wzorca) w warunkach zaprogramowanej temperatury. Za jej pomocą można badać właściwości fizyczne i chemiczne głównie tłuszczów, węglowodanów, białek, wody oraz wykrywać zafałszowania żywności.
W ostatnich latach obserwuje się rosnące zainteresowanie wykorzystaniem nanotechnologii w produkcji materiałów opakowaniowych. Wśród najnowocześniejszych rozwiązań znajdują się opakowania inteligentne, w tym opakowania z wykorzystaniem nanocząsteczek. Nanotechnologia umożliwia wytwarzanie inteligentnych nanosensorów i nanowsporników mogących rejestrować i monitorować zmiany fizykochemiczne oraz mikrobiologiczne zachodzące w otoczeniu produktu.
Omówiono wpływ pakowania w modyfikowanej atmosferze na jakość mięsa i produktów mięsnych. Jakość mięsa uwarunkowana jest przez czynniki bezpośrednio związane z produktem oraz czynniki zewnętrzne, związane z otoczeniem produktu. Pakowanie mięsa w atmosferze gazów modyfikowanych ma na celu przedłużenie jego trwałości, zwiększenie bezpieczeństwa mikrobiologicznego oraz poprawę cech sensorycznych, istotnych z punktu widzenia konsumenta. Omówiony system pakowania może przyczynić się do zwiększenia zysków oraz zmniejszenia strat popsutej żywności w przypadku producentów. W obecnych czasach obserwuje się wzrost zapotrzebowania na żywność świeżą, bez dodatku konserwantów, bezpieczną i trwałą, którą można otrzymać przy wykorzystaniu pakowania w modyfikowanej atmosferze.
Omówiono wpływ pakowania próżniowego na trwałość oraz jakość mięsa i produktów mięsnych. Głównym celem pakowania próżniowego jest maksymalne przedłużenie trwałości produktu, utrzymanie jego wysokiej jakości oraz poprawa cech sensorycznych, ważnych z punktu widzenia konsumenta. Producenci żywności czerpią liczne korzyści związane z zastosowaniem pakowania próżniowego. Przyczynia się ono do zwiększenia zysków przez ograniczenie strat popsutej żywności, zmniejszenie kosztów magazynowania i transportu. Obecnie obserwuje się wzrost zapotrzebowania na żywność zdrową, świeżą i trwałą, którą można otrzymać stosując pakowanie próżniowe.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.