Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 40

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  witryny internetowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Opracowanie podejmuje zagadnienia wykorzystywania komunikacji internetowej po­między producentem, a konsumentem w procesie sprzedaży artykułów żywnościowych. Analizą została objęta strona internetowa www.odrolnika.pl, za pośrednictwem której grupa rolników z województw: małopolskiego i podkarpackiego dokonuje sprzedaży wy­twarzanych w ich gospodarstwie płodów rolnych. Materiały do badań pozyskano podczas wywiadów prowadzonych z rolnikami, wykorzystane zostały dane zawarte w literaturze oraz informacje pozyskane za pośrednictwem Internetu. Poczynione obserwacje pozwa­lają stwierdzić, że Internet może pomóc drobnym gospodarstwom zbudować grupę sta­bilnych odbiorców.
Aktualnie na świecie dzięki możliwości dostępu do zasobów internetowych, jednego z najszybszych, podstawowych źródeł infor­macji, biblioteki pełnią również rolę ośrodków informacji. Biblioteka WSM posiada i umożliwia studentom oraz pracownikom dostęp do baz internetowych takich jak: Source OECD, Legalis, ISI Emerging Markets, ProQuest, Gospodarka, Nauki Społeczne, UP RP. Szczegółowy opis zawartości baz znajdziecie Państwo na stronie internetowej WSM w Warszawie www.bibiloteka.mac.edu.pl.
Sfera komunikacji przedsiębiorstw z otoczeniem powoli, aczkolwiek konsekwentnie przenosi się w przestrzeń Internetu. Wzrasta zainteresowanie kreowaniem wizerunku i budowaniem marki w sieci oraz promowaniem i pozyskiwaniem klientów poprzez Internet. Tendencje te nie ominęły branży turystycznej, w tym agroturystyki i turystyki wiejskiej. Trudno jest prowadzić efektywne działania biznesowe bez sprawnego marketingu. Posiadanie strony internetowej, konta na portalu społecznościowym, bloga, a nawet wszystkich wymienionych jednocześnie staje się powoli powszechne. W artykule poruszono kwestie klasyfikacji witryn internetowych gospodarstw agroturystycznych według pełnionej funkcji oraz wybranych parametrów technicznych zgodnie z modelem wdrażania technologii internetowej SMWTI (ang. The Simplified Model of the Web Technology Implementation). Badania pokazują, że twórcy witryn internetowych wciąż nie przywiązują należytej uwagi do jakości i aktualności publikowanych treści oraz bezbłędnego przygotowania strony pod kątem programistycznym, podczas gdy są to jedne z kluczowych czynników wpływających na budowę wizerunku w sieci.
Pierwsze próby wykorzystania Internetu dla potrzeb monitorowania zagrożenia ziem­niaka przez P. infestans w Polsce podjęto w latach 2001-2002 z zastosowaniem oprogra­mowania przekazanego stronie polskiej przez Duński Instytut Nauk Rolniczych. Istotny wkład w opracowanie rodzimego systemu internetowego wniosła również współpraca In­stytutu Ochrony Roślin z Centrum Oprogramowania i Systemów Decyzyjnych w Niem­czech realizowana w latach 2003-2007. W ramach tej współpracy strona polska zapoznała się z funkcjonowaniem opracowanego w Niemczech Systemu Informacyjnego dla Potrzeb Integrowanej Produkcji Roślin, oraz z organizacyjnymi aspektami funkcjonowania do­radztwa rolniczego, realizowanego z wykorzystaniem internetowych wersji systemów de­cyzyjnych. Zdobyte tą drogą doświadczenia pozwoliły na opracowanie witryny interneto­wej służącej do przekazywania informacji o terminie rozpoczynania ochrony chemicznej ziemniaka przed P. infestans, określanym z wykorzystaniem modelu Ullricha i Schrödtera oraz o wynikach, prowadzonego przez służby doradcze, monitoringu plantacji ziemniaka.
We wstępie artykułu wskazano na zmiany dokonujące się w rozwoju technologii informatycznych i przedstawiono cel rozważań. W kolejnej części zaprezentowano źródła badawcze. Materiał badawczy stanowiły bazy danych GUS i Eurostat. Badania własne przedstawiają wykorzystanie technologii informacyjnych w przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego w porównaniu z ogółem przedsiębiorstw. Zakończenie w formie wniosków stanowi końcową część artykułu.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.