Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 23

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  mycie pianowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Proces higienizacji komór wędzarniczych może odbywać się ręcznie lub automatycznie. W artykule przeanalizowano proces higienizacji dziesięciu komór wędzarniczych w zakładach przemysłu spożywczego z uwzględnieniem systemu nakładania piany, częstotliwości i czasu trwania procesu, temperatury w komorze wędzarniczej podczas mycia, zastosowanego środka i jego stężenia. Następnie oceniono równomierność pokrycia pianą wszystkich elementów i przeprowadzono wizualną ocenę skuteczności mycia. W wyniku tej analizy stwierdzono, że nie wszystkie komory wędzarnicze zostały zadowalająco wyczyszczone. Komora wędzarnicza, w której zastosowano ręczne nakładanie piany, była odpowiednio wyczyszczona. Mycie ręczne, mimo że jest pracochłonne, okazało się bardzo skuteczne. Zastosowanie automatycznych systemów mycia komór wędzarniczych, częste przeglądy ich działania i kontrola procesu prowadzą do uzyskania zadowalających efektów przy mniejszym nakładzie czasu i pracy.
W artykule zaprezentowano istotę mycia pianowego stosowanego w przetwórstwie spożywczym. Przeanalizowano wptyw udziału poszczególnych faz piany na jej jakość i efekty mycia oraz zaprezentowano analizę techniczną myjek pianowych.Analizie poddano 11 urządzeń dostępnych na rynku. Usystematyzowano je ze względu na mobilność wytwornicy. Porównano je pod względem ciśnień.
W artykule omówiono wymagania higieniczne i konstrukcyjne posadzek w różnych branżach przemysłu spożywczego, mające na celu utrzymanie ich w czystości. Wskazano materiały konstrukcyjne stosowane do ich wykonania oraz wymagania higieny i bezpieczeństwa pracy. Przedstawiono zarówno metody, jak i systemy mycia podłóg stosowane w zakładach przemysłu spożywczego.
Utrzymywanie czystości w zakładach mięsnych jest niezwykle ważne. Dotyczy to nie tylko wnętrza hal produkcyjnych czy wielu innych pomieszczeń, ale również maszyn i narzędzi pracy, co potwierdza konieczność utrzymania odpowiedniej czystości i sterylności na wszystkich etapach produkcji [2, 8, 11]. Spełnienie wysokich standardów sanitarno-higienicznych produkcji wymaga zastosowania odpowiednich procedur, sprzętu oraz środków chemicznych w zakresie mycia i dezynfekcji. Zachowanie odpowiednich standardów czystości pozwala na produkcję bezpiecznej żywności o wysokiej wartości i jakości odżywczej oraz sensorycznej [1, 10].
Na efektywność (skuteczność) mycia i dezynfekcji wpływa wiele czynników. Do najważniejszych zalicza się: rodzaj zabrudzeń oraz warunki ich powstawania i utrwalania w czasie, rodzaj i liczność drobnoustrojów, rodzaj i charakter chemiczny tworzywa konstrukcyjnego oraz jego porowatość, twardość wody używanej do sporządzania roztworu roboczego środka myjącego lub dezynfekującego oraz do spłukiwania powierzchni przed i po myciu, skład środka myjącego, myjąco-dezynfekującego lub dezynfekcyjnego, technologia oraz warunki mycia i dezynfekcji. Scharakteryzowano właściwości oraz zastosowanie nowoczesnych środków myjących i myjąco-dezynfekujących serii „RUDSAN" dla przemysłu spożywczego produkcji Zakładów Chemicznych RUDNIKI.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.