Ograniczanie wyników

Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 39

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  aplikacje mobilne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Artykuł jest poświęcony znaczeniu aplikacji mobilnych i innowacji technologicznych w funkcjonowaniu nowoczesnego handlu. Celem rozważań jest podkreślenie znaczenia innowacji, w tym głównie technologicznych i asortymentowych, w nowoczesnym zarządzaniu przedsiębiorstwami handlowymi. Autor charakteryzuje zasady funkcjonowania aplikacji mobilnych oraz opisuje korzyści, jakie przynoszą one klientom. Ponadto podaje i komentuje wiele przykładów ilustrujących najnowsze Innowacje technologiczne, które są testowane i wdrażane przez detalistów w Polsce. W konkluzji autor dowodzi, że przyszłością handlu jest intensywny rozwój sprzedaży wielokanałowej (tzw. omnichannel). Wynika to z faktu, iż wzbogacenie oferty sklepu stacjonarnego formułą e-sklepu i wykorzystanie aplikacji mobilnych (e-commerce i m-commerce) powinno przynieść optymalne rezultaty. Źródło sukcesu tkwi bowiem we wzajemnie uzupełniających się, zintegrowanych kanałach dystrybucji.
W artykule przedstawiono powody i sposób opracowania kilku wersji, aplikacji na urządzenia mobilne do opryskiwania, pozwalającej na sprawne i dokładne ustalenie ilości skoncentrowanego preparatu i wody, przeznaczonych do przygotowania cieczy roboczej. Dotychczas procedura ta była utrudniona, a brak poręcznych urządzeń pomocniczych do jej przeprowadzania groził ryzykiem pomyłki i groźnymi skutkami dla środowiska i operatora. Rosnąca popularność telefonów komórkowych, czy innych przenośnych urządzeń, pozwalają na zastosowanie w nich aplikacji użytkowych. W Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu opracowano program do określenia ilości preparatu potrzebnego do przygotowania cieczy użytkowej o właściwym stężeniu. Program może być zmodyfikowany na dowolny język i jednostki niemetryczne, co pozwoli użyć go również w innych krajach, gdzie przyczyni się do zmniejszenia chemicznego skażenia środowiska przyrodniczego.
Rynek urządzeń elektronicznych produkowanych na potrzeby sportu, turystyki i rekreacji jest bardzo różnorodny. Niestety, sprzęt przeznaczony do zastosowań profesjonalnych w obszarze turystyki i aktywności outdoorowej jest relatywnie drogi. Alternatywą wydają się zatem urządzenia powszechnego użycia, np. smartfony. Współczesne telefony posiadają możliwości zbliżone do komputerów, a ich cena jest wielokrotnie niższa – tym samym są bardziej dostępne dla przeciętnego (zwłaszcza młodego) konsumenta. Turystyka, rekreacja i sport to aktywności, w których moduły GPS wraz z niezbędnym oprogramowaniem znajdują z powodzeniem szerokie zastosowanie. Celem niniejszej pracy była próba odpowiedzi na pytania dotyczące wiedzy respondentów na temat możliwości wykorzystania w terenie smartfonów w grach i zabawach z elementami współzawodnictwa oraz przygody, opartych na geolokacji. Metodą badawczą był sondaż diagnostyczny. W efekcie przeprowadzonych badań stwierdzono, że najpopularniejszą formą rekreacji fizycznej wśród ankietowanych była jazda na rowerze oraz spacery, przy jednocześnie małej znajomości reguł i praktycznego wykorzystania nowoczesnych technologii przy realizacji aktywności fizycznej, pomimo dużej dostępności do nowoczesnych urządzeń.
W wielu rejonach świata użytkuje się opryskiwacze ciągnikowe bez automatycznych systemów dozowania cieczy. Użytkowanie takich opryskiwaczy każdorazowo wymaga fachowego i precyzyjnego określenia parametrów pracy. Wynika to ze zmienności charakterystyki chronionych upraw na skutek ich rozwoju. Dotychczas procedura ta była utrudniona i brak było poręcznych urządzeń pomocniczych do jej przeprowadzania. Szybki rozwój informatyzacji oraz możliwości mikroprocesorów jak też rosnąca popularność i dostępność telefonów komórkowych, czy innych przenośnych urządzeń teleinformatycznych, pozwalają na zastosowanie w nich aplikacji użytkowych. W Instytucie Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opracowano program do doboru podstawowych parametrów pracy opryskiwacza polowego. Umożliwia on w łatwy i wygodny sposób na określenie praktycznej prędkości roboczej i wydatku jednostkowego rozpylacza przy zadanej dawce cieczy. W ostatniej funkcji aplikacja pozwala zmierzyć wydatek rzeczywisty i porównać z wyliczonym. Program może być przetłumaczony na dowolny język i z powodzeniem stosowany na całym świecie, szczególnie w krajach rozwijających się, gdzie przyczyni się do zmniejszenia chemicznego skażenia środowiska przyrodniczego.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.