Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 19

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
W krajach Unii Europejskiej o normalnie funkcjonującym rynku towarów i usług, wobec pełnej oferty jakościowej i nadwyżki ilościowej towarów, coraz większą wagę przywiązuje się do na pozór mniej ważnych cech jakości produktów, takich jak pakiet informacji, którym jest etykieta umieszczona na środku spożywczym. W procesie przygotowań Polski do integracji z Unią, a także w wyniku dużej konkurencji na wolnym rynku, podejście polskich producentów do spraw jakości żywności i jej znakowania zaczęło ulegać zmianie. Obecne działania są dużo bardziej skierowane na potrzeby nabywcy.
Przedstawiono rosnące znaczenie znakowania produktów rolno-spożywczych jako instrumentu wpływającego na decyzje nabywcze konsumentów. W tym kontekście zostały zaprezentowane pewne elementy, które powinny pojawić się na etykietach i opakowaniach wyrobów w celu zwiększenia ich atrakcyjności.
Przedstawiono główne determinanty spożycia owoców i produktów owocowych. Omówiono zagadnienie motywów i barier w konsumpcji owoców na podstawie rezultatów badań jakościowych, a także ich implikacje dla producentów w dostosowaniu oferty rynkowej do potrzeb konsumentów.
Wskazano na sposoby zapewnienia odpowiedniej jakości produktów spożywczych oraz wpływ tych działań na poprawę ich konkurencyjności. W tym kontekście zaprezentowano przedsięwzięcia, które powinien podjąć rząd, instytucje wspierające i producenci w celu poprawy jakości i zwiększenia atrakcyjności polskiej żywności.
Przedstawiono rolę jakości produktów spożywczych w decyzjach nabywczych konsumentów oraz znaczenie jakości w działalności przedsiębiorstw branży mięsnej. Analizie poddano takie zagadnienia, jak: znaczenie jakości oraz rola informacji jakościowej na opakowaniu produktów spożywczych w zależności od profilu demograficzno-społecznego respondentów i wielkości badanych przedsiębiorstw.
W artykule przedstawiono funkcję promocyjną opakowań na rynku soku i przeanalizowano wpływ opakowań na decyzje nabywcze konsumentów. W konkluzji stwierdzono, iż konsument postrzega wiele produktów przez ich opakowanie i kierując się pierwszym wrażeniem może ocenić jakość i użyteczność towaru tylko na ich podstawie.
Na rynkach towarów i usług w krajach wysoko rozwiniętych obserwuje się trwałą nadwyżkę podaży nad popytem. Dotyczy to zwłaszcza rynku produktów żywnościowych, na które popyt charakteryzuje się niską elastycznością dochodową i cenową. Przedsiębiorstwa produkujące żywność rywalizują na rynku oferując nowe produkty o określonych parametrach i cechach jakościowych. Jednym ze sposobów informowania o tych produktach i pozyskiwania konsumenta jest informacja bezpośrednia związana z towarem w postaci oznakowania czy znaku towarowego zamieszczonego najczęściej na opakowaniu lub etykiecie przytwierdzonej do towaru. Sama forma i kształt opakowań mogą być pomocnicze w przekazywaniu informacji i uzyskaniu aprobaty nabywcy w postaci aktu zakupu. Znakowanie obejmujące takie elementy, jak: informacja żywieniowa, znaki jakości i bezpieczeństwa, znaki ekologiczne i oznaczenia geograficzne, a także informacja o nagrodzeniu produktu w prestiżowym konkursie staje się ważnym narzędziem promocyjnym, za pomocą którego wytwórca czy jego agent handlowy stara się wyróżnić produkt w oczach konsumenta wśród wielu innych podobnych wyrobów.
Przedstawiono wpływ płci na zachowania konsumentów na rynku. Naświetlono problematykę oddziaływania narzędzi marketingowych na zachowania konsumentów w zależności od płci.
Podjęto próbę przedstawienia problematyki produktów slow food takich, jak produkty regionalne i tradycyjne jako atrakcyjnej alternatywy dla żywności powstałej w wyniku procesu makdonaldyzacji, która opanowała globalny rynek.
13
100%
Zaprezentowano przegląd literatury przedmiotu oraz wyniki badań odnośnie czynników stanowiących motywy konsumpcji żywności ekologicznej oraz bariery utrudniające jej zakup. Przedstawiono wyniki badań ankietowych przeprowadzonych na próbie 200 respondentów zamieszkujących tereny miejskie i wiejskie. Przeanalizowano istotność czynników mających znaczenie podczas zakupu żywności ekologicznej, a także motywy skłaniające do jej wyboru.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.