Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Celem artykułu jest próba odpowiedzi na pytanie, czy i w jakiej skali bezpośrednie inwestycje zagraniczne (BIZ) wywarły wpływ na intensywność procesów innowacyjnych w gospodarce polskiej
Celem pierwszej części artykułu [1] było przedstawienie i argumentacja za stosowaniem mierników wiedzochłonności oraz naukochłonności do analizy gospodarki opartej na wiedzy , w szczególności zaś do procesów innowacyjnych . W drugiej części artykułu prezentowanego w niniejszym numerze zawarta jest charakterystyka poziomu , dynamiki i struktury nakładów na in¬nowacje polskiego przemysłu w świetle danych GUS . Na tej podstawie omówione zostały wskaźniki oraz kapitałochłonność nakładów na procesy innowacyjne . Analiza prezentowana w niniejszym artykule odnosi się do poszczególnych gałęzi przemysłu. Wyniki analizy pozwoliły na wstępne postawienie hipotezy , iż zmniejszające się wskaźniki wiedzochłonności gałęzi przemysłu nie przyczynią się do zrealizowania Strategii Lizbońskiej. Tym samym opóźni się proces budowania gospodarki opartej na wiedzy. Informacje na temat poziomu wie¬dzochłonności oraz naukochłonności w układzie gałęziowym są więc przydatne do formułowania polityki proinnowacyjnej pań¬stwa i stanowią także argument w staraniach przedsiębiorstw o dofinansowanie projektów badawczych [5], Aktualnie konieczne staje się przeprowadzenie szerszych badań nad innowacyjnością gospodarki i jej uwarunkowaniami a w tym badaniochłonnością i naukochłonnością.
Celem artykułu jest przedstawienie sposobu budowania społeczeństwa opartego na wiedzy dzięki realizowanym procesom innowacyjnym oraz wskazanie jakie relacje zachodzą pomiędzy wiedzą a innowacją.
Celem artykułu jest prezentacja kreowania i wdrażania strategii innowacji — jako najważniejszego czynnika konkurencyjności organizacji.
Celem artykułu jest przedstawienie obrazu innowacyjności polskiego przemysłu w świetle danych GUS. Dane dotyczące inno­wacyjności zostały opracowane na podstawie badań gałęzi przemysłu. Analiza pozwoliła na wstępne postawienie hipotez co do możliwości zrealizowania Strategii Lizbońskiej i na jej tle strategii realizacji innowacyjnej polityki Polski. Informacje na temat poziomu innowacyjności w układzie gałęziowym są także przydatne przy staraniach przedsiębiorstw o dofinansowanie projektów badawczych z funduszy Unii Europejskiej, Ministerstwa Gospodarki czy też innych źródeł.
Artykuł ukazuje wspomagającą rolę działań marketingowych w intensyfikacji procesów innowacyjnych.
Celem artykułu jest przedstawienie celowości analizy wiedzochłonności w gospodarce opartej na wiedzy oraz argumentacji za stosowaniem takiej analizy w odniesieniu do procesów innowacyjnych. W artykule poszukuje się miernika, który byłby przydatny do przeprowadzenia takiej analizy.
Nitric oxide plays a critical role in a variety of biological acfivities. It has been nicknamed a ,,killer'' and ,,mediator" due to its toxic and signalling properties. Apart from its regular physiological function, nitric oxide indirectly participates in infectious diseases. Our report seems to be first presentation of the nitric oxide synthase participation in the host biochemical defence mechanisms and in morphological transformation of muscle cells in trichinellosis.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.