Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
W artykule opisano kierunki przekształceń strukturalnych przedsiębiorstw różnych branż przetwórstwa spożywczego, dokonywanych w celu przystosowania do warunków gospodarki rynkowej. Zwrócono uwagę na uwarunkowania dostosowawcze przedsiębiorstw, a przede wszystkim na niezbędność modyfikacji wyposażenia technicznego linii produkcyjnych. Określono obecne i do roku 2005 potrzeby zaopatrzenia poszczególnych branż przetwórstwa spożywczego w maszyny i urządzenia technologiczne. Oceniono możliwości wytwórcze krajowych producentów maszyn, określając je na poziomie 20% niezbędnych potrzeb.
W artykule przedstawiono wybrane instrumenty marketingu mix odnoszące się do produktu, dystrybucji, promocji i ceny. Omówiono ich cechy, znaczenie i wzajemne powiązanie w odniesieniu do praktyki marketingu zastosowanej w Instytucie Maszyn Spożywczych.
Autorzy artykułu omawiają rolę promocji w działalności marketingowej Instytutu Maszyn Spożywczych, funkcjonującego w warunkach gospodarki rynkowej. Przybliżają problemy związane z koniecznością codziennego rozstrzygania trudnych, a istotnych dla rozwoju Instytutu zagadnień ekonomicznych.
W artykule omówiono przekształcenia systemu zarządzania i organizacji pracy, związane z funkcjonowaniem Instytutu w warunkach gospodarki rynkowej. Skupiono się na działalności marketingowej obejmującej kompozycje jego elementów: produkcie, strybucji i cenie (promocja stanowi przedmiot odrębnego doniesienia). W oparciu o wyniki badań rynku metodą ankietyzacji, dokonano oceny możliwości rozwoju produkcji i sprzedaży maszyn wytwarzanych przez Instytutu.
Artykuł jest propozycją uczestnictwa Instytutu Maszyn Spożywczych w programie rozwoju obszarów wiejskich koordynowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a w szczególności w badaniach i analizie uwarunkowań rynkowych, surowcowych i techniczno-technologicznych małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) - lokalnych zakładów przetwórstwa rolno – spożywczego.
Artykuł jest próbą określenia możliwości udziału Instytutu Maszyn Spożywczych w programie SAPARD (Support for Pre-accession Measures for Agriculture and Rural Development). Propozycja dotyczy dwu sfer programu: postępu techniczno-technologicznego w przetwórstwie rolno-spożywczym, oraz edukacji kadry wywodzącej się ze wsi w zakresie realizacji programu SAPARD w dziedzinach ekonomii przetwórstwa rolno- spożywczego, doradztwa w budowie i modernizacji małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) na wsi, podejmowania działalności gospodarczej i tworzenia nowych miejsc pracy na obszarach wiejskich, marketingu artykułów rolnych i produktów przemysłu rolno-spożywczego, poprawy infrastruktury technicznej wsi oraz propagowania i wdrażania technik inżynierii środowiska celem ochrony zasobów naturalnych wsi.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.