Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Artykuł przedstawia zmiany zachodzące w zachowaniach konsumentów na globalnym rynku żywnościowym, dokonujące się pod wpływem różnorodnych uwarunkowań. Szczególną uwagę poświęcono modelowaniu wzorców zachowań konumenckich i ich związku z wyborem opcji strategii marketingowej na rynkach międzynarodowych.
Wykorzystanie kompleksowych reguł zarządzania marketingowego w przedsiębiorstwach przetwórczych w Polsce jest zróżnicowane. Wysoki i efektywny poziom zarządzania charakterystyczny jest dla liderów poszczególnych branż. Stosują oni planowanie strategiczne z uwzględnieniem badań marketingowych, właściwą identyfikację rynku docelowego oraz opracowują plany marketingowe i system ich kontroli. Należy podkreślić, iż luka w zakresie marketingu i zarządzania występuje przede wszystkim w firmach tworzonych przez inwestorów krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem małych i średnich przedsiębiorstw przetwórczych. W artykule przedstawiono zróżnicowania strategii marketingowych przedsiębiorstw przetwórstwa mięsnego w Polsce. Punktem wyjścia prowadzonych rozważań jest przedyskutowanie możliwych do wyboru opcji strategii. Przedstawiono także główne kierunki przemian w przemyśle spożywczym w Polsce. Szczególną pozycję w prezentowanej publikacji zajmuje analiza czynników kształtujących sytuację konkurencyjną wewnątrz sektora przetwórstwa mięsnego oraz kierunków różnicowania strategii marketingowych przedsiębiorstw reprezentujących tę branżę.
Przemysł spożywczy pełni rolę integratora w sektorze żywnościowym z uwagi na wysoką pozycję jaką w nim zajmuje. Szczególnej zatem wagi nabiera opracowanie długookresowej strategii rozwoju przemysłu spożywczego w Polsce, która powinna się opierać na analizie sytuacji wyjściowej sektora i przyjęciu adekwatnych instrumentów realizacji założonych celów. Strategia sformułowana w oparciu o powyższe założenia będzie stanowić podstawę stymulowanego rozwoju przemysłu spożywczego i wzrostu jego konkurencyjności zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Punktem wyjścia prezentowanej pracy jest przedstawienie kluczowych czynników rozwoju przemysłu spożywczego w Polsce i analiza jego atrakcyjności. Na tej podstawie sformułowano cele i kierunki rozwoju tego sektora. Przeprowadzona diagnoza stanowiła podstawę wyboru instrumentów realizacji strategii rozwoju przemysłu spożywczego zarówno na szczeblu państwa, jak i przedsiębiorstw.
Analiza tendencji zmian na rynku żywnościowym w Polsce wskazuje na wyraźny wzrost zapotrzebowania na żywność o wysokim stopniu przetworzenia. Przedmiotem prezentowanego artykułu jest przedstawienie zmian zachodzących we wzorcach zachowań konsumentów żywności i ich wpływu na różnicowanie strategii marketingowych przedsiębiorstw. Dokonano analizy kierunków zmian w hierarchii potrzeb żywnościowych oraz doboru kryteriów segmentacyjnych na tle zmian zachodzących we wzorcach zachowań konsumentów. W oparciu o przeprowadzoną analizę sformułowano główne kierunki kształtowania strategii marketingowych w przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego.
Ogólna dostępność dóbr na rynku, konkurencyjne ceny i atrakcyjność oferty podażowej na przestrzeni lat 90., stwarza szerokie możliwości dokonywania przez nabywców substytucji pomiędzy produktami i w obrębie grup produktów. Analiza tendencji zmian na rynku żywnościowym w Polsce wskazuje na wyraźny wzrost zapotrzebowania na żywność „wygodną", priorytetowe traktowanie przez konsumenta świeżej żywności, jak również wzrost zaufania konsumentów do żywności ekologicznej. Przedmiotem prezentowanego artykułu jest przedstawienie zmian zachodzących we wzorcach zachowań konsumentów żywności w okresie transformacji gospodarki polskiej. Dokonano analizy czynników kształtujących potrzeby konsumentów żywności oraz kierunków zmian zachodzących w hierarchii potrzeb żywnościowych. Wskazano ponadto na sposób wykorzystania wiedzy na temat potrzeb i preferencji konsumentów w procesie segmentacji rynku.
Opracowanie przedstawia propozycje wyboru opcji strategii konkurencji przedsiębiorstw działających w sektorze dodatków smakowych w Polsce po przystąpieniu do UE. Podstawę dla typologii strategii stanowiła analiza źródeł przewagi konkurencyjnej oraz ocena atrakcyjności strukturalnej sektora dodatków smakowych. Podjęcie tej problematyki jest podyktowane wzrastającą rolą dodatków smakowych, w szczególności służących do produkcji żywności wygodnej i funkcjonalnej.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.