Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Pojęcie nutraceutyk jest dla wielu respondentów terminem nieznanym. Wielu badanych stwierdza, iż dba o własne zdrowie. Większość badanych czasami uzupełnia dietę witaminami. Zapoznanie konsumentów z pojęciem nutraceutyk i pozytywnym oddziaływaniem tych produktów na zdrowie wpłynęło na pozytywną opinię konsumentów o tych produktach.
3
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Produkty sojowe w opinii konsumentów Trójmiasta

100%
Celem badań było poznanie opinii konsumentów na temat spożywczych produktów sojowych, co może być argumentem do uprawy soi w Polsce. Przedmiot badań stanowiły produkty sojowe i ich postrzeganie przez konsumentów. Zastosowano metodę ankiety bezpośredniej. Badanie przeprowadzono w grupie 188 trójmiejskich konsumentów produktów sojowych. Wykazano zainteresowanie konsumentów tymi produktami. W opinii badanych główne walory tych produktów to właściwości prozdrowotne i wygoda przygotowania. Barierę do ich nabywania stanowi mała dostępność produktu na rynku.
Kultura regionalna może stać się ważnym bodźcem rozwoju regionalnego w wielu dziedzinach gospodarki takich, jak: turystyka, agroturystyka, transport czy handel, ale przede wszystkim może stać się wielką szansą rozwoju na przyszłość szczególnie dla młodego pokolenia. Z przeprowadzonego badania jednoznacznie wynika, iż ludność kociewska traktuje kultywowanie zwyczajów kociewskich oraz spożycie potraw swojego regionu, jako ważny element atrakcyjności tego regionu.
W ostatnich latach odnotowuje się dynamiczny wzrost udziału marek własnych w rynku. Przeprowadzone wśród trójmiejskich konsumentów badania ankietowe wskazują, że produkty marek sieci handlowych cieszą się wśród nich coraz lepszą opinią i większym zainteresowaniem. Badani zwracali uwagę na niską cenę produktu i dobrą ich jakość. Barierami były mała dostępność placówek sieci handlowych i złe umieszczenie produktów na półkach sklepowych. Najpopularniejsze były marki własne oferowane przez Biedronkę, Lidl i Tesco. Marki własne stanowiły alternatywę dla rozwoju małych firm krajowych, promowania rodzimych producentów i produktów.
6
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Konsument na rynku kasz

100%
Kasze odgrywały ważną rolę w tradycyjnej kuchni polskiej. Również współcześnie są polecanymi przez dietetyków produktami, które powinny znaleźć się w jadłospisach. Przeprowadzone w 2014 roku badania wśród mieszkańców Trójmiasta i okolic pokazały, iż konsumenci rzadko spożywają kasze. Do najbardziej popularnych zaliczono kaszę gryczaną, jęczmienną i mannę. Stwierdzono różnice w preferencjach osób młodych, otwartych na nowości i starszych, którzy są tradycjonalistami. Również płeć w nieznacznym stopniu wpłynęła na opinie badanych. Konsumenci są świadomi wartości odżywczych kasz i ich znaczenia w żywieniu człowieka.
7
63%
W opracowaniu przedstawiono sposoby wykorzystania funduszy unijnych przez dwie gminy z województwa pomorskiego. Pozyskane środki umożliwiły poprawę jakości dróg, rozbudowę parkingów, budowę boisk i ośrodków kultury. Wyniki badań wskazują, iż korzystanie z dotacji zależało od wielkości gminy oraz przedsiębiorczości i pomysłowości lokalnych władz samorządowych.
W 100-osobowej grupie mieszkańców Trójmiasta przeprowadzono badania dotyczące postaw konsu­mentów w stosunku do żywności etnicznej oraz czynników wpływających na jej wybór. Wyniki badań wskazują, iż konsumenci postrzegają siebie jako osoby otwarte na nowe trendy. Większość badanych była zainteresowana potrawami etnicznymi i chciałaby jadać w restauracjach serwujących takie dania. Czynniki decydujące o wyborze żywności to przede wszystkim cechy sensoryczne, przyzwyczajenie, estetyka podania oraz moda.
W ostatnich latach obserwuje się intensywny rozwój rynku dóbr luksusowych, który oferuje konsumentowi coraz większy asortyment produktów i szerszą ich dostępność. Celem przeprowadzonego badania było poznanie zachowań seniorów na rynku luksusowych produktów spożywczych. Badanie przeprowadzono metodą ankiety bezpośredniej. W kwestionariuszu zastosowano kafeterię zamkniętą pojedynczego i wielokrotnego wyboru. Wyniki przedstawiono jako odsetek odpowiedzi. Badaniem objęto grupę 280 mieszkańców Trójmiasta powyżej 60. roku życia, w tym 130 uczestników zajęć Centrum Aktywności Seniora w Gdyni oraz Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Badanie przeprowadzono w marcu i kwietniu 2014 roku. Stwierdzono, iż starsi konsumenci kupują spożywcze produkty luksusowe. Do najczęściej spożywanych należą wędliny, sery oraz kawa, a do najrzadziej − owoce morza. Zachętą do zakupu tego typu produktów są ich wysoka jakość i pozytywny wpływ na zdrowie, a barierami wysoka cena i niska dostępność. Dla seniorów ważne są polecenie znajomych oraz promowanie luksusowych produktów i dań poprzez kulinarne programy telewizyjne. Głównymi miejscami zakupu spożywczych produktów luksusowych są ekskluzywne delikatesy oraz supermarkety. Badanie pokazało, iż seniorzy chętnie sięgają po produkty z górnej półki, stanowią więc ważny segment w rozwoju tego typu rynku. Jest to istotny sygnał pod adresem praktyki gospodarczej, przedstawicieli kanałów dystrybucji jak i handlowców. Ten segment rynku należy traktować jako atrakcyjny, dla którego warto przygotować odpowiednią ofertę, kanały komunikacji i odpowiednie zachęty. Artykuł ma charakter badawczy.
Świadomość konsumentów oraz konsumencka ocena jakości produktów kształtowana jest przez rynek i obecne na nim produkty. Ograniczony dostęp do produktów tradycyjnych i regionalnych oraz ich wysoka cena są głównymi wyróżnikami łączącymi te produkty z produktami luksusowymi. Produkty luksusowe oraz tradycyjne i regionalne łączy ponadto podkreślana indywidualność i specyficzny charakter. W artykule przedstawiono definicje produktów tradycyjnych, regionalnych i luksusowych oraz zidentyfikowano podobieństwa je łączące. Na potrzeby artykułu przeprowadzono badanie opisowo-eksplanacyjne pozwalające odpowiedzieć na pytanie, dlaczego żywność tradycyjna/regionalna jest produktem luksusowym oraz czy takie jej pozycjonowanie przez producentów i postrzeganie przez konsumentów jest właściwe. Artykuł ma charakter przeglądowy.
Zachowania konsumentów na rynku usług luksusowych są uwarunkowane wieloma czynnikami. W artykule podjęto próbę interpretacji pojęcia usługi luksusowej i oceny stawianych jej wymagań. Ponadto, zbadano zachowania konsumentów na rynku luksusowych usług kosmetycznych. Badania ankietowe przeprowadzono w grupie 162 mieszkańców Trójmiasta. Badani utożsamiali luksus z komfortem życia oraz z przyjemnością konsumpcji. Ponad 70% ankietowanych stwierdziło obecność usług luksusowych na rynku usług. Ich podstawowymi cechami są wysoka jakość i cena oraz dostępność tylko dla wybranej grupy. Atrybutami luksusowych usług kosmetycznych są gwarancja wysokiej jakości i prestiż. Główne powody korzystania z tych usług to chęć dbania o wygląd i zdrowie oraz prestiż. Najczęściej wybieranymi zabiegami były związane z usuwaniem oznak starzenia, również uznane za luksusowe. Kwoty, które respondenci przeznaczali na zabiegi były zróżnicowane, a ceny zabiegów w ich opinii zbyt wysokie. W dobie obowiązywania trendów o zdrowie i wygląd rynek usług kosmetycznych przeżywa intensywny rozwój, a oferując nowe, coraz bardziej wyszukane i efektywne zabiegi ma szansę na miano luksusowego. Artykuł ma charakter badawczy.
Celem pracy było poznanie opinii młodych ludzi na temat alkoholu i jego wpływu na zdrowie. Badaniem ankietowym objęto grupę 300 studentów dwóch uczelni Trójmiasta, którą stanowiło 42,3% kobiet i 57,7% mężczyzn. Zdecydowana większość badanych osób deklarowała regularne spożycie alkoholu, a tylko niewielki odsetek abstynencje. Niepokojący jest wiek, w którym po raz pierwszy respondenci sięgnęli po alkohol. Z badań wynika, że najchętniej spożywanymi trunkami są piwo, wino oraz wódki czyste.
Kuchnie obcych narodów zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Największą popularnością cieszą się kuchnia chińska i włoska, które postrzegane są jako kuchnie zdrowe. Konsumenci preferują dania typowe dla danej kuchni, potrawy z mięsa i ryżu, a pomijają zupy, desery i tradycyjne napoje. W opinii respondentów liczba lokali oferujących dania obcych kuchni jest za mała i powinna wzrosnąć, umożliwiając wspólne spędzenie czasu dla całej rodziny.
W działalności przedsiębiorstw znaczącą rolę odgrywa klient, dlatego też podejmowane są różne działania mające na celu pozyskanie nowych, ale przede wszystkim zatrzymanie starych klientów. Sprzyjać temu ma odpowiednia obsługa klienta, która ma wpłynąć na dobre samopoczucie klienta i jego usatysfakcjonowanie, a w efekcie lojalność wobec danego przedsiębiorstwa. Celem badań było poznanie opinii klientów i pracowników na temat praktykowanych standardów obsługi klienta. Zastosowano metodę ankiety bezpośredniej na podstawie dwóch autorskich kwestionariuszy ankiety, przeznaczonych dla dwóch grup badanych. W badaniu wzięło udział 282 klientów i 96 pracowników trzech galerii handlowych Trójmiasta. Wyniki badań pokazują, że klienci i pracownicy mają podobne zdanie na temat praktykowanych w sklepach i punktach usługowych standardów obsługi klienta. Jedni i drudzy stwierdzają, iż klienci lubią być witani, zwracają uwagę na pracowników i ich wygląd. Jednocześnie wykazano, że oferowanie przez pracowników klientom pomocy jest przez nich źle postrzegane. Klient zwraca uwagę na sposób obsługi i niektóre jej elementy akceptuje, a niektóre budzą jego niechęć. Należy unikać fałszu i nadmiernej gorliwości, ciągłego proponowania pomocy i nagabywania klientów. Dlatego też opracowując standardy obsługi klienta, planując elementy kształtowania dobrych z nim relacji czy wykorzystując systemy zarządzania relacjami z klientem należy uwzględniać tylko te elementy, które są przez klientów akceptowane. Artykuł ma charakter badawczy.
Emotions have been observed to distinctly influence food choice in conditions when a vast number of women (82%) have no suffered from hunger before eating. This means that food intake is influenced by emotional hunger rather than the physiological one. The mostly preferred food at negative moods, like anger, sorrow, fear or stress, have been sweets. Boredom has favored eating of an increased amount of food, without any special preferences. Stress has influenced food intake in a different way: some subjects have declared eating lower, while some - greater amounts of food. The winter season has increased food intake among 74% of young women.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.