Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 671

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 34 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  zagospodarowanie przestrzenne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 34 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Przebieg prac nad I etapem studium zagospodarowania przestrzennego województwa poznańskiego. Tok pracy i wykorzystane materiały. Uwarunkowania zewnętrzne i wewnętrzne gospodarki przestrzennej. Wnioski dotyczące metody i problemów wymagających rozwiązania.
Cele regionalne sporządzania studium zagospodarowania przestrzennego województwa katowickiego oraz główne nurty prac podejmowanych w ramach tego studium.
Przedmiotem artykułu jest analiza charakteru prawnego i wymogów treściowych studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, uwzględniająca zmiany, jakie przyniosły nowelizacje ustaw o ochronie i kształtowaniu środowiska, o ochronie przyrody oraz o zagospodarowaniu przestrzennym.
W Polsce, w ślad za procesami restrukturyzacji struktur społecznych i gospodarczych, podążają poszukiwania nowej formuły planowania przestrzennego, w tym planowania obszarów wiejskich. W prezentowanym tekście autor zajmuje się węzłowymi problemami planowania wsi w warunkach upodmiatawiania społeczeństwa oraz w kontekście nowych trendów i idei wynikających z przewartościowań pojęć o rozwoju.
Metodyczne i merytoryczne podejście do opracowania studium zagospodarowania przestrzennego województwa jeleniogórskiego. Prezentacja celów studium oraz sposobu uspołecznienia procesu planowania, na który składają się liczne konsultacje i uzgodnienia przeprowadzone w latach 1995-1996.
Prace nad studiami zagospodarowania przestrzennego województw wymagają uruchomienia skutecznych procedur wymiany informacji i sondażu opinii na trzech poziomach planowania: krajowym, wojewódzkim i gminnym. W województwie legnickim zastosowano oryginalną metodę zarysowania już w pierwszym etapie opracowania hipotetycznych założeń polityki przestrzennej i poddania tych założeń weryfikacji w ramach zakrojonej na bardzo szeroką skalę otwartej dyskusji z udziałem wszystkich zainteresowanych podmiotów.
Zgodnie z ustawą z 7 lipca 1994 r. (obowiązującą od 1 stycznia 1995 r.) o zagospodarowaniu przestrzennym, gminy zobowiązane są do sporządzenia - w ciągu 5 lat - studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w celu określenia polityki przestrzennej. Studium jest nowym opracowaniem planistycznym, które przejmuje zadania dotychczas opracowywanych „założeń" do planów miejscowych oraz część zadań planów ogólnych, dotyczących polityki przestrzennej i zasad zagospodarowania obszaru gminy. W artykule wstępnie określono problematykę uwarunkowań (zewnętrznych i lokalnych) oraz kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, formę opracowania oraz powiązania studium ze strategią i programem rozwoju gospodarczego.
Miasto Nowy Targ (pow. około 50 km2) położone częściowo w centralnej części Kotliny Nowotarskiej, a częściowo w obrębie Gorców - wg wszelkich badań źródłowych -jest historycznym ośrodkiem Podhala. Region ten położony w środkowej części Karpat Polskich i w ich części uznanej za górską w zasadzie jest jednolity pod względem specyfiki społecznej, kulturowej i gospodarczej. Wyjątkowe położenie Nowego Targu w centrum funkcjonalno-przestrzennego układu obszarów chronionych Podhala (Parki Narodowe - Tatrzański, Babiogórski, Gorczański i Pieniński oraz rezerwat torfowiska wysokiego „Bór na Czerwonym") stanowi podstawowe uwarunkowanie rozwoju przestrzennego miasta.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 34 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.