Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  wodoroortofosforan[V] potasu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
W doświadczeniu laboratoryjnym badano przez 60 dni wpływ (KP03)n, K2HPO4, i K3P04 na dynamikę przyswajalnego potasu w glebie, w zależności od jej pH. Zawartość przyswajalnego potasu w glebie nawożonej ww. nawozami przebiegała podobnie, wykazując zwiększenie w dwudziestym dniu i maksimum w sześćdziesiątym dniu.
W trzyletnich doświadczeniach polowych przeprowadzonych w Stacjach Doświadczalnej Oceny Odmian we Wrocikowie i Garbnie badano wpływ nawozu NPK(KH2P04) na plon, zawartość makroelementów w fasoli odmiany „Igołomska" w porównaniu z superfosfatem potrójnym+K2S04 i superfosfatem potrójnym+KCl. Testowany nawóz spowodował wzrost plonu nasion fasoli w porównaniu z nawozami tradycyjnymi. Zawartość azotu, fosforu, potasu, wapnia i magnezu w nasionach fasoli nie zależała od formy nawożenia fosforem i potasem. Nawóz NPK(KH2P04) wpłynął korzystnie na pobranie azotu, fosforu i potasu przez fasolę.
W trzyletnim doświadczeniu polowym badano wpływ (KP03)n, K2HPO4 i K3P04 na plon, zawartość makroelementów oraz witaminy C i cukrów w porze, kapuście i fasoli w porównaniu z superfosfatem potrójnym danym łącznie z KCl lub K2SO4. Najwyższy plon pora uzyskano po nawożeniu (KP03)n. Forma nawozu nie miała wpływu na plon kapusty, natomiast największe działanie następcze na plon fasoli wykazały K2HP04 i K3P04.
W trzyletnich doświadczeniach polowych przeprowadzonych w Stacjach Oceny Odmian we Wrocikowie i Garbnie badano wpływ nawozu NPK(KH2P04) na plon, zawartość makroelementów i witaminy C w kapuście odmiany Kamienna Głowa w porównaniu z superfosfatem potrójnym+K2S04 i superfosfatem potrójnym+KCl. Testowany nawóz spowodował istotny wzrost plonu ogółem i handlowego kapusty w porównaniu z nawozami tradycyjnymi. Zawartość azotu, fosforu, potasu, wapnia i magnezu oraz witaminy C w kapuście nie zależała od formy nawożenia fosforem i potasem. Nawóz NPK(KH2P04) korzystnie wpłynął na pobranie azotu, fosforu i potasu przez roślinę.
W trzyletnich doświadczeniach polowych przeprowadzonych w Stacjach Oceny Odmian we Wrocikowie i Garbnie badano wpływ nawozu NPK(KH2P04) na plon, zawartość makroelementów i witaminy C w porze w porównaniu z superfosfatem potrójnym+K2S04 i superfosfatem potrójnym+KCl. W obu doświadczeniach oceniany nawóz istotnie wpływał na zwiększenie plonu pora w porównaniu z pozostałymi obiektami nawozowymi. Zawartość azotu, fosforu, potasu, wapnia i magnezu oraz witaminy C nie zależała od nawożenia fosforem i potasem.
W doświadczeniu laboratoryjnym badano wpływ (KP03)n, K2HPo4 i K3P04 na dynamikę przyswajalnego fosforu w glebie w zależności od pH, w ciągu sześćdziesięciu dni. Dynamika zawartości przyswajalnego fosforu w glebie nawożonej K2HP04 i K3P04 przebiegała podobnie jak po nawożeniu superfosfatem potrójnym+KCl (maksimum 63.5-92.3 % dawki P odzyskano w dziesiątym dniu). W glebie o pH 4.3-5.1 nawożonej (KP03)n zawartość przyswajalnego fosforu utrzymywała się na wyrównanym poziomie w ciągu sześćdziesięciu dni (35.4-46.1 % dawki P), natomiast w glebie o pH 5.8-6.3 obniżyła się w początkowym okresie.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.