Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 55

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 3 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  uzaleznienie
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 3 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Wstęp. Dla młodzieży w okresie dorastania, internet stał się bardzo popularnym narzędziem, które ułatwia im wiele spraw, takich jak: poszukiwanie informacji czy kontakty z ludźmi. Jednak dzieci i młodzież są grupą najbardziej podatną na uzależnienia od cyberprzestrzeni. Aby zadbać o bezpieczeństwo młodych internautów należy poznać ich opinie i doświadczenia związane z siecią komputerową. Cel pracy. Ocena sposobu na korzystanie z Internetu przez młodzież. Materiał i metody. Badaniem objęto reprezentatywną grupę uczniów dwóch szkół średnich w Lublinie. Wykorzystano kwestionariusz ankietowy złożony z części metryczkowej oraz z części zasadniczej: informacje o rodzinie, środowisku szkolnym, o objawach związanych z uzależnieniem oraz odczuciach młodzieży. Wyniki. 77% respondentów korzysta z Internetu od 4 lat, codziennie, spędzając przy komputerze 4 godzinny dziennie (82%). ¾ przebadanej populacji nie odczuwa również potrzeby częstszego „logowania się” do sieci, np. w nocy. Jednak zdarza im się „zasiedzieć” w sieci, zapominając o innych obowiązkach. Analiza tych wyników potwierdza subiektywną ocenę uczniów, że 75% ankietowanych nie jest uzależniona od Internetu. Tylko 8% uczniów przypuszcza, że takie zjawisko może ich dotknąć. Wnioski. Zwiększa się liczba uczniów zagrożonych „siecioholizmem”. Istnieje potrzeba wprowadzenia programów profilaktycznych o wielokierunkowym działaniu.
Celem pracy było stwierdzenie czy długoterminowe przyjmowanie środków psychoaktywnych ma wpływ na stan ożywienia oraz fizyczną sprawność młodych mężczyzn. U 20 pacjentów oddziału detoksykacyjnego (grupa A) i u 20 osób nie zażywających narkotyków (grupa B) wykonano pomiary antropometryczne i przeprowadzono próbę wydolnościową. W grupie osób uzależnionych nie stwierdzono niedożywienia, natomiast obserwowano niskie zużycie tlenu, wysokie wartości tętna spoczynkowego.
Celem niniejszego opracowania jest samoocena zajęć prowadzonych w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki uzależnień „Trener Osiedlowy” za lata 2006-2012. W badaniach wzięło udział, w zależności od etapu, od 36 do 46 trenerów a podstawowym narzędziem był arkusz T, który zawierał 11 pytań. Uzyskane wyniki pozwalają wnioskować, że w kolejnych latach funkcjonowania programu „Trener Osiedlowy” zajęcia te cieszyły się podobną popularnością, zarówno na początku zajęć, jak i na końcu. Dominującą aktywnością w czasie zajęć we wszystkich etapach badań okazały się gry zespołowe a trenerzy wysoko ocenili swoją pracę, efektywność zajęć pod względem aktywności ruchowej, zachowanie warunków bezpieczeństwa w czasie zajęć oraz ogólną atmosferę panującą na zajęciach. Ponadto warunki pogodowe dla zajęć w opinii trenerów w większości przypadków były korzystne, średnio korzystne i bardzo korzystne a pomoc ze strony uczestników lokalnej społeczności duża i średnia.
Sięganie po narkotyki przez coraz młodsze dzieci stanowi ogromny problem natury społecznej. Pomimo prowadzenia wielu badań na temat problemu narkomanii wśród młodzież nadal brak jest optymalnych programów uświadamiających między innymi konsekwencje sięgania po używki. W związku z tym konieczne jest prowadzenie dalszych badań na ten temat, które zobrazują skalę problemu i wskażą aktualny stan wiedzy młodzieży na temat zgubnych skutków sięgania po narkotyki. Celem pracy jest zobrazowanie stanu wiedzy młodzieży szkolnej na temat problemów związanych z podażą narkotyków ich dostępnością oraz szkodliwością w środowisku życia respondentów. W związku z tym przebadano 843 dziewcząt i chłopców ze szkół średnich w Siedlcach. Na podstawie uzyskanych wyników badań stwierdzono, że problem uzależnienia dotyczy chłopców jak dziewcząt, ale chętniej po tzw. doping sięgają uczniowie liceum. Najbardziej niepokojącym zjawiskiem zaobserwowanym podczas badań był fakt łatwego dostępu do narkotyków. Problem ten wyraźnie wskazuje na konieczność wzmożenia działań prewencyjnych.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 3 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.