Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  srodki klarujace
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Artykuł ten omawia środki klarujące, które piwowarzy stosują w praktyce przy klarowaniu brzeczki i młodego piwa w browarze. Środki klarujące w kotle warzelnym (karagen) są stosowane do klarowania brzeczki. Karuk (kolagen) jest stosowany do klarowania młodego piwa przed filtracją. O ile to niezbędne, pomocnicze środki mogą być stosowane do klarowania ,,trudnych" piw. Celem technologii klarowania jest sklarowanie piwa poprzez usunięcie cząstek tworzących zmętnienie. Technologię środków klarujących używa się w świecie szeroko w celu osiągnięcia lepszej przejrzystości po filtracji dającej w efekcie lepszą klarowność piwa w butelce, puszce lub w kegach. Łączne użycie zarówno środków klarujących w warzelni (karagen) i karuku (kolagen) w procesie produkcji piwa poprawia także wynik filtracji i stabilności koloidalnej piwa, tak więc poprawia ogólną jakość piwa przy jednoczesnym obniżeniu kosztu wymrażania i filtracji.
Artykuł ten omawia teorie klarowania brzeczki i młodego piwa w procesie produkcji piwa. Stosowane do klarowania brzeczki środki klarujące dodaje się do kotła warzelnego. Do klarowania młodego piwa przed jego filtracją, o ile to niezbędne, używa się karuku i pomocniczych środków klarujących. Celem technologii klarowania jest sklarowanie piwa poprzez usunięcie cząstek tworzących zmętnienie. Technologii klarowania używa się w świecie szeroko w celu osiągnięcia lepszej przejrzystości po filtracji dającej w efekcie lepszą klarowność piwa w butelce, puszce lub beczce. Łączne użycie zarówno miedzianych środków klarujących jak karuku w procesie warzenia piwa poprawia także wynik filtracji i stabilności koloidalnej piwa, tak więc poprawia ogólną jakość piwa przy jednoczesnym obniżeniu kosztu wymrażania i filtracji.
W artykule omówiono kilka czynników, które mogą być związane z przyczynami trudności w klarowaniu piwa. Dodatkowo opisano, jak użycie środków klarujących jako części standardowego procesu produkcji piwa może zredukować całkowite koszty produkcji i poprawić wydajność procesu podczas zimnego kondycjonowania i filtracji. Środki klarujące w kotle warzelnym (karagen) stosuje się do klarowania brzeczki. Karuk (kolagen) jest stosowany do klarowania młodego piwa przed filtracją. O ile jest to niezbędne, pomocnicze środki mogą być stosowane do klarowania trudnych piw. Celem technologii środków klarujących jest sklarowanie piwa przez usunięcie cząstek powodujących zmętnienie. Technologię klarowania stosuje się szeroko w świecie w celu zwiększenia szybkości klarowania piwa podczas leżakowania i uzyskać klarowniejsze piwo po filtracji, dającej w efekcie lepszą klarowność piwa w butelce, puszce lub kegu. Łączne użycie w procesie warzenia piwa zarówno środków klarujących w kotle warzelnym, jak i karuku, poprawia także wynik filtracji i stabilność koloidalną piwa, a więc poprawia ogólną jakość piwa, przy jednoczesnym obniżeniu kosztu zimnego kondycjonowania i filtracji.
W artykule przedstawiono badania porównawcze klarowania soku jabłkowego przy zastosowaniu środków tradycyjnych i naturalnych polimerów (chitozan i chityna). Dokonano oceny wpływu zastosowanych substancji na wybrane cechy jakościowe oraz sensoryczne, a także określono warunki stosowania chityny i chitozanu w technologii otrzymywania zagęszczonego soku jabłkowego.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.