Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 22

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  powiat sokolski
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Celem pracy była ocena wybranych zachowań żywieniowych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w pow. sokólskim. Badaniami objęto 796 uczniów w wieku 17 - 19 lat. Badania przeprowadzono w miesiącach marzec - kwiecień w roku szkolnym 2005/2006 metodą sondażu diagnostycznego za pomocą anonimowego kwestionariusza ankiety zmodyfikowanego w 200l r. pochodzącego z międzynarodowych badań nad zachowaniami zdrowotnymi młodzieży, uzupełnionego o pytanie dotyczące spożycia mleka i jego przetworów. Zachowania żywieniowe młodzieży w wieku 17-19 lat charakteryzowały się wieloma nieprawidłowościami, a w szczególności zbyt małą regularnością spożywania posiłków, rzadkim spożywaniem warzyw, owoców, mleka i jego przetworów oraz częstym spożywaniem słodyczy i napojów typu „soft drinks.” Dietę i inne działania w celu schudnięcia podejmowały istotnie statystycznie częściej dziewczęta w porównaniu z chłopcami. Pomimo występowania w znacznej części społeczeństwa powiatu sokólskiego trudnych warunków ekonomiczno-gospodarczych, stwierdzono niewielki odsetek młodzieży, która z powodów niedostatku żywności odczuwała głód. Celowe wydaje się monitorowanie zachowań żywieniowych młodzieży oraz prowadzenia edukacji w zakresie racjonalnego żywienia młodzieży i rodziców.
Celem pracy była ocena rozpowszechnienia palenia papierosów i picia napojów alkoholowych przez młodzież szkół ponadgimnazjalnych w powiecie sokolskim. Charakterystykę grupy badanej, termin oraz metodę badania przedstawiono w cz. I pracy. W niniejszej pracy analizowano odpowiedzi na pytania dotyczące podjęcia próby palenia papierosów i picia napojów alkoholowych, częstości palenia papierosów i picia poszczególnych napojów alkoholowych oraz upijania się. Wykazano, że 44,09% młodzieży w wieku 17-19 lat podjęło próbę palenia papierosów, a pali z różną częstotliwością 52,42%, w tym codziennie 26,49%. Eksperymenty z napojami alkoholowymi deklarowało 80,4% młodzieży, a w stanie upojenia alkoholowego co najmniej raz w życiu było 17,34% nastolatków. Najczęściej spożywanym napojem alkoholowym przez badaną młodzież było piwo.
W pracy dokonano analizy podstawowych składników odżywczych w całodziennych racjach pokarmowych wydawanych młodzieży mieszkających w internatach w oparciu o analizę 15 jadłospisów dekadowych pobranych do badań z 3 istniejących internatów w powiecie sokólskim w latach 2001 – 2005.
Celem pracy była ocena aktywności fizycznej oraz zajęć w czasie wolnym w pozycji siedzącej wśród uczniów szkół ponad gimnazjalnych w pow. sokolskim. Badaniami objęto 796 uczniów w wieku 17 - 19 lat. Badania przeprowadzono w miesiącach marzec - kwiecień w roku szkolnym 2005/2006 metodą sondażu diagnostycznego za pomocą anonimowego kwestionariusza ankiety opracowanego dla międzynarodowych badań nad zachowaniami zdrowotnymi młodzieży. Stwierdzono zbyt małą aktywność fizyczną, duży udział zajęć sedenteryjnych w czasie wolnym, wyraźną dysproporcję między czasem przeznaczonym na aktywność fizyczną i zajęciami sedenteryjnymi.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.