Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  plant usage
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
An ethno-botanical survey of Vijayapur district comprising five tehsils was conducted during February 2014 to December 2015. The main purpose of this survey was to document the traditional use of medicinal plants for primary infertility in women in vijayapur district. 13 species belonging to 13 genera and 12 families were found to be used to treat primary infertility. The scientific name, family, local name, habit along with part used and mode of their administration are provided.
W pracy przedstawiono analizę możliwości wykorzystania klonu jesionolistnego Acer negundo L. na cele energetyczne. Przeprowadzono charakterystykę gatunku pochodzącego z Ameryki Północnej i Środkowej introdukowanego w Polsce w drugiej połowie XVII wieku. Wykazano, iż analizowany gatunek spełnia podstawowe wymagania stawiane roślinom energetycznym tzn. charakteryzuje się dużym przyrostem rocznym, odpornością na choroby i szkodniki, niewielkimi wymaganiami siedliskowymi. Bazując na cechach biologicznych gatunku, określono warunki zapewniające minimalizację negatywnego wpływu uprawy klonu jesionolistnego na środowisko naturalne. Warunki te nie dopuszczają do generatywnego jak i wegetatywnego rozmnażania się roślin oraz do ich „ucieczki” z plantacji. Określono podstawowe właściwości fizyczne biomasy klonowej i porównano je z właściwościami biomasy wierzbowej. W wyniku porównania stwierdzono, że wartość opałowa, plon oraz gęstość właściwa, są porównywalne, natomiast opory cięcia jednostkowego przyjmują wartości niższe.
Celem pracy jest ocena zmian zasobności gleb w wyniku ich nawożenia osadami ściekowymi w warunkach klimatycznych i glebowych Wysoczyzny Poznańskiej. Badania prowadzono w latach 2002-2006 w Przedsiębiorstwie Rolnym „SOBROL” w Sobocie, w gminie Rokietnica w województwie wielkopolskim na dwóch wydzielonych polach o łącznej powierzchni 17 ha, które w okresie 2003-2005 nawożono osadami ściekowymi raz w roku w ilości 5,6 Mg⋅ha-1 pochodzącymi z oczyszczalni ścieków w Bytkowie, w gminie Rokietnica. Przeprowadzone badania potwierdzają zasadność stosowania osadów ściekowych w celu poprawy zasobności gleb. Na analizowanych obiektach nastąpiła bowiem poprawa zasobności gleb.
W latach 2005-2008 przeprowadzono trzy serie badań, w których oceniano wschody 7 gazonowych odmian Poa pratensis w 6 terminach siewu: 10 maja, 23 sierpnia, 10 września, 10 października, 10 listopada i 7 grudnia. Niezależnie od odmian i serii badań początek wschodów notowano najwcześniej na obiektach z sierpniowymi terminami siewu (w 19 dniu od daty siewu), a najpóźniej na obiektach z listopadowymi terminami siewu (dopiero wiosną następnego roku, w 157 dniu od daty siewu). Na obiektach z wszystkimi terminami siewu we wszystkich seriach badań najwcześniej wschody obserwowano u odmiany Bila. Natomiast odmiana Conni wyróżniała się szybkimi wschodami tylko na obiektach z październikowymi i grudniowymi terminami siewu.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.