Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 111

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 6 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  materialy sypkie
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 6 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
1
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Badania modelowe zbiornikow na materialy sypkie

100%
W pracy porównano rozkłady obciążenia ściany i dna modelowych zbiorników o identycznym kształcie i różnej wielkości napełnionych ziarnem pszenicy. Stwierdzono, że zmiany współczynnika tarcia ziarna o ścianę spowodowane osadzaniem się kutyny na ścianie zbiornika przewyższają znacznie błędy skali.
W artykule zaproponowano funkcję opisującą przebieg procesu mieszania par materiałów sypkich. Do -wyznaczenia tej funkcji wykorzystano program Statistica. Mieszanie prowadzono w mieszalniku bębnowym. Funkcja zgodnie opisująca przebieg zjawiska mieszania dla materiałów o stosunku p/pr bliskim jedności nie odzwierciedla jej istoty dla układów par daleko odbiegających od liczby 1.
W pracy rozważano zagadnienia podstaw konstrukcyjnych budowy wielotarczowych rozdrabniaczy nasion w oparciu o istniejące i modyfikowane modele rozdrabniania oraz wyniki eksperymentu, polegającego na chwilowej identyfikacji wskaźników; konstrukcji maszyny, materiału, procesu i celu rozdrabniania. Opracowane podstawy konstrukcyjne budowy rozdrabniaczy wielotarczowych umożliwiają zdefiniowanie i wyznaczenie: powierzchni rozdrabniania, naprężeń i pracy przy rozdrabnianiu. W badaniach wykorzystano oryginalny, komputerowy system zbierania, przetwarzania i wizualizacji danych, analizy statystycznej i weryfikacji modeli konstrukcyjnych.
W pracy przedstawiono proces mieszania sypkich układów niejednorodnych pod względem gęstości. Badania prowadzono w mieszalniku bębnowym. Obserwowano zjawisko segregacji i stwierdzono, iż zjawisko to ma miejsce i przebiega tym intensywniej, im bardziej stosunek gęstości fazy rozpraszanej do fazy rozpraszającej oddala się od jedności.
W pracy przedstawiono nową metodę pomiaru siły tarcia wewnętrznego, umożliwiającą przeprowadzenie badań wpływu wielu czynników decydujących o przebiegu procesu tarcia wewnętrznego.
Nakreślono rolę endogennych enzymów proteolitycznych w dojrzewaniu mięsa ryb, w procesie marynowania. Wykazano możliwość zmniejszenia strat związków azotowych uwalnianych z filetów do zalewy, przez dodatek do zalewy wielofunkcyjnych, białkowych inhibitorów proteaz, tłumiących nadmierną aktywność proteaz cyste­rnowych, aspartylowych, serynowych, w dojrzałym już mięsie. Przedstawiono dodatkowe, potencjalne funkcje tych białek, jako substancji anty-drobnoustrojowych i antyoksydacyjnych.
Opakowanie
|
2010
|
tom 55
|
nr 06
14-15
Wiele produktów sypkich i ziarnistych pakuje się dosyć często w kontenery elastyczne, określane skrótem DPPL (Duże Pojemniki do Przewozu Luzem), a w krajach Europy Zachodniej IBC (Intermediate Bulk Containers). W kontenerach elastycznych przewozi się wiele produktów. Obecnie spotkać można coraz częściej kontenery elastyczne produkowane z tkanin z tasiemek poliolefinowych. Stosowanie kontenerów elastycznych jest zdecydowanie korzystne dla środowiska. Przy projektowaniu tych kontenerów szczególną uwagę zwracać należy na jakość zastosowanej tkaniny, która decyduje o odporności mechanicznej kontenera oraz na wytrzymałość kontenera i zabezpieczenie umieszczonych w nim produktów przed wysypaniem.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 6 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.