Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 41

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 3 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  inzynieria sanitarna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 3 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Scharakteryzowano przyczyny potrzeb usprawnienia budowy kanalizacji wiejskich. Omówiono kanalizacje ciśnieniowe budowane za granicą oraz propozycje krajowe w zakresie budowy tych urządzeń. Sprecyzowano wnioski w tym zakresie.
Omówiono zagadnienia związane z potrzebą budowy zbiorników wodnych, ich wpływu na środowisko oraz wpływu środowiska na zbiornik. Przedstawiono również wnioski w tym zakresie.
Przedstawiono potrzebne nakłady finansowe na rozwój systemów sanitacyjnych na wsi i na tym tle omówiono kierunki rozwiązań tego problemu.
Omówiono rolę IBMER w kształtowaniu rozwoju techniki w rolnictwie. Na tym tle przedstawiono problemy w zakresie gospodarki wodnej przedyskutowane podczas Światowej Konferencji ONZ pt. "Środowisko i Rozwój" (czerwiec 1992 r).
Po omówieniu ogólnych zagadnień zawartych w artykule przedstawiono bariery techniczne i ekonomiczne upowszechniania systemów oczyszczania oraz problemy zagrożenia wynikające z odprowadzania ścieków wiejskich nieoczyszczonych. Podano również współczesne tendencje kształtowania systemów kanalizacyjnych.
Omówiono przyczyny konieczności oczyszczania ścieków opartej na pracy biologicznego złoża torfowego. Przedstawiono również układy biologiczne urządzeń oraz założenia technologiczne pracy złoża torfowego, jego parametry technologiczne jak i sposób przygotowania takiego złoża. Artykuł zawiera także dane o rozruchu i eksploatacji oczyszczalni ścieków.
Do projektowania systemów kanalizacji ciśnieniowej, budowanych z rur PE i PVC, niezbędne są obliczenia hydrauliczne, które uwzględniałyby właściwości fizyczne ścieków i rur. W obowiązującej normie [PN-EN 1671 2001], brakuje odpowiednich wzorów, które uwzględniałyby te właściwości. W związku z tym, w niniejszym artykule, została przedstawiona metodyka i wyniki eksperymentalnych badań, których celem było wyznaczenie empirycznej zależności do obliczania współczynników liniowych oporów hydraulicznych w rurach PE i PVC, podczas ciśnieniowego przepływu ścieków. Wykazano, że przepływ ścieków w rurach z PVC i PE ma charakter przepływu w rurach hydraulicznie gładkich, a współczynniki liniowych oporów hydraulicznych λs wyznaczone z badań eksperymentalnych w rurach z PVC i PE przyjmują porównywalne wartości, które w przedziale zalecanej prędkości v są większe do wartości λsBlasius obliczonych ze wzoru Blasiusa.
Omówiono zagadnienie techniki sanitarnej na wsi w okresie od 1939 r. do chwili obecnej Dokonano również oceny stanu istnieniącego w zakresie zaopatrzenia w wodę i kanalizacji wsi oraz przeanalizowano stopień i przyczyny zanieczyszczenia wód podziemnych.
Omówiono stan obecny zaopatrzenia w wodę i sanitacji wsi i na tym tle trudności oraz obowiązki związane z poprawą sytuacji w tym zakresie. W szczególności przeanalizowano rolę służb specjalistycznych zajmujących się tymi problemami oraz rolę samorządów na tym odcinku ich działalności.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 3 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.