Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 53

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 3 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  formy sprzedazy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 3 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Opakowanie
|
2000
|
tom 45
|
nr 02
14-16
Zadaniem wzornictwa jest projektowanie form przestrzennych i rozwiązań plastycznych opakowań na podstawie wyników analizy warunków ich stosowania. Konieczna jest przy tym nie tylko znajomość zasad kompozycji plastycznej, ale także form i metod sprzedaży i reklamy, a także psychiki konsumentów.
Przedstawiono stosowane formy sprzedaży bezpośredniej oraz wady i zalety tej formy sprzedaży. Określono strukturę sprzedaży wybranych produktów ekologicznych.
Prezentowana w pracy działalność firmy aukcyjnej ukazuje technologiczne i organizacyjne uwarunko­wania prowadzenia przedsiębiorstwa działającego na rynku globalnym, co jest cechą charakterystyczną również na rynku artykułów żywnościowych. Jednym z atutów omawianej firmy było dobre wykorzystanie przewagi wynikającej z rozwiązań logistycznych determinowanych przygranicznym jej zlokalizowaniem na terenie Szcze­cina. Stosowane rozwiązania precyzyjnego ewidencjonowania wszystkich kosztów zakupu i przychodów ze sprze­daży wszystkich partii produktów zapewniały skuteczne sprzężenia zwrotne do podejmowania decyzji niezwykle ważnych w dystrybucji żywności.
W pracy przedstawiono rozwój handlu dyskontowego w Polsce i w wybranych krajach Europy Zachodniej. Główny nacisk położono na znaczenie zagranicznych sieci dyskontowych na rynku artykułów żywnościowych. Stwierdzono, iż sklepy dyskontowe odgrywają coraz większą rolę w obrocie artykułami FMCG1.
W artykule przedstawiono wyniki badań prowadzonych w 2006 r., których celem było m.in. określenie głównych form sprzedaży i grup produktowych pochodzących z gospodarstw ekologicznych. Zaprezentowano również strukturę agrarną badanych jednostek oraz wskazano na zasadnicze problemy towarzyszące dystrybucji żywności ekologicznej na poziomie gospodarstw rolnych.
Firmy ubezpieczeniowe aktywne na polskim rynku ubezpieczeń wykorzystują różnorodne kanały dystrybucji swoich produktów. Zapewnia im to docieranie do nowych klientów i wzrost sprzedaży. Dystrybucja ubezpieczeń jest procesem wyjątkowym ze względu na specyficzny produkt, jakim jest ubezpieczenie. Wraz z rozwojem sektora ubezpieczeń wykształciło się wiele form sprzedaży produktów ubezpieczeniowych. Wśród nich nadal dominuje sprzedaż tradycyjna face-to-face. Pomimo pojawienia się wielu alternatywnych form kontaktu jest ona nadal najbardziej popularnym kanałem dystrybucji ubezpieczeń w Polsce. W opracowaniu przybliżono organizację procesu logistyki ubezpieczeń w Polsce. Wskazano również kryteria przydatne w wyborze polityki dystrybucyjnej. Celem artykułu jest scharakteryzowanie wybranych kanałów dystrybucji usług ubezpieczeniowych oraz wskazanie najbardziej powszechnego kanału sprzedaży ubezpieczeń w Polsce.
Zaprezentowano formy zaopatrzenia gospodarstw rolniczych w środki do produkcji, jak również sposoby i kierunki zbytu produktów rolniczych w zależności od zróżnicowania powiązań gospodarstw z otoczeniem. Stwierdzono, iż w gospodarstwach o silniejszych powiązaniach z otoczeniem częściej korzystano z usług stałych dostawców środków do produkcji, jak i stałych odbiorców produktów rolniczych.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 3 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.