Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 135

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 7 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  dojarki mechaniczne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 7 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Na podstawie badań 15 dojarek mechanicznych z rurociągiem mlecznym ADM-8-100 w okresie jednego roku określono intensywność zapotrzebowania na części zamienne niezbędne do usuwania awarii w tych dojarkach. Określono współczynniki charakteryzujące strumień powstałych awarii, czas ich usuwania oraz liczbę zarejestrowanych awarii w poszczególnych miesiącach roku, jak również poziom średniego miesięcznego zapotrzebowania na części zamienne. Całkowity współczynnik strumienia awarii powstałych w tych dojarkach wynosi 0,1105/h, natomiast dla poszczególnych grup złożoności awarii wynosi odpowiednio: pierwszej - 0,0936/h drugiej - 0,0153/h trzeciej - 0,0016/h. Intensywność zapotrzebowania na części zamienne w okresie całego roku nie jest jednakowa i można wyróżnić dwa okresy: kwiecień - wrzesień i październik - marzec, gdzie liczba awarii w miesiącu bywa mniejsza bądź większa od średniej miesięcznej liczonej dla całego roku. Średnie miesięczne zapotrzebowanie na części zamienne niezbędne do usuwania awarii pierwszej grupy złożoności w wyznaczonych okresach różni się od średniego miesięcznego dla całego roku o około 5,42%, natomiast dla drugiej i trzeciej grupy 28,10%, tzn. jest 5,2 raza większe.
Do laboratoryjnych badań zmian ciśnienia w instalacjach udojowych używa się różnych cieczy mlekopodobnych. W przeprowadzonym doświadczeniu użyto cieczy mlekopodobnej (15% gliceryny, 85% wody destylowanej) oraz wody do oceny błędu pomiaru wahań spadku podciśnienia w stosunku do mleka. Zastosowano przepływ powietrza 0,3 m³/h i 0,5 m³/h i cztery prędkości dojenia (0,5-5,0 dm³/min). Wyniki badań wykazały, że ciecz mlekopodobna lepiej odwzorowuje spadki podciśnienia niż woda: błąd pomiaru wynosił od poniżej 1,3% do 3,0% w porównaniu z 2,5-4,5%, odpowiednio dla obu przepływów powietrza.
10
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Urządzenia do kontroli pracy dojarek

80%
Prawidłowa praca dojarek jest ważnym elementem doju mechanicznego. Złe parametry pracy urządzeń udojowych mogą prowadzić do powstawania chorób wymion, obniżenia wydajności mlecznej krów oraz obniżenia jakości mleka. Do kontroli podstawowych parametrów pracy dojarek stosuje się przyrządy do pomiaru przepływu powietrza, wartości podciśnienia mierzonego w odpowiednich punktach instalacji udojowych oraz pulsacji w pulsatorach. Na podstawie przeglądu wybranych urządzeń pomiarowych, można stwierdzić, że najwygodniejszym i łatwym w użyciu urządzeniem do przeprowadzania kontroli instalacji udojowych jest miernik VPR100 firmy DeLaval wraz z przepływomierzem powietrza.
Przedstawiono wstępne założenia do budowy dojarki cybernetycznej. Wszystkie zaproponowane zmiany w działaniu dojarki wymagają w przyszłości bardziej szczegółowych badań w powiązaniu z innymi elementami (sub-systemami) procesu doju mechanicznego. Większość opisanych założeń wymagać będzie opracowania szeregu wynalazków, które z dużym prawdopodobieństwem staną się w przyszłości innowacjami.
Pomiary wykonane na specjalnie zbudowanym stanowisku umożliwiły sprządzenie charakterystyk obciążeniowych membran stosowanych wpulsatorach HP 100. Membrany w znacznym stopniu decydują o parametrach roboczych pulsatora.
Przeprowadzono wstępne badania eksploatacyjne modelu funkcjonalnego urządzenia do przedudojowej stymulacji wymienia. Jego działanie symuluje naturalne zachowanie cielęcia podczas rozpoczynania ssania krowy. Podjęto próbę ocenienia wpływu masażu wymienia nowym urządzeniem na czas przypuszczania mleka przez krowy.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 7 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.