Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  constructional solution
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
W pracy omówiono skrótowo budowę i działanie składowisk odpadów paleniskowych oraz główne elementy technologii ich składowania. Opisano warunki pracy i stosowane konstrukcje pomostów eksploatacyjnych. Zaprojektowano kilka wersji pomostów o różnych rozwiązaniach konstrukcyjnych i przeanalizowano je, porównując takie ich cechy, jak: masa, pracochłonność wykonania, łatwość inspekcji, czyszczenia i malowania na składowisku, wysokość słupów potrzebna do zamocowania pomostu nad lustrem wody, estetyka. Wybrano i zarekomendowano bardzo korzystne, zdaniem autorów, rozwiązanie pomostu usytuowanego w dolnych pasach dźwigarów kratowych wysokości 1,1 m, spełniających zarazem funkcję barierek ochronnych.
W pracy porównano różne rozwiązania konstrukcyjne stalowych kopuł parabolicznych (żebrowych, Schwedlera i typu lamella) o średnicy D = 46 m i wysokości H = 8 m. Stosowano sztywne i przegubowe połączenia prętów. Uwzględniono obciążenia stałe, wiatrem i śniegiem. Na podstawie obliczeń wykonanych w programie Robot dobrano przekroje prętów potrzebne ze względu na spełnienie warunków SGN i SGU. Stwierdzono, że w większości przypadków o masie konstrukcji decydują ugięcia (przyjęto dopuszczalne wartości przemieszczeń: pionowych D/300, poziomych H/150). Stwierdzono, że najkorzystniej ze względu na niewielką masę wypadły kopuły Schwedlera. Dla kopuły lamella zasadne okazało się dodanie równoleżników. Zwiększenie liczby podpór w przypadku kopuły żebrowej z połączeniami sztywnymi nieznacznie zmniejszyło masę konstrukcji.
W artykule przedstawiono rozwiązania materiałowo-konstrukcyjne wybranych budynków browarów rzemieślniczych. Zbadano takie elementy, jak: fundamenty, ściany, wieńce i podciągi, dach, posadzki, instalacje. Dokonano analizy wykorzystania poszczególnych materiałów.
W artykule podjęto tematykę projektowania i realizacji wielostanowiskowych garaży podziemnych oraz złożonych problemów inżynierskich pojawiających się w trakcie prac architektoniczno-konstrukcyjnych garażu. Ponadto przedstawiono rozwiązania konstrukcyjne wybranych elementów zastosowane w omawianych obiektach.
Kunów to jedna z najstarszych miejscowości nad rzeką Kamienną. Miasto i przyległe do niego tereny od zachodu i południa są ograniczone dolinami rzek Świślina i Kamienna. Na południe od miasta znajduje się ciek Ciołek z dopływami, odprowadzający wody opadowe ze zlewni o powierzchni 4,17 km2, który stwarza zagrożenie powodziowe dla miasta Kunów. W związku z powyższym rozważono wykonanie kaskady trzech suchych zbiorników zlokalizowanych na rozpatrywanych ciekach. W artykule przyjęto, że zapory zbiorników suchych będą wykonane jako narzutowe, z miejscowego kamienia zalegającego w korytach cieków bądź gabionów w przypadku deficytu grubych kamieni, lub ziemne, ze spustem i przelewem. Obliczenia wykazały że zbiorniki z zaporami kamiennymi w nieznacznym stopniu wpływają na spłaszczenie fali; o wiele lepszy efekt spłaszczenia uzyskano w przypadku zapór ziemnych.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.