Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 26

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  adjustment
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Państwa Unii Europejskiej szybko integrują się gospodarczo i politycznie. Integracja ta następuje również w dziedzinie statystyki. Ma ona doprowadzić do zharmonizowania metod, norm i klasyfikacji. W tym celu Europejska Komisja Ekonomiczna (ECE) opracowała standar­dową klasyfikację statystyczną użytkowania gruntów, która ma doprowadzić do ujednolicenia systematyki użytków gruntowych. Obecnie w krajach Unii systematyka ta jeszcze prawnie nie obowiązuje, ale wraz z postępującym procesem rozszerzania Wspólnoty i dalszą jej inte­gracją będzie to nieuniknione. Praca ma na celu pokazanie zasad dostosowania polskiej ewidencji gruntów do standardów międzynarodowych oraz rozmiarów tego zagadnienia.
Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej należy zastanowić się nad kierunkami modernizacji struktury polskich gospodarstw rolnych, by w przyszłości mogły konkurować w produkcji żywności z innymi producentami europejskimi. Punktem wyjścia do przekształceń strukturalnych jest znajomość aktualnej charakterystyki gospodarstw pod względem struktury władania i użytkowania. W opracowaniu przedstawiono charakterystykę gospodarstw rolnych oraz dokonano przeglądu literatury w zakresie zalecanych powierzchni gospodarstw rolnych.
W związku z adaptacją ustawodawstwa polskiego do przepisów Unii Europejskiej omówiono zasady organizacji nadzoru nad środkami kosmetycznymi w Polsce i wybranych państwach członkowskich. Przedstawiono także problemy jakie spotykane są najczęściej przy sprawowaniu nadzoru. Określono również zasady nadzoru w Polsce po wejściu w życie Ustawy o Kosmetykach.
Specjalizacja zawodowa polskiej kadry inżynieryjnej i technicznej jest niezbędna w dobie dostosowywania polskiej gospodarki do wymagań Unii Europejskiej. Dyplomy I i II stopnia przyznane przez NOT, jako uhonorowanie poszerzonej i wciąż aktualizowanej na studiach podyplomowych i szkoleniach wiedzy fachowej, będą potwierdzeniem wysokich, na europejskim poziomie, kwalifikacji zawodowych i twórczych kadry zatrudnionej w produkcji i na różnych szczeblach zarządzania.
W artykule omówiono przepisy Unii Europejskiej dotyczące aromatów przeznaczonych do żywności. Przedstawiono zmiany krajowego ustawodawstwa w zakresie aromatów, wynikające z harmonizacji polskiego prawa z przepisami UE.
Omówiono regulacje prawne dotyczące klasyfikacji i jakości wyrobów spirytusowych w Unii Europejskiej i w Polsce. Podano zawartość poszczególnych dyrektyw i rozporządzeń UE, a także Polskich Norm. Podkreślono konieczność jak najszybszego dostosowania krajowych przepisów do unijnych, gdyż jest to warunkiem utrzymania się polskich wyrobów spirytusowych na rynkach zagranicznych, a po przyłączeniu do UE także na rynku polskim.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.