Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Artykuł stanowi kontynuację cyklu o tym samym głównym tytule, gdzie część I nosiła podtytuł „Masownice bębnowe i mieszadłowe", a część II - „Systemy załadunku i wyładunku". W niniejszym artykule - część III opisane zostały systemy modyfikacji atmosfery, obróbki termicznej w tym chłodzenia, rozmrażania, gotowania i blanszowania, pokrywania półproduktów fazą ciekłą w warunkach kriogenicznych, mycia i sterowania. Przeprowadzono analizę rozwiązań konstrukcyjnych na podstawie przeglądu katalogów i stron internetowych producentów urządzeń.
Artykuł jest dwuczęściowy. Prezentuje masownice do mięsa oraz analizę funkcjonalną rozwiązań konstrukcyjnych. W części I artykułu opisano istotę i cel technologiczny procesu masowania. Przedstawiono budowę bębnowych i mieszadłowych masownic mięsa. Przeprowadzono analizę rozwiązań konstrukcyjnych na podstawie przeglądu katalogów i stron internetowych producentów urządzeń. W cz.II będą opisane systemy załadunku, wyładunku, chłodzenia, ogrzewania, pokrywania półproduktów fazą ciekłą w warunkach kriogenicznych i sterowania.
Artykuł stanowi kontynuację artykułu o tym samym tytule głównym, gdzie część I nosiła podtytuł „Masownice bębnowe i mieszadłowe ". W niniejszym artykule — część II, opisane zostały systemy załadunku i wyładunku. Przeprowadzono analizę rozwiązań konstrukcyjnych i oceniono ich funkcjonalność użytkową na podstawie przeglądu katalogów i stron internetowych producentów urządzeń.
W artykule o charakterze przeglądowym przedstawiono genezę i rodowód produktu gastronomicznego typu kebab, scharakteryzowano pod względem procesu produkcji i formy konsumpcyjnej oraz zaprezentowano skalę przetwórstwa
W artykule przedstawiono wyniki badań zużycia energii elektrycznej w operacji masowania mięsa w masownicy mieszadłowej. Artykuł jest kontynuacją pracy nt. „Analiza składników mocy napędu masownicy do mięsa", opublikowanej na łamach „Inżynierii Rolniczej ". W badaniach 'wykonano pomiary mocy i energii pobieranych przez układy masownicy mieszadłowej o pojemności 150 litrów. Jest to masownica 'wyposażona w następujące układy funkcjonalne: napęd mieszadła, napęd pompy próżniowej, agregat chłod¬niczy, system przechyłu zbiornika oraz programowalny sterownik elektroniczny. Podczas badań rejestrowano moce tych ukła¬dów. Pomiary przeprowadzono dla pracy masownicy bez załadunku i po załadowaniu zbiornika surowcem mięsnym. W bada¬niu zastosowano minimalny wymagany stopień załadunku. Dokonano porównania zużycia energii dla pracy masownicy bez załadunku i z załadunkiem.
Niniejsza praca dotyczy badań w zakresie oceny kruchości i wybranych wyróżników tekstury mięsa drobiowego z przeznaczeniem na kebab. W pracy określono wpływ rodzaju dobranego surowca po procesie uplastyczniania mięsa i opiekania w grillu kontaktowym na teksturę produktu typu kebab. Oceny dokonano metodą instrumentalną przy użyciu teksturometru TMS-Pro (komora Kramera), testem cięcia zestawem Warnera-Bratzlera oraz sensorycznie za pomocą analizy profilowej tekstury, zgodnie z normą PN-ISO 11036. Stwierdzono istotne zmniejszenie twardości mięsa drobiowego na skutek obróbki plastycznej. Kebab z mięśni nogi z kurczaka okazał się bardziej kruchy i soczysty od kebaba wytworzonego z mięśni z piersi kurczaka.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.