Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 20

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  ziemniaki parowane
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Celem przedstawionych badań byto określenie strawności składników pokarmowych i retencji azotu u królików białych nowozelandzkich, które żywione były mieszankami treściwymi granulowanymi. Materiał doświadczalny stanowiło 18 królików w wieku 3 miesięcy, podzielonych losowo na 3 grupy, po 6 szt. w każdej (3 samice i 3 samce). Zwierzęta z grupy kontrolnej żywione były mieszanką granulowaną standardową, z grupy doświadczalnej II mieszanką granulowaną, gdzie 15% poszczególnych składników zastąpiono parowanymi ziemniakami i z grupy doświadczalnej III, gdzie 30% poszczególnych składników zastąpiono parowanymi ziemniakami. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że dodatek do mieszanek granulowanych 15 i 30% parowanych ziemniaków nie wpłynęło ujemnie na pogorszenie strawności podstawowych składników pokarmowych.
W niniejszej pracy przeprowadzono ocenę przyrostów masy ciała i zużycia paszy u królików białych nowozelandzkich, żywionych mieszankami granulowanymi, w składzie których znajdowały się parowane ziemniaki. Najwyższą końcową masę ciała i przyrost w wieku 70 dni osiągnęły króliki z grupy doświadczalnej, która była żywiona mieszanką granulowaną z udziałem 30% parowanych ziemniaków. Również w grupie tej zużyta została najmniejsza ilość paszy na kg przyrostu masy ciała. Na podstawie uzyskanych wyników można stwierdzić, że stosowanie w mieszankach granulowanych dodatku 15 i 30% parowanych ziemniaków wpłynęło korzystnie na przyrosty masy ciała i zużycie paszy.
Podjęte w niniejszej pracy badania miały na celu ocenić wartość skór i okrywy włosowej nutrii standard, które były żywione mieszankami treściwymi granulowanymi, w składzie których znajdowały się parowane ziemniaki. Na podstawie uzyskanych wyników można stwierdzić, że stosowany system żywienia nutrii w obu grupach doświadczalnych nie wpłynął ujemnie na ocenę skór i okrywę włosowej tych zwierząt.
Celem niniejszych badań była ocena laboratoryjna skór królików białych nowozelandzkich pod kątem ich przydatności futrzarskiej. Utworzone zostały 3 grupy królików, które były żywione mieszankami granulowanymi. W dwóch grupach doświadczalnych I i II w mieszankach znajdowały sie parowane ziemniaki 15 i 30%. Grupa trzecia kontrolna żywiona była mieszanką standardową Nr 159. Uzyskane wyniki sugerują pełną przydatność skór i okrywy włosowej z obu grup doświadczalnych i kontrolnej do celów futrzarskich.
W niniejszej pracy dokonano ocenę masy ciała, przyrostów i zużycia paszy u nutrii standard utrzymywanych w systemie kąpieliskowym i żywionych mieszankami granulowanymi, w składzie których znajdowały się parowane ziemniaki jako komponent. Najwyższą końcową masę ciała uzyskano w grupie doświadczalnej (II), która była żywiona mieszanką z udziałem 15% parowanych ziemniaków. W grupie tej również zużyta została najmniejsza ilość paszy, białka i energii metabolicznej na kg przyrostu masy ciała.
W niniejszym opracowaniu dokonano kompleksowej oceny mięsa królików, żywionych mieszanką granulowaną, w składzie której znajdowało się 15 i 30% parowanych ziemniaków. Przeprowadzona została analiza rzeźna i szczegółowa dysekcja tuszek. Po pobraniu próbek mięsa wykonano analizy chemiczne, w których oceniono: suchą masę, białko, popiół, odczyn pH, wodochłonność i zawartość mioglobiny. Dokonano również oceny testowo smakowej mięsa. Przeprowadzone badania wykazały wysoką wydajność rzeźną (ponad 60%) we wszystkich trzech badanych grupach. Również badania chemiczne mięsa potwierdziły wysoką zawartość białka w mięsie, a ocena testowo smakowa wykazała wysokie walory mięsa króliczego.
Przeprowadzone badania miały na celu ocenę wpływu parowanych ziemniaków jako komponentu mieszanek granulowanych na ocenę rzeźną i jakość mięsa nutrii standard. Na podstawie uzyskanych wyników stwierdzono, że dodatek do mieszanek parowanych ziemniaków w ilości 15 i 30% wpłynął korzystnie na ocenę rzeźną i jakość mięsa nutriowego. W obu grupach doświadczalnych uzyskano wysoką wydajność rzeźną, dużą ilość mięsa w tuszkach oraz małą ilość kości i tłuszczu. Przeprowadzone analizy chemiczne i fizykochemiczne potwierdziły dużą zawartość w mięsie suchej masy, białka, małą ilość tłuszczu. Dokonana ocena testowo-smakowa mięsa potwierdziła wysoką jego jakość.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.