Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  pasze tresciwe granulowane
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
W badaniach dokonano oceny mięsa pochodzącego od nutrii szafir grenlandzki, które były żywione mieszankami granulowanymi; 2 grupy doświadczalne otrzymywały mieszanki, w składzie których znajdowało się 20 i 40% suszu z koniczyny czerwonej. Grupa III kontrolna żywiona była paszami tradycyjnymi. Dokonano analizy rzeźnej zwierząt oraz wykonano analizę chemiczną i fizykochemiczną mięsa. Na podstawie uzyskanych wyników można stwierdzić, że uzyskano wysoką wydajność rzeźną w granicach 61,1-62,5%. Również badania chemiczne i fizykochemiczne wykazały zawartość w mięsie białka oraz małą stosunkowo zawartość tłuszczu.
Podjęte w niniejszej pracy badania miały na celu ocenić wartość skór i okrywy włosowej nutrii standard, które były żywione mieszankami treściwymi granulowanymi, w składzie których znajdowały się parowane ziemniaki. Na podstawie uzyskanych wyników można stwierdzić, że stosowany system żywienia nutrii w obu grupach doświadczalnych nie wpłynął ujemnie na ocenę skór i okrywę włosowej tych zwierząt.
W niniejszej pracy wykonano badania w trzech grupach na nutriach szafir grenlandzki. Dotyczyły one oceny tempa wzrostu oraz zużycia pasz przez zwierzęta, które były żywione trzema rodzajami mieszanek treściwych granulowanych o różnym składzie. Doświadczenie wykonano na 180 sztukach młodzieży odsadzonej od matek w wieku 4 tygodni życia, podzielonych losowo na 3 grupy, po 60 sztuk w każdej (30 samic i 30 samców). Wszystkie zwierzęta utrzymywane były w systemie kąpieliskowym do wieku 26 tygodni. Na podstawie uzyskanych wyników można stwierdzić, że stosowanie w żywieniu nutrii dodatku suszu z kukurydzy w mieszankach granulowanych nie wpłynęło ujemnie na końcową masę ich ciała, przyrosty i zużycie pasz.
Celem niniejszych badań była ocena laboratoryjna skór królików białych nowozelandzkich pod kątem ich przydatności futrzarskiej. Utworzone zostały 3 grupy królików, które były żywione mieszankami granulowanymi. W dwóch grupach doświadczalnych I i II w mieszankach znajdowały sie parowane ziemniaki 15 i 30%. Grupa trzecia kontrolna żywiona była mieszanką standardową Nr 159. Uzyskane wyniki sugerują pełną przydatność skór i okrywy włosowej z obu grup doświadczalnych i kontrolnej do celów futrzarskich.
W niniejszym opracowaniu dokonano oceny skór pochodzących od nutrii szafir grenlandzki ubijanych w wieku 182 dni. Skóry nutrii pochodziły z trzech grup: dwie grupy żywione były mieszankami treściwymi granulowanymi, w składzie których znajdowało się 20 i 40% suszu z koniczyny czerwonej, a grupa trzecia (kontrolna) żywiona była tradycyjnie. Do badań wzięto z każdej grupy po 20 szt. skór: 10 pochodzących od samic i 10 od samców. Łącznie przebadano 60 szt. skór. Na podstawie uzyskanych wyników można stwierdzić, że skóry pochodzące od nutrii ubijanych w wieku 182 dni (które były żywione mieszankami granulowanymi) - wykazują pełną przydatność do celów futrzarskich. Jakościowo dorównywały one skórom pochodzącym od nutrii starszych – jednorocznych.
W niniejszej pracy dokonano ocenę masy ciała, przyrostów i zużycia paszy u nutrii standard utrzymywanych w systemie kąpieliskowym i żywionych mieszankami granulowanymi, w składzie których znajdowały się parowane ziemniaki jako komponent. Najwyższą końcową masę ciała uzyskano w grupie doświadczalnej (II), która była żywiona mieszanką z udziałem 15% parowanych ziemniaków. W grupie tej również zużyta została najmniejsza ilość paszy, białka i energii metabolicznej na kg przyrostu masy ciała.
Przeprowadzone badania miały na celu ocenę wpływu parowanych ziemniaków jako komponentu mieszanek granulowanych na ocenę rzeźną i jakość mięsa nutrii standard. Na podstawie uzyskanych wyników stwierdzono, że dodatek do mieszanek parowanych ziemniaków w ilości 15 i 30% wpłynął korzystnie na ocenę rzeźną i jakość mięsa nutriowego. W obu grupach doświadczalnych uzyskano wysoką wydajność rzeźną, dużą ilość mięsa w tuszkach oraz małą ilość kości i tłuszczu. Przeprowadzone analizy chemiczne i fizykochemiczne potwierdziły dużą zawartość w mięsie suchej masy, białka, małą ilość tłuszczu. Dokonana ocena testowo-smakowa mięsa potwierdziła wysoką jego jakość.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.