Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 18

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  dwelling house
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Oszczędzanie energii w dawnych małych domach mieszkalnych dokonywało się poprzez ich odpowiednie usytuowanie, prostą architekturę oraz małą powierzchnię okien, przez które następowały znaczne straty ciepła. W obecnych czasach nie ma już takich ograniczeń. Można realizować niskoenergochłonne domy i jednocześnie optymalnie przeszklone i otwarte na otoczenie. Dzięki szybom o korzystnej termoizolacyjności, zmniejszającej wielkość strat cieplnych z ogrzewanych wnętrz, oraz przepuszczalności promieniowania słonecznego możliwe jest wykonanie elewacji o dużych powierzchniach przeszklonych. W artykule przedstawiono nowoczesne rozwiązania przeszkleń oraz ich rolę w pasywnym wykorzystaniu energii słonecznej, a przede wszystkim w kształtowaniu architektury niskoenergochłonnego małego domu mieszkalnego, z uwzględnieniem cieplarni oraz przeszklonych systemów fasadowych i dachowych.
Praca prezentuje wyniki badań tych rodzajów hałasu niskiej częstotliwości, które mimo zgodności z normami stanowiły źródło uciążliwości dla mieszkańców.
7
67%
W artykule została przedstawiona koncepcja ekologicznego budynku mieszkalnego, który łączy w sobie cechy nowoczesności oraz przeszłości. Budynek został zlokalizowany na południowym Mazowszu i z tego regionu czerpano wzorce architektury regionalnej. Wykorzystano aktualny stan wiedzy o materiałach budowlanych i wybrano najlepsze pod względem „ekologicznym”. Także zaproponowane wstępnie wyposażenie techniczne budynku należy do najnowocześniejszych rozwiązań „ekologicznych”.
W artykule zaprezentowano wyniki badań oraz obliczenia dotyczące analizy cieplnej (określenie oporu cieplnego i współczynnika przenikania ciepła) zewnętrznych przegród pionowych w budynkach mieszkalnych wybranych gospodarstw ekologicznych na Podkarpaciu.
9
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Obciążenie wiatrem budynków

67%
Celem pracy jest przeprowadzenie analizy obciążenia wiatrem w związku ze zwiększonymi obciążeniami wprowadzonymi w 2011 roku do normy PN-77/B-02011/Az1:2009. Analizą objęty został dach stalowej hali jednonawowej oraz dach domu jednorodzinnego. Porównano dopuszczalne wartości obciążenia wiatrem przed wprowadzeniem zmian do normy oraz po ich wprowadzeniu. Podano orientacyjne parcie wiatru na dach i ściany budynku w odniesieniu do prędkości porywów wiatru występujących w Polsce. Motywacją do przeprowadzenia obliczeń było uzyskanie wyników porównawczych dla obiektów zaprojektowanych przed 2009 rokiem i projektowanych obecnie.
Zmierzono stężenia radonu Rn-222 w 58 przedszkolach i żłobkach. W żadnym z budynków nie stwierdzono przekroczenia obowiązujących limitów.
W artykule zaprezentowano wyniki badań budynków mieszkalnych zlokalizowanych w osiedlach popegeerowskich. Badania przeprowadzono w trzech gminach województwa zachodniopomorskiego i dwóch województwa wielkopolskiego.
Oznaczono stężenie radonu Rn w powietrzu budynków mieszkalnych oraz w piwnicach miasta Olsztyna. Obliczono efektywne równoważniki dawki dla osób zamieszkujących w domach przedwojennych i powojennych zbudowanych z cegieł oraz w domach z wielkiej płyty.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.