Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Szybki rozwój sprzedaży internetowej związany z postępującym procesem globalizacji spowodował wzrost znaczenia opakowań w e-biznesie. Nowoczesne opakowanie stało się jednym z istotnych narzędzi komunikacyjnych. Obecnie jego główną rolą nie jest już tylko ochrona produktu zapakowanego wewnątrz, ale również zwrócenie uwagi nabywcy, dostarczenie podstawowych informacji o produkcie oraz kreowanie produktu określonej marki. Na podjęcie decyzji o zakupie danego produktu w Internecie wpływają w dużej mierze jego cena, atrakcyjność, producent oraz skuteczna prezentacja w witrynie internetowej w postaci zdjęć, filmów wideo itp. Projektanci opakowań muszą dobierać ich elementy w taki sposób, aby zachować odpowiednią widoczność produktu w sieci. Forma konstrukcyjna i szata graficzna muszą być dobrze przemyślane, tak by uwydatniać kluczowe cechy produktu i zachęcać do jego zakupu.
Packaging becomes sometimes a neglected tool because manufacturers do not carry out any marketing research and also do not test the reactions and behaviour of consumers. It conducts to such state that packaging does not meet completely current trends and also customers’ expectations. Marketing shaping of the product and its packaging must be in the strongest way adapted to conditions that dominate at the market and also to the consumers’ needs. To a considerable extent facilitates it the market research oriented to discover and emphasize such features and properties that are of greatest importance for potential consumers.
Strategia downsizing istnieje już od wielu lat, jednak współcześnie zyskuje na znaczeniu i jest zauważalna praktycznie na każdej sklepowej półce, niezależnie od tego, z jakim segmentem produktów mamy do czynienia. Producenci oraz marketingowcy wykorzystują umiejętnie fakt, iż konsumenci są bardziej wrażliwi na zmianę ceny produktu aniżeli jego objętości czy masy. W tym obszarze znajduje zastosowanie downsizing. Dokonując zakupów często bazujemy na przyzwyczajeniu i nie zwracamy uwagi na różnice, jakie pojawiają się w wielkości opakowania. Spore znaczenie odgrywa kształt, bowiem im opakowanie szersze i grubsze, tym skuteczniej może zmylić klienta. Chwyty te odnoszą się ściśle do prawa Webera, które dotyczy zdolności postrzegania różnic między bodźcami - zbyt małe różnice są dla nas niedostrzegalne, przez co porównywane produkty wydają się nam identyczne. Z perspektywy producenta strategia zmniejszania zawartości opakowania przy niezmienionej cenie wydaje się bezpieczniejsza i jest całkowicie zgodna z prawem. Inne są natomiast odczucia klienta, który odkrywa ową manipulację - nierzadko czuje się oszukany i poirytowany postępowaniem firmy. Trzeba zatem podkreślić, że jeśli celem firmy jest zwiększenie przychodów poprzez manipulowanie wielkością i kształtem opakowania, a tym samym utrudnienie konsumentowi dokonania racjonalnego zakupu, to postępuje ona nieetycznie.
Opakowanie stało się integralną częścią każdego produktu. Na rynku opakowaniowym, zwłaszcza produktów kosmetycznych, mamy do czynienia z ogromną dynamiką, nieustannie zmieniają się trendy, za którymi powinni podążać producenci oraz projektanci opakowań. Opakowanie musi być tak zaprojektowane lub modyfikowane, aby w silny sposób oddziaływało na psychikę nabywcy, nakłaniając go do wyboru danego produktu w sposób świadomy bąź podświadomy. Opakowanie sprzedaje produkt - ta zasada jest wiecznie i trwale obowiązująca.
Na polskim rynku każdego roku pojawiają się tysiące nowych produktów kosmetycznych. Część z nich stanowi odmianę innych, powszechnie znanych konsumentom. Czasami modyfikacji podlega sam produkt, częściej jednak tylko jego opakowanie. Jedynie dogłębnie znając sytuację panującą na rynku oraz preferencje konsumentów jesteśmy w stanie sprostać ich oczekiwaniom dotyczącym produktów, a co się z tym wiąże, także ich opakowań. W związku z tym warto przyjrzeć się trendom w projektowaniu opakowań, jakie można obecnie dostrzec na rynku kosmetycznym. Uwaga zostanie skoncentrowana na segmencie kosmetyków kolorowych, w którym kreatywność, innowacja oraz dostosowanie się do trendów są współcześnie dominujące i najbardziej zauważalne. Analizując branżę kosmetyczną funkcjonującą na polskim rynku oraz trendy, jakie współcześnie dominują, można zauważyć, że czerpie ona pomysły z najnowszych odkryć, dokonywanych w innych dziedzinach przemysłu. Bardzo często są one dla nas całkowicie zaskakujące, bowiem zostają zaczerpnięte z architektury oraz przemysłu motoryzacyjnego. Ponadto proces projektowania nowych opakowań został dostosowany do błyskawicznego tempa tworzenia ich prototypów, co umożliwia poznanie dokładnego kształtu i rozmiaru opakowania już we wczesnym stadium projektowania.
Na polskim rynku każdego roku pojawiają się tysiące nowych produktów kosmetycznych. Część z nich stanowi odmianę innych, powszechnie znanych konsumentom. Czasami modyfikacji podlega sam produkt, częściej jednak tylko jego opakowanie. Jedynie znając dogłębnie sytuację panującą na rynku oraz preferencje konsumentów jesteśmy w stanie sprostać ich oczekiwaniom dotyczącym produktów, a co się z tym wiąże, także ich opakowań. W związku z tym warto przyjrzeć się dominującym obecnie trendom w projektowaniu opakowań. W artykule uwaga została skupiona na kosmetykach, które najczęściej wpadają w nasze dłonie, z którymi mamy do czynienia każdego dnia, a mianowicie kosmetykach do pielęgnacji ciała i twarzy. Stykamy się z nimi każdego dnia i choć wydaje nam się, że kształt, wielkość, materiał czy grafika mają dla nas znaczenie drugorzędne, to okazuje się, że jest całkowicie na odwrót, co pokazują badania. Często podświadomie wybieramy kosmetyk, który jest bardziej funkcjonalny, wygodniejszy w użyciu, lżejszy, poręczniejszy. Niewątpliwie trendy zauważalne w projektowaniu opakowań dotyczą również segmentu kosmetyków pielęgnacyjnych. Innowacyjność, kreatywność, podążanie za modą skierowane są w stronę produktów, jakimi są krem do twarzy, żel pod prysznic, szampon czy balsam do ciała.
W projektowaniu kształtu opakowania producenci skłaniają się bardziej w stronę tradycji oraz standaryzacji, bardzo często odwołują się do psychologicznych aspektów jego oddziaływania. Kształt opakowania może bardzo dużo mówić o produkcie znajdującym się wewnątrz. Oryginalny kształt, który dodatkowo spowoduje, że opakowanie będzie funkcjonalne, łatwe do przenoszenia i wygodne, określa w znacznej mierze charakter produktu.
Na polskim rynku każdego roku pojawiają się tysiące nowych produktów kosmetycznych. Część z nich stanowi odmianę innych, powszechnie znanych konsumentom. Czasami modyfikacji podlega sam produkt, częściej jednak tylko jego opakowanie. Według wielu ekspertów opakowanie jest jednym z podstawowych narzędzi oddziaływania na rynek, jak również budowania i promocji marki oraz aktywizacji sprzedaży. Co więcej, jest obecnie uważane za jeden z istotnych, o ile nie najważniejszy element marketing mix. Tradycyjne 4P nie będą miały żadnego znaczenia, jeśli opakowanie nie będzie stanowiło zachęty do zakupu. Przemysł kosmetyczny jak żaden inny wymusza na producentach opakowań nieustanne zmiany. Tylko i wyłącznie wówczas, gdy zmiany i różnego rodzaju modyfikacje będą się dokonywać, producent będzie mógł uzyskiwać w skuteczny sposób przewagę konkurencyjną na rynku. Opakowanie powinno zajmować w strategii marketingowej czołowe miejsce i być traktowane przez producentów jako priorytetowe w budowaniu marki i planowaniu marketing mix. Musi skupiać uwagę nie tylko pracowników działu marketingu, ale i zarządu. Jest bowiem wyrazem wartości i esencji danej marki, jak również kluczowym elementem strategii marketingowej i sprzedaży. Stworzenie idealnego opakowania może kosztować setki tysięcy dolarów i trwać nawet rok. Znaczenia, jakie odgrywa opakowanie, nie można jednak przeceniać, zważywszy na funkcje, jakie pełni oraz miejsce, jakie w strategii marketingowej zajmuje.
Perfumy są stare jak świat. Od początku ogromną wagę przywiązywano do tego, w jaki sposób i w co są zapakowane. Ważne było, aby materiał, w jakim mieści się kompozycja zapachowa, był najwyższej jakości. Współcześnie mamy wrażenie, że historia zatoczyła w tym obszarze koło. Flakony perfum stają się niejako manifestacją stylu projektanta, wewnętrzną myślą perfumiarza, istnym kryształowym dziełem rąk. W przypadku perfum, jak w żadnym innym segmencie kosmetycznym, nie może być mowy o dysonansie pomiędzy opakowaniem a tym, co mieści się w jego wnętrzu. Nuta zapachowa musi perfekcyjnie współgrać z wyglądem flakonu - kształtem, a zarazem kolorystyką i grafiką. Na flakonie nie ma miejsca na nadmiar tekstu, dlatego całą uwagę koncentruje się na pozostałych zewnętrznych elementach: materiale, zamknięciu opakowania, jego kształcie oraz kolorystyce. Bardzo często dzięki tego typu zabiegom flakon przemawia do nas jeszcze przed otwarciem, zanim poczujemy woń tego, co mieści w swoim wnętrzu. Współcześnie konsumenci traktują flakony jako szklaną ozdobę swoich półek. Co za tym idzie, stają się one niejednokrotnie małymi dziełami sztuki. Producenci oraz projektanci opakowań zdają sobie doskonale sprawę z tego faktu. Idą zgodnie z duchem nowoczesnych trendów i oczekiwań konsumentów. Jakie są nowoczesne trendy i oczekiwania pasjonatów „świata perfumeryjnego”, zostanie przedstawione w artykule.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.