Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 24

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Dzieci i młodzież tworzą obecnie obiecujący rynek zbytu. Zainteresowanie producentów tym segmentem rynku tłumaczy się tym, że dziecko to coraz bogatszy klient, otrzymujący kieszonkowe, a także czasem premie za dobre wyniki w nauce. Wpływ dzieci na decyzje zakupu obserwuje się zarówno w przypadku produktów dla nich przeznaczonych, jak też użytkowanych przez całe gospodarstwo domowe. Opakowanie produktów przeznaczonych dla dzieci powinno, niezależnie od tego produktu, cieszyć podczas zabawy tak, aby dziecku trudno było się z nim rozstać.
Rosnąca konkurencja rynkowa i presja wynikająca z turbulentnego otoczenia powodują, że jedyną drogą odniesienia sukcesu jest zdolność organizacji do dokonywania innowacji. Wprowadzanie nowych produktów i technologii, dostosowywanie się do dynamicznie zmieniających się uwarunkowań rynkowych jest koniecznością dla firmy, która chce się utrzymać i rozwijać na rynku. W artykule prezentuje się poglądy na temat możliwości wspierania kreatywności pracowników na podstawie ich indywidualnych atrybutów oraz warunków związanych ze środowiskiem pracy. Autor twierdzi, że wspieranie kreatywności w przedsiębiorstwie jest skuteczniejsze przez tworzenie właściwych warunków pracy i prokreatywną politykę firmy aniżeli zatrudniaie kreatywnych jednostek.
Opakowanie
|
2006
|
tom 51
|
nr 02
24-26
Centralnym zadaniem marketingowego zarządzania przedsiębiorstwem jest dostarczanie konsumentom coraz większej wartości rozumianej jako suma korzyści wynikająca z użytkowania produktów i usług. Istotnym elementem tego zbioru wartości jest opakowanie produktu. W czasie, kiedy większość podstawowych potrzeb człowieka jest zaspokojona, cenne w opinii konsumentów stają się doznania estetyczne, funkcjonalność i komunikacja opakowań.
Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku wzrasta znaczenie opakowania jako istotnego narzędzia marketingowego. Z obserwacji wynika, że producenci coraz częściej modyfikują opakowania swoich wyrobów dostosowując je do tradycji i zwyczajów nabywców.
The article discusses the essence of creativity and conditions forming an employee's creative potential. These conditions include the internal factors, dependent on the individual (memory, attention, good perception, imagination, personality and temperament, knowledge, intelligence), and the external factors, connected with the company (climate facilitating, within the company, creativity; an orderly organisational structure; motivating system; openness to ideas), and its milieu (social, cultural, political and economic). Learning the conditions for creative thinking and problem solution is indispensable for creativity management at the enterprise in the age of ever increasing competition in the market.
Opakowanie
|
1999
|
tom 44
|
nr 02
16-19
Wymagania stawiane opakowaniom leków są znacznie bardziej rygorystyczne niż stawiane opakowaniom innych produktów. Skutki źle dobranego, nieodpowiednio zażywanego lub źle przechowywanego leku mogą powodować zagrożenie dla zdrowia, a czasem nawet dla życia pacjenta. Z drugiej strony przedsiębiorstwa farmaceutyczne konkurując między sobą na rynku wykorzystują opakowania w celach promocyjnych.
Opakowanie
|
2005
|
tom 50
|
nr 02
10-13
Myślenie kreatywne jest wartościową umiejętnością zwłaszcza w konkurencyjnej gospodarce ceniącej zarówno kreatywność indywidualną, jak i zbiorową. Współczesny biznes w coraz większym stopniu opiera się na kreatywnym i twórczym rozwiązywaniu problemów. Historia opakowań dowodzi, że kreatywne myślenie przy projektowaniu opakowań jest często źródłem sukcesu firmy.
Rola opakowania na rynku zależy od charakteru produktu i rodzaju decyzji, którą podejmuje konsument, aby go nabyć. Należy, zatem indywidualizować znaczenie opakowań w odniesieniu do różnych typów produktów. Inną rolę spełniają opakowania dóbr nietrwałych (artykułów żywnościowych, kosmetycznych), inną zaś opakowania dóbr trwałych. Opakowania produktów szczególnego przeznaczenia, jakimi są produkty farmaceutyczne mają do zrealizowania o wiele bardziej złożone zadania niż opakowania produktów typowo konsumpcyjnych.
Opakowanie
|
2003
|
tom 48
|
nr 02
16-19
Display zapewnić powinien w miarę optymalną prezentację towaru a właściwie jego opakowania. Powinien zapewnić klientowi łatwą dostępność do produktu. Tworzenie displaya wymaga szerokiej wiedzy, doświadczenia i współpracy specjalistów z różnych branż. Trzeba bowiem brać pod uwagę wiele elementów o zróżnicowanym charakterze, takich jak np. wymagania handlu, logistyka, estetyka, ekologia i przepisy prawne.
Na konkurencyjnym rynku, gdzie jednym z uświadomionych bądź nieuświadomionych kryteriów podejmowania decyzji zakupowych jest opakowanie produktu, istotne jest, aby spełniało ono oczekiwania klientów, było funkcjonalne, estetyczne, przyciągające uwagę klienta i wyróżniało się na tle opakowań konkurencyjnych. Sprawdzeniem na ile nowe, modyfikowane bądź dotychczasowe opakowania spełniają te wymagania zajmują się badania marketingowe. W artykule przedstawiono znaczenie badań opakowań, a także różne metody badawcze wykorzystywane w marketingowych badaniach opakowań.
Celem badań było określenie wpływu postaw etnocentrycznych konsumentów na zakupy żywności ekologicznej w ujęciu lokalnym. Rynek żywności ekologicznej rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Tempo tego rozwoju oceniane jest na 10-20% w skali roku, jednak w porównaniu do innych krajów UE, nadal jest rynkiem w początkowej fazie rozwoju. W Polsce jako bariery rozwoju tego rynku wskazuje się cenę i dostępność produktów oznaczonych certyfikatem żywności ekologicznej. Jednak obserwuje się tendencje, które wskazują, że te bariery mogą być przezwyciężone. Badania wykazały, że istnieje związek między częstotliwością nabywania żywności ekologicznej a postawą etnocentryczną w ujęciu lokalnym. Kupujący żywność ekologiczną przejawiali bardziej natężone postawy etnocentryczne niż osoby kupujące taką żywność okazjonalnie lub niekupujące jej w ogóle. Biorąc pod uwagę nasilające się w polskim społeczeństwie postawy etnocentryczne, szczególnie w odniesieniu do żywności, można przypuszczać, że będą one miały pozytywny wpływ na zainteresowanie żywnością ekologiczną.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.