Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 151

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 8 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  przewaga konkurencyjna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 8 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Nowoczesne rozwiązania informatyczne umożliwiają nie tylko optymalizację kosztów wytwarzania, ale i szybkie dostosowanie produkcji do zmian rynkowych. Pozwalają na łatwy dostęp do informacji rynkowej, jej rejestrację i wymianę, wspieranie pracy przedstawicieli terenowych oraz relacje z interesariuszami. W tym celu powszechnie stosowane są rozwiązania portalowe, opierające się na technologiach internetowych. Dlatego w stopniu i zakresie wykorzystywania Internetu upatruje się zagregowany czynnik budowania konkurencyjności przedsiębiorstwa.
Przedstawiono przesłanki sprzyjające konkurowaniu przedsiębiorstw. Wskazano na potrzebę podejścia systemowego do oceny i analizy przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa. Zamieszczono wskazówki metodologiczne służące do syntetycznej oceny przewagi konkurencyjnej zgodne z teorią ekonomii.
W artykule przedstawiono podstawowe aspekty teoretyczne związane z markami handlowymi. Zwrócono uwagę na uwarunkowania ich powstania wynikające z rozwoju i procesów integracji wśród zagranicznych i krajowych sieci handlowych. Przedstawiono udziały marek własnych w poszczególnych krajach oraz w głównych rodzajach sklepów w Polsce. Przedstawino wyniki badań dotyczące wpływu marek handlowych na zachowania nabywców oraz opinie i skojarzenia konsumentów z tymi markami. Wyniki badań potwierdzają, że konsumenci kojarzą marki handlowe głównie z niską ceną i jednocześnie z niską jakością produktów. Należałoby zmienić te opinie, dając dowody, że produkty sprzedawane pod markami handlowymi nie ustępują jakością produktom opatrzonym marką producenta, a ich niższa cena wynika z braku kosztów na budowę i promocję silnej marki.
W artykule przedstawiono metody poszukiwania miejsca na rynku dla nowych produktów. Omówiono sposoby analizowania rynku, badania opinii konsumentów oraz planowania komunikacji z klientem. Przedsiębiorstwo powinno starannie zaplanować cały proces wprowadzania nowego produktu na rynek. Obejmuje on wysiłek związany z pogłębioną analizą rynku, w tym oferty konkurentów. Ważne są także testy prowadzone wśród klientów i wprowadzenie korekt do pierwotnej koncepcji. Duże znaczenie ma dobór odpowiednich instrumentów promocji, a także konsekwentne i powtarzalne informowanie klientów o korzyściach i wartościach związanych z nowym produktem.
W pracy ukazano rolę kształtowania produktu agroturystycznego w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku turystycznym. Przedstawiono różne formy działań i przedsięwzięć mających na celu zachęcić turystów do przyjazdów do gospodarstw agroturystycznych. Zwrócono uwagę na usługi rekreacyjne, produkty markowe, kategoryzację, rodzaje promocji. Zaprezentowano również wyniki badań przeprowadzonych w 365 gospodarstwach agroturystycznych nt. kształtowania przewagi konkurencyjnej w agroturystyce.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 8 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.