Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 145

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 8 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  organizacje pozarzadowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 8 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
3
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Ochrona przyrody: idea - praktyka - nauka

88%
Celem artykułu jest zwrócenie uwagi na potencjalne pola sporów wewnątrz środowisk i organizacji zajmujących się ochroną przyrody oraz zachęcenie do większej pokory i rozwagi w przedstawianiu różnych opinii, czy propozycji działań ochronnych. Źródłem sporów są przede wszystkim różnice zdań na temat metod i sposobów działań ochronnych. Wynikają one m.in. z odmiennych preferencji odnośnie motywów ochrony przyrody i związanych z nimi celów ochrony.
7
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Wady i zalety dobrego obyczaju kontroli spolecznej

88%
Tematem artykułu jest prezentacja idei społecznej kontroli administracji i różnych służb publicznych. Odpowiedź na pytanie: czy rzeczywiście kontrola społeczna to dobry obyczaj, czy też raczej utrudnienie w codziennej pracy urzędów i instytucji? Dlaczego i po co powinniśmy uznać wagę kontroli społecznej? Co zrobić, by wykorzystać kontrolę jako czynnik wspomagający jakość działań?
Organizacje pozarządowe, inaczej nazywane trzecim sektorem, odgrywają coraz więk­szą rolę w życiu społecznym. Szczególnie ważne są te działania, które bezpośrednio pro­wadzą do aktywizacji społeczeństwa i rozwoju lokalnego. Właśnie takie cele stawiają so­bie organizacje pozarządowe działające na obszarach wiejskich. Ich rola jest tym większa, ponieważ działając lokalnie i mając lokalnych odbiorców, są związane bezpośrednio ze społecznością lokalną i najlepiej znają miejscowe potrzeby. Angażują się w działania zmie­rzające do zintensyfikowania rozwoju lokalnego, współpracują z lokalnymi liderami spo­łecznymi i doprowadzają do rozwoju kapitału społecznego wsi. Coraz większa dostępność źródeł finansowania działalności organizacji pozarządowych, zarówno tych krajowych jak i pochodzących z Unii Europejskiej, pozwala przypuszczać, że rola, jaką będą odgrywać w rozwoju obszarów wiejskich, będzie coraz większa.
Przedstawiono i oceniono działalność pozarządowej agencji gospodarczej oraz określono jej wpływ na rozwój otaczającego ją regionu. Materiał .źródłowy zebrano w badanej spółce oraz w instytucjach ją otaczających.
W artykule omówiono powstanie i etapy wdrażania Wspólnej Polityki Rolnej - WPR (CAP) w krajach EWG/UE oraz rolę organizacji pozarządowych w tym procesie. Przedstawiono obszary i formy oddziaływania tych polskich organizacji na proces dochodzenia Polski do członkostwa w UE. Proces ten przebiega żywiołowo, ale ogólnie nie najlepiej. W procesie tym powinny wziąć aktywny udział związki rolnicze i branżowe oraz samorząd terytorialny. Słaby jest postęp w dostosowywaniu prawa polskiego do unijnego w sprawach rynku i systemów ekonomicznych. Szczególny jest przypadek sektora owoco- wo-warzywnego w UE, gdzie jest on raczej wspierany i chroniony niż dofinansowywany. Polskie organizacje pozarządowe nie podjęły dotąd aktywnych prac w sprawie negocjacji z WTO.
Ryzyko reputacyjne traktowane jest jako jedno z największych zagrożeń dla przedsiębiorstw, ale w literaturze akademickiej zjawisko to nie zostało dotąd dobrze opisane. Celem rozważań jest prezentacja ryzyka reputacyjnego w kontekście dynamicznego rozwoju organizacji pozarządowych, uznawanego za proces generujący wzrost poziomu tego ryzyka. Właściwe zrozumienie ryzyka reputacyjnego może pomóc przedsiębiorstwom w podejmowaniu lepszych decyzji w sferze kształtowania ich stosunków z tymi organizacjami.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 8 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.