Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 37

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  funkcje edukacyjne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Nie ulega wątpliwości, że Internet i narzędzia multimedialne odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu, a zwłaszcza w życiu młodego pokolenia. Strony internetowe to nie tylko dostęp do rozrywki, ale także do różnego rodzaju informacji. Internet stał się ogólnodostępną kopalnią wiedzy, choć nie zawsze rzetelnej. Ponieważ w polskiej sieci brakowało zagadnień z zakresu edukacji przyrodniczo – leśnej, powstał projekt Leśnego Wortalu „Las Rysia eRysia”. Leśny Wortal Edukacyjny www.erys.pl jest przedsięwzięciem Lasów Państwowych współfinansowanym przez NFOSiGW. Tematem Wortalu jest las jako złożony, bogaty ekosystem, czynnik kształtowania klimatu Ziemi oraz obiekt ochrony i zrównoważonej gospodarki człowieka. Projektantami treści merytorycznej są pracownicy nadleśnictw LP zajmujący się edukacją (także z wykorzystaniem elementów multimedialnych i Internetu). Na Wortal składają się trzy serwisy: dla dzieci z klas 4–6 szkół podstawowych, dla uczniów gimnazjum oraz dla nauczycieli. Każdy z nich zawiera treści przystosowane do odpowiedniej grupy. W serwisach dla dzieci i młodzieży można znaleźć: Leśnotekę – multimedialną encyklopedię leśną; Słownik terminów leśnych; Gry i prezentacje; Blogi; Galerie; Konkursy; Forum. Z powodzeniem może on być wykorzystany zarówno podczas zajęć w szkołach na lekcjach biologii czy przyrody, jak również podczas zajęć prowadzonych przez ośrodki edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Zagadnienia poruszane na Wortalu z pewnością staną się bardzo atrakcyjnym wstępem do zajęć w terenie. Wszystkie elementy Wortalu z pewnością można wykorzystać jako podstawę zajęć z grupą.
7
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Nowatorska wystawa muzealna szansa na lepsza wystawe

75%
W Muzeum Przyrodniczo-Leśnym im. J. Miklaszewskiego Białowieskiego Parku Narodowego skonstruowano ekspozycję stałą składająca się z 27 dioram poruszających ważne dla terenu Puszczy. Dioramy nie są odgrodzone od turystów i „prawie wszystko” można „dotknąć”. Wypełnieniem części dioram są wielkoformatowe fotografie przedstawiające m.in. zbiorowiska leśne. W dioramach poświęconych najważniejszym puszczańskim zbiorowiskom leśnym na poszczególne gatunki zwierząt zwracana jest uwaga poprzez odpowiednie ich oświetlenie. Ważnym uzupełnieniem treści prezentowanych w dioramach są prezentacje wyświetlane na ekranach dotykowych. Ta forma prezentacji umożliwiająca samodzielne zdobywanie wiedzy przy pomocy komputera szczególnie przyciąga młodszych odbiorców. Nowoczesne ekspozycje muzealne pod kilkoma warunkami mogą sprzyjać lepszej edukacji.
Poniżej przestawiamy przykład jak dzięki chęci, pomysłom i niewielkim środkom można było urządzić izbę przyrodniczo-leśną w nadleśnictwie. Warto aby sala edukacyjna nie była po prostu nagromadzeniem eksponatów, ale żeby ułożona była tematycznie. W Spychowie przyroda zaprezentowana jest według zmieniających się pór roku. Istotna role odgrywa tu odpowiednia kolorystyka oraz oświetlenie. Na końcu w małej salce znajduje się jeszcze część historyczna, gdzie urządzono starą kancelarię leśniczego, są tam wysłużone sprzęty, poniemieckie mapy oraz wystawa starych zdjęć z kroniki Nadleśnictwa.
Opakowania jednostkowe można obecnie traktować nie tylko jako „ochroniarza" produktu, lecz także jako cichego sprzedawcę, informatora, doradcę i dyskretnego nauczyciela. Przyszłość i kierunki rozwoju handlu wiążą się ściśle ze zmianami regulacji dotyczących etykietowania informacyjnego przede wszystkim żywności. W krajach rozwiniętych gospodarczo znaczącą rolę odgrywa tzw. lebeling towaroznawczy jako element informacji, edukacji i promocji. Pełni on także funkcję zobowiązania cywilno-prawngo producenta wobec konsumenta.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.