Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 141

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 8 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  dzialania marketingowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 8 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
elem opracowania, w którym dokonano przeglądu literatury jest przybliżenie specyfiki marketingu rekomendacji i charakterystyka jego wybranych narzędzi w ujęciu teoretycznym i praktycznym, przy założeniu, iż działania w jego zakresie, choć w niektórych przypadkach niezgodne z etyką, są istotnym czynnikiem wpływającym na wzrost zainteresowania określoną marką, ideą czy przedsięwzięciem. Podstawę rozważań stanowią studia literaturowe, analizy raportów branżowych oraz własna obserwacja przedsięwzięć z zakresu marketingu rekomendacji prowadzona głównie on-line. Zaprezentowane w artykule wybrane wyniki badań dostępnych w źródłach wtórnych oraz własnych obserwacji, a także opinie ekspertów branżowych potwierdzają znaczący wpływ marketingu rekomendacji na decyzje zakupu, zwłaszcza w sieci internetowej, czego konsekwencją jest aktywizacja działań z tego zakresu, zarówno ze strony klientów – ambasadorów marki, jak i wyspecjalizowanych agencji branżowych.
W pracy zaprezentowano zarówno strategie, jak i podejmowane działania marketingowe w środowisku internetowym, na przykładzie przedsiębiorstwa „Sokołów S.A.”. Wskazano na niewielki zakres implementcji działań marketingowych w intemecie.
W artykule dokonano analizy działań instytucji kulturalnych (teatrów) wykorzystujących marketing doświadczeń oraz ocenę zarządzania doświadczeniem klienta w budowaniu ich doznań. Za przykład wdrażanych działań z tego obszaru marketingu posłużył Teatr Lalek Arlekin z Łodzi. Opisano wybrane działania Teatru, wskazując jednocześnie punkty styku tych działań z budowanym doświadczeniem u jego odbiorcy. Zwrócono również uwagę na spójność tych działań z przyjętą strategią organizacji. Artykuł stanowi studium przypadku. Ocena działań omawianego przypadku została ograniczona do analizy treści informacji dostępnych na stronach www oraz portalach społecznościowych.
Na świecie nieustannie wzrasta liczba osób, które wymieniają granie on-line wśród najczęstszych aktywności w sieci. Firmy, wykorzystując ten trend, coraz częściej wplatają w kampanie komunikacji z otoczeniem projekty szeroko rozumianej grywalizacji, łącząc tym samym mechanizmy znane z gier fabularnych i komputerowych. Jednak, żeby być skutecznym należy zrozumieć graczy i zaoferować im nową jakość. Chcąc odnieść sukces wykorzystując grywalizację, należy szukać niekonwencjonalnych pomysłów na angażowanie konsumenta tak, żeby gracz nie zorientował się, że jest graczem, a jednocześnie nieustannie obcował z daną marką czy produktem. W artykule przedstawiono różne formy wykorzystania gier oraz główne założenia dotyczące budowania projektów grywalizacyjnych w komunikacji marketingowej z konsumentami. Ponadto przybliżono studium przypadku niestandardowej kampanii HBO Play, w której głównymi narzędziami były działania grywalizacyjne.
Celem rozważań jest wskazanie głównych obszarów, w których strategie marketingowe organizacji zrzeszających absolwentów publicznych uczelni w Polsce okazują się nieefektywne − nie wykorzystują w pełni potencjału tej grupy. Rozważania oparto głównie na opracowaniach anglojęzycznych dotyczących zarządzania relacjami z absolwentami uczelni oraz na wynikach badań własnych. Główne wnioski z badania: (1) komunikacja z absolwentami uczelni wyższych nie jest dostosowana do ich oczekiwań; (2) nie podejmuje się trudu segmentacji odbiorców-absolwentów; (3) oferty dla absolwentów nie są dostosowane do ich oczekiwań. Artykuł o charakterze koncepcyjnym służyć ma wskazaniu kierunków zmian, w jakich podążać powinny organizacje zrzeszające absolwentów w celu zwiększania efektywności podejmowanych przez nie działań.
Today, after years of marketing focused on the product and than on the consumer, we entered the era of so-called marketing 3.0. Buyer is increasingly perceived to be a human beeing with all the nature and personality, and the color, from ages associated with the world of emotions, begins to play more and more important role in the development of product and packaging.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 8 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.