PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2013 | 57 | 03 |

Tytuł artykułu

Aktualne metody optymalizacji produkcji piw bezalkoholowych pod katem zapewnienia im właściwych cech sensorycznych

Autorzy

Warianty tytułu

EN
Current optimization methods of non-alcoholic beers production under the account of ensuring them appropriate sensoric features

Języki publikacji

PL

Abstrakty

PL
Piwa bezalkoholowe charakteryzują się zapachem i smakiem brzęczkowym i/lub brakiem aromatu owocowego lub estrowego, charakterystycznego dla piw zawierających alkohol. Główną przyczyną różnic w zapachu i smaku tych piw jest brak/niewielka zawartość alkoholu etylowego w piwach bezalkoholowych. Alkohol etylowy wnosi do piwa nie tylko własne akcenty smakowo-zapachowe, ale jako lotny rozpuszczalnik wzmacnia także odczucia smakowo-zapachowe wielu innych związków, występujących w piwie. Brak alkoholu etylowego w piwie znacząco negatywnie wpływa na jego smakowitość. O charakterze smakowo-zapachowym piwa bezalkoholowego decyduje także metoda jego produkcji. Generalnie, piwa bezalkoholowe produkowane są metodami polegającymi na usunięciu alkoholu etylowego z piwa przez destylację pod próżnią lub oddzielenie go od piwa metodą dializy lub odwróconej osmozy (tzw. metody fizykochemiczne) albo metodami polegającymi na zahamowaniu powstawania alkoholu etylowego podczas fermentacji (tzw. metody biologiczne).

Wydawca

-

Rocznik

Tom

57

Numer

03

Opis fizyczny

s.30-31

Twórcy

Bibliografia

Typ dokumentu

Bibliografia

Identyfikatory

Identyfikator YADDA

bwmeta1.element.agro-114f0e79-34da-40dd-b7be-eadbb138d698
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.