Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 436

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 22 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  parametry techniczne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 22 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Przedstawiono wyniki obliczeń podstawowych parametrów pracy rozdrabniarko-kruszarki MJH-2,5 DTG stosowanej do remontów dróg leśnych. Zastosowanie formuły przeznaczonej do określenia zapotrzebowania na moc ciągnika w zależności od prędkości jazdy i głębokości kruszenia pozwoliło na jej terenową weryfikację i określenie dopuszczalnych wartości prędkości jazdy ciągnika w zależności od głębokości kruszenia drogi. Przy typowych głębokościach kruszenia od 10 do 25 cm, obliczone siły na nożach wynosiły od 587 do 359 N, zaś maksymalne prędkości jazdy od 413 do 165 m/h.
Przeanalizowano ofertę owijarek obejmującą 125 modeli zestawionych w tabeli. Maszyny do owijania bel walcowych stanowią 76% a uniwersalne 19%. Owijarki przeznaczone są do bel walcowych o średnicy od 80 do 180 cm, a prostopadłościennych o wymiarach poprzecznych od 70 do 125 cm i długości do 200 cm. Typowym rozwiązaniem stołu roboczego są rolki walcowe z pasami stanowiące 56% ogólnej liczby rozwiązań. Większość maszyn przystosowanych jest do owijania folią o szerokości 50 lub 75 cm. Najszerszą gamą produktów wyróżnia się firma Göweil, która oferuje 15 różnych typów owijarek.
8
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Tendencje rozwojowe glowic scinkowych. Czesc III

100%
Artykuł, ostatni w cyklu publikacji przedstawiających tendencje w rozwoju głowic ścinkowych produkowanych w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, przedstawia porównanie wybranych parametrów technicznych głowic ścinkowych opisanych w poprzednich częściach.
Analizowano możliwości wyboru i ewentualnego zakupu ciężkich ciągników rolniczych dla gospodarstw rolnych. Dobór ciągnika dla gospodarstwa rolnego polega na określeniu parametrów technicznych, jakimi powinien charakteryzować się ciągnik, aby spełnił wymagania maszyn z nim współpracujących w poszczególnych procesach technologicznych. Następnie z grupy ciągników spełniających te wymagania należy wybrać określony typ ciągnika oraz firmę, która go oferuje. W opracowaniu przedstawiono metodę pozwalającą na podstawie parametrów techniczno-ekonomicznych dokonać wyboru ciągnika z grupy tych maszyn o porównywalnych parametrach technicznych oraz podjąć ewentualną decyzję dotyczącą ich zakupu.
Przebadano 4238 ofert ciągników używanych. Stwierdzono, że istnieje silna zależność (r =0,97) pomiędzy ceną a wiekiem oferowanej maszyny. Dodatkowymi czynnikami wpływającymi na cenę są moc oraz rodzaj mechanizmów jezdnych.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 22 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.