Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  kompozyty warstwowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Przedmiotem rozważań jest wielowarstwowa przegroda zbudowana z kompozytu o funkcyjnej gradacji własności, charakteryzująca się podłużną gradacją materiału (FGM – Functionally Graded Materiale). Każda z warstw kompozytu składa się z dwóch izotropowych jednorodnych składników, będących w płaskim stanie odkształcenia.
Rozpatrzono zagadnienie efektu warstwy brzegowej w wielowarstwowej przegrodzie budowlanej o podłużnej i poprzecznej gradacji własności dla zagadnienia stacjonarnego. Rozważania ograniczono do jednowymiarowego zagadnienia w ramach wariantu asymptotycznego modelowania tolerancyjnego - homogenizacji lokalnej. Zbadano różnicę względną pomiędzy rozwiązaniem otrzymanym metodą wariantu asymptotycznego modelowania tolerancyjnego - homogenizacji lokalnej oraz z uwzględnieniem efektu warstwy brzegowej dla danego typu gradacji.
Rozpatrzono stacjonarne, jednowymiarowe zagadnienie przewodnictwa ciepła z uwzględnieniem wpływu efektu warstwy brzegowej na rozkład pól temperatury w warstwowej przegrodzie o poprzecznej gradacji własności. Przegroda zbudowana jest z dwóch jednorodnych, izotropowych przewodników ciepła.
W pracy rozpatrzono zagadnienie warstwy brzegowej w wielowarstwowej przegrodzie budowlanej charakteryzującej się podłużną i poprzeczną gradacją własności mechanicznych. Każda warstwa rozpatrywanej przegrody zbudowana jest z dwóch izotropowych, jednorodnych, sprężystych materiałów. Rozważania ograniczono do płaskiego stanu odkształcenia. Przyjęty model został zbudowany na podstawie metody asymptotycznego uśredniania tolerancyjnego. Zbadano wpływ budowy kompozytu na zasięg warstwy brzegowej w obszarze kompozytu.
Rozpatrzono zagadnienie efektu warstwy brzegowej w wielowarstwowej przegrodzie budowlanej charakteryzującej się podłużną gradacją własności dla zagadnienia stacjonarnego. Przegroda zbudowana jest z dwóch izotropowych, jednorodnych, sprężystych materiałów. Rozwiązanie ograniczono do jednowymiarowego zagadnienia.
7
67%
Przedmiotem rozważań są laminaty periodycznie dwuwarstwowe, w których defekty mogą wystąpić na powierzchniach między warstwami. Celem pracy jest opisanie wpływu takich defektów na przewodzenie ciepła. Międzywarstwowe defekty (w tym rozwarstwienie) modeluje się dostatecznie cienką warstwą, której własności termiczne opisuje dostatecznie mały nieznany współczynnik przewodności cieplnej. W pracy przedstawiono równania modelowe opisujące wpływ rozwarstwienia na przewodnictwo cieplne, zawierające pewną nową stałą charakteryzującą stopień rozwarstwienia bądź stopień występowania defektów.
Przedmiotem rozważań w niniejszej pracy są periodyczne kompozyty warstwowe. Założono, że składniki kompozytów są jednorodne i izotropowe. W pracy skonstruowano model przewodnictwa cieplnego, w którym zamiast klasycznego równania Fouriera o nieciągłych i skokowo zmiennych współczynnikach występują równania o stałych współczynnikach. W pracy przeanalizowano zagadnienia stacjonarne bez źródeł ciepła. Rozwiązanie numeryczne otrzymano, stosując metodę różnic skończonych. Zbadano wpływ liczby komórek periodyczności na dokładność wyników otrzymanych metodą różnic skończonych.
Rozpatrzono stacjonarne, jednowymiarowe zagadnienie przewodnictwa ciepła w wielowarstwowej przegrodzie o podłużnej gradacji własności. Zbadano wpływ efektu warstwy brzegowej na rozkład pól temperatury w wielowarstwowym laminacie. Przegroda zbudowana jest z dwóch jednorodnych, izotropowych przewodników ciepła.
Przedmiotem rozważań w niniejszej pracy są periodyczne kompozyty warstwowe. Zakłada się, że składniki kompozytów są jednorodne. W pracy konstruuje się model przewodnictwa cieplnego, w którym zamiast klasycznego równania Fouriera o nieciągłych i skokowo zmiennych współczynnikach występuje równanie o stałych współczynnikach. Wpływ niejednorodności ośrodka na rozkład temperatury opisany jest nowymi funkcjami, które wyznacza się, znając temperaturę uśrednioną. W pracy analizuje się zagadnienia niestacjonarne
Jednym z podstawowych czynników wpływających na zmiany jakości zamrożonej żywności podczas jej przechowywania i transportu jest opakowanie. Ochronna rola opakowań zależy w bardzo dużym stopniu od rodzaju zastosowanego materialu i kompozycji. W artykule omówiono wielowarstwowy materiał, który mógłby okazać się przydatny do konstrukcji opakowań termicznych. Kompozyt o właściwościach anizotropowych w niewielkim stopniu stanowiłby barierę dla wymiany ciepła podczas zamrażania, a z drugiej strony mógłby skutecznie chronić zamrożony produkt przed niekontrolowanym i szkodliwym oddziaływaniem środowiska zewnętrznego (fluktuacja temperatury).
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.