Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  consumer assessment
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Celem niniejszej pracy było przedstawienie roli konsumenta w procesie projektowania nowych produktów spożywczych. W pracy przedstawiono definicję pojęcia nowego produktu według obowiązujących przepisów oraz sposób postrzegania innowacji przez konsumentów i określono wkład konsumenta na poziomie poszczególnych etapów procesu projektowania. Koncepcja tworzenia nowych produktów ma na celu poszukiwanie aktualnych potrzeb konsumenta w celu stworzenia przez podmiot gospodarczy oferty produktowej zgodnej z aktualnymi trendami. Selekcja pomysłów i testowanie koncepcji nowego produktu ma na celu zweryfikowanie poszczególnych propozycji poprzez wybranie najbardziej optymalnych. Wyłonione koncepcje stanowią bazę do opracowania charakterystyki produktu (w tym opakowania) w skali laboratoryjnej lub półtechnicznej. Następnie opracowany produkt jest testowany, a pozytywne wyniki testów konsumenckich umożliwiają wprowadzenie produktu do produkcji i sprzedaży. O akceptacji produktu na rynku i sukcesie przedsiębiorstwa decyduje przede wszystkim spełnienie oczekiwań jego nabywców wobec zaprojektowanego produktu spożywczego.
2
100%
W niniejszej pracy oznaczono parametry fizykochemiczne wybranych kaw palonych i rozpuszczalnych. Dokonano także oceny określonych cech sensorycznych badanych kaw przez wyselekcjonowaną grupę respondentów oraz ocenę ogólnej jakości sensorycznej tych samych kaw przez ekspertów. Ustalono także zależności między jakością sensoryczną kaw w ocenie ekspertów i parametrami fizykochemicznymi ocenianych kaw palonych i rozpuszczalnych. Uzyskane wyniki oceny konsumenckiej i eksperckiej poddano analizie statystycznej z wykorzystaniem odpowiednich procedur komputerowego pakietu Statistica 5.0.
Badano teksturę i jakość sensoryczną kiełbas drobno rozdrobnionych typu parówkowej wyprodukowanych z dodatkiem skrobi modyfikowanej E1412. Wzrost ilości wprowadzanej skrobi uwodnionej 3-krotnie (12%) do farszu wędlinowego spowodował statystycznie istotne obniżenie pożądalności konsumenckiej i tekstury badanych kiełbas.
Podjęto próbę określenia optymalnych parametrów wytwarzania przetworu typu gravad z pstrąga tęczowego przyjmując jako kryterium jakości właściwości sensoryczne. W wyniku badań, które przeprowadzono z wykorzystaniem metodyki powierzchni odpowiedzi ustalono, że produkt o najlepszych cechach sensorycznych otrzymuje się po natarciu filetów pstrąga mieszaniną soli i cukru w stosunku 1:2, w ilości 350 g/kg ryby i kondycjonowaniu ich w temperaturze 3°C przez 48 h. Wyniki badań konsumenckich wskazują na bardzo dobrą akceptację tak otrzymanego produktu. Aż 84,6% ankietowanych oceniło go pozytywnie deklarując ewentualną chęć zakupu. Analiza uzyskanych ocen poszczególnych cech sensorycznych wskazuje jednak na możliwość modyfikacji wyrobu pod względem jego lepszego przystosowania do wymagań polskiego konsumenta, szczególnie w odniesieniu do barwy. Przetwory gravad z pstrąga tęczowego mogą stanowić w naszym kraju nowy sposób zagospodarowania tej popularnej ryby hodowlanej.
W pracy przedstawiono wyniki badań, których celem było określenie najważniejszych czynników determinujących deklarowany przez konsumentów popyt na nowe, nieznane na polskim rynku, produkty mleczne, tj. smakowe serki wyprodukowane z bundzu owczo-krowiego. Badania ankietowe i ocenę konsumencką dwóch odmian serków (chrzanowego i ziołowego) wykonano w gronie 99 losowo wybranych osób. Do interpretacji wyników zastosowano metodę analizy głównych komponentów (składowych) i analizę czynnikową - z grupy metod statystycznej analizy wielowymiarowej. Taka interpretacja pozwoliła na wskazanie tych determinant potencjalnego popytu, które wskazują na segmenty rynku w największym stopniu zainteresowane spożywaniem tych serków. Są to: jakość organoleptyczna, wielkość i rodzaj opakowania, podatność konsumentów na reklamę, preferowanie produktów mlecznych zgodnych z nawykami żywieniowymi.
Celem podjętych badań ankietowych była ocena poziomu wiedzy młodych kobiet na temat żywności funkcjonalnej. Wzbogacanie żywności w składniki odżywcze spotkało się ze zdecydowanym poparciem respondentek, niemniej najchętniej płaciłyby one za produkty prozdrowotne tyle samo, co za ich tradycyjne odpowiedniki. Wiedza ankietowanych na temat żywności funkcjonalnej okazała się wysoka, co świadczy o zainteresowaniu tą problematyką.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.