Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 31

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  ciecze
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Przedstawiono konstrukcją przepływomierza komorowego (wirnikowego) z uwzględnieniem optymalizacji wielkości luzu jego ruchomych części względem korpusu. Stosowano trzy luzy oraz ciecze o trzech lepkościach. Przedstawiono spadki ciśnienia w przepływomierzu w zależności od strumienia objętości oraz dokładność odmierzania objętości cieczy. Dla każdej wartości luzu i lepkości cieczy dokonano korekty wskazań przepływomierza oraz wyznaczono jego zakres pomiarowy.
W pracy przedstawiono wizualizacje przepływu cieczy spożywczej przez pompę zębatą. Badania przeprowadzono na opracowanym stanowisku badawczym do jakościowej oceny zjawisk zachodzących w trakcie pracy pompy zębatej. Obiektem badań była pompa zębata o zazębieniu zewnętrznym o nominalnej wydajności 2,5 m³·h⁻¹. Do badań wykorzystano syrop glukozowy o lepkości 15 Pa·s o temp. 22°C, z dodatkiem heksagonalnych cząstek folii poliestrowej. W trakcie przepływu zaobserwowano zjawiska tworzenia się wirów w przestrzeni międzyzębnej oraz zawirowań w momencie zazębienia się kół zębatych. Ponadto występowało zjawisko niewypełniania się przestrzeni międzyzębnych, które wpływa na spadek sprawności objętościowej pompy.
В работе представлена методика определяня времени гомогенизации до точно установленного состояния. Количественной мерой состояния перемешивания являеться степень (7η), которая изменяться во времени согласно показательной функции (1-0,017η) = е⁻к(τ⁺τo). Коэффициенты к и τо определяющие время мешения до точно устано вленного состояния описаны функциями зависящими от параметров процесса.
Stosowane są systemy jedno- i wielofunkcyjne. Podstawowe funkcje to np.: formowanie opakowań, przygotowanie i podawanie opakowań, dozowanie produktów i zamykanie opakowań. Przykładem systemu wielofunkcyjnego może być taki, w którym termoformowanie połączone jest z jednoczesnym napełnianiem oraz zamykaniem przez zgrzewanie.
Przedstawiono nowe rozwiązanie konstrukcyjne pompy ślimakowej przeponowej uszczelnianej medium tłoczonym. Rozwiązanie to powstało z modyfikacji pompy ślimakowej z komorą uszczelniającą — wcześniejszej konstrukcji autorskiej. Pompa ta przeznaczona jest dla cieczy spożywczych o lepkościach do ok. 100 mPa.s. Charakteryzuje się łatwością montażu i demontażu, prostotą obsługi i eksploatacji. W porównaniu z pompami renomowanych firm zachodnich posiada wyższą sprawność energijną. Osiągnięto to poprzez uzależnienie ciśnienia uszczelnienia od ciśnienia tłoczenia pompy. Docisk przepony do ślimaka jest minimalny i stopniowo rośnie w kierunku wylotu pompy, co równoważy przyrost ciśnienia tłoczonego czynnika.
W pracy przedstawiono założenia i konstrukcję przepływomierza tłokowego oraz przebadano jego sprawność. Przepływomierz skonstruowano wykorzystując zasady swobodnego tłoka. Do zmiany kierunku przepływu użyto rozdzielacza składającego się m.in. z płytki połączonej ze sprężyną, która w martwym punkcie zmienia kierunek przepływu cieczy. Prace przepływomierza charakteryzuje niewielkie zużycie energii, do pokrycia której wystarczy nieduże ciśnienie hydrostatyczne (rzędu 1 m słupa wody).
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.