Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Plan Rozwoju Obszarow Wiejskich dla Polski na lata 2004-2006
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Podjęto próbę określenia efektywności działań inwestycyjnych, realizowanych w gospodarstwach specjalizujących się w chowie trzody chlewnej, przy udziale środków finansowych Unii Europejskiej. Analizie poddano wyselekcjonowane gospodarstwa z bazy danych Polskiego FADN. Porównywano je do wybranej grupy kontrolnej w latach 2004-2007.
Przedstawiono stopień wykorzystania środków w ramach Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Badania dotyczą okresu 2004-2006. Do analizy wykorzystano dane z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich). W analizie uwzględniono działania: „Wspieranie gospodarstw niskotowarowych” oraz „Wspieranie działalności rolniczej na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania”. Zastosowano metodę DEA umożliwiającą wyznaczenie jednego wskaźnika wykorzystania środków w poszczególnych województwach i dokonano porównania między nimi (benchmarking).
Przeanalizowano pomoc finansową udzieloną grupom producentów rolnych w ramach PROW w latach 2004-2006. W tym okresie zanotowano wzrost liczby grup producentów rolnych, lecz tylko jedna trzecia spośród nich była w stanie przygotować prawidłowo wniosek o wsparcie ze środków UE.
Celem artykułu jest pokazanie znaczenia wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej oraz jej wpływu na rozwój obszarów wiejskich. Istotnym celem badawczym jest pokazanie instrumentów wsparcia rozwoju obszarów wiejskich oraz ich wykorzystania i wpływu na poprawę warunków życia na wsi i wzrost konkurencyjności sektora rolniczego przy zachowaniu wymogów środowiskowych, na przykładzie woj. lubelskiego.
W artykule przedstawiono najważniejsze wnioski z przebiegu realizacji programu PROW w Polsce w latach 2004-2006. Doświadczenie zdobyte w trakcie wdrażania tego instrumentu polityki rolnej miało pozytywny wpływ na zapoczątkowanie procesu przemian zachodzących w rolnictwie i na obszarach wiejskich, który będzie kontynuowany także w latach 2007-2013.
Przedstawiono wpływ Programu PROW 2004-2006 i SPO „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich” na inwestycje w gospodarstwach rolnych specjalizujących się w chowie krów mlecznych w Polsce. Przeanalizowano 91 indywidualnych gospodarstw mlecznych, korzystających z dotacji do inwestycji ze środków publicznych i porównano je do wyników, jakie uzyskały gospodarstwa do nich podobne pod względem zasobów pracy, ziemi i kapitału, niekorzystające z dotacji. Przedstawione wyniki dotyczą gospodarstw prowadzących rachunkowość rolną w latach 2004-2007 dla Polskiego FADN.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.