Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 55

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 3 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 3 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Opakowanie
|
2006
|
tom 51
|
nr 12
20-23
Producenci wprowadzający na rynek opakowania i ich elementy, a także producenci wyrobów wprowadzanych do obrotu towarowego w opakowaniach powinni zadbać o eliminowanie metali ciężkich przez używanie surowców, materiałów, substancji pomocniczych, farb, lakierów itp., w których ilość tych metali jest kontrolowana.
Od momentu wstąpienia do Unii Europejskiej nastąpiły lata dynamicznego rozwoju branży tworzyw sztucznych. Cały sektor tych tworzyw, głównie ze względu na funkcjonowanie na rynku międzynarodowym, jest mocno uzależniony od sektora finansowego. Popyt na tworzywa sztuczne w krajach UE corocznie wzrasta. Branża tworzyw sztucznych w Europie i w Polsce wyraźnie się rozwija.
Naczelną zasadą zarówno prawodawstwa polskiego, jak i Unii Europejskiej jest zasada zrównoważonego rozwoju, to jest harmonijnego połączenia rozwoju gospodarczego i społecznego z odpowiedzialnością ekologiczną. W przypadku opakowań i odpadów opakowaniowych zasada ta znalazła wyraz w dyrektywie 94/62/EC w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Jest to jedna z dyrektyw „nowego podejścia”, których celem jest ochrona zdrowia i życia ludzi oraz ochrona środowiska.
Opakowanie
|
2005
|
tom 50
|
nr 11
18-26
Idea wprowadzenia oznaczeń ekologicznych na produktach powstała w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie rozbudowane systemy ekooznaczeń funkcjonują już w wielu krajach. Etykietowanie polegające na umieszczaniu na produktach lub ich opakowaniach informacji świadczących , że dany produkt jest zgodny z przyjętymi kryteriami, związanymi z ochroną środowiska.
Opakowanie
|
2009
|
tom 54
|
nr 05
18-23
Obecnie naczelną zasadą zarówno prawodawstwa polskiego, jak i Unii Europejskiej jest zasada zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego z odpowiedzialnością ekologiczną. Podstawowe zasady systemu zarządzania opakowaniami oraz odpadami opakowaniowymi określają: dyrektywa Rady Parlamentu Europejskiego, ustawy oraz normy. Wychodząc naprzeciw potrzebom producentów sprzedających swoje wyroby w opakowaniach Zakład Ekologii Opakowań Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Opakowań oferuje przeprowadzenie oceny ekologicznej zarówno opakowań jak też systemu pakowania.
Opakowania są powszechnie stosowane we wszystkich działach gospodarki, a powstające z nich odpady stanowią zagrożenie dla środowiska. Kraje członkowskie Unii Europejskiej mają obowiązek stworzyć warunki do wprowadzania programów przeciwdziałających powstawaniu odpadów. W ramach tych programów znajduje się m.in. organizowanie systemów zbiórki opakowań poużytkowych i odpadów opakowaniowych, jak również systemów zwrotności opakowań.
Wpływ przedsięwzięć gospodarczych na środowisko można określać za pomocą wielu metod. Obecnie jednak na czoło wysunęły się dwie z nich, uznane jako najpełniej odzwierciedlające rzeczywistą antropopresję, czyli wpływ działań człowieka na środowisko naturalne. Są to metody oceny oddziaływania na środowisko EIA (Environmental Impact Assesment) oraz analizy cyklu życia produktu LCA (Life Cycle Assessment), zwane także ekobilansem. O ile pierwsza z nich znajduje zastosowanie głównie przy lokalizacji inwestycji gospodarczych, to druga doskonale nadaje się do kompleksowych badań produktów (w tym opakowań), a także różnych procesów.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 3 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.