Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 42

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 3 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 3 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
The author of this paper made an attempt to assess the innovativeness of economic activity in Poland, using indirect indicators. There are two categories of these indicators in the professional literature. The first category is statistics of inputs, where innovativeness is measured through the expenses on research and development. The second category is related to the measurement of the effects of research and development, and the assessment of their influence on national economy. In this case the indicators of international trade concerning products of high technology and statistics of patents are used.
Przedstawiono wyposażenie techniczne gospodarstw z podziałem ich w zależności od poziomu i struktury uzyskiwanego dochodu osobistego, wykorzystanie majątku oraz poziom i strukturę inwestycji
Celem opracowania było określenie zróżnicowania wydajności pracy w przedsiębiorstwach przetwórstwa mleka w zależności od poziomu nakładów na działalność innowacyjną. Z przeprowadzonych badań wynika, że wydajność pracy wzrastała wraz z poziomem nakładów na innowacje, z tym że w przedsiębiorstwach, w których ponoszono najniższe i przeciętne nakłady poziom wskaźnika wydajności pracy był niższy niż w tych nieponoszących nakładów. Oznacza to, że innowacje były efektywne pod względem wykorzystania zasobów pracy jedynie w przypadku przedsiębiorstw o ponadprzeciętnych i najwyższych nakładach. Wzrost wydajności pracy w przedsiębiorstwach przetwórstwa mleka był przede wszystkim skutkiem zmian w zakresie wyposażenia majątkowego, natomiast w niewielkim stopniu zmiany były realizowane przez usprawnienia techniczno-organizacyjne. W przedsiębiorstwach, w których ponoszono najniższe i przeciętne nakłady niewielki wzrost wydajności pracy wynikał z racjonalizacji zatrudnienia. Nakłady ponoszone na zakup środków trwałych w tej grupie przedsiębiorstw były niskie, a uzbrojenie pracy wzrastało nieznacznie bądź nie było w ogóle zmian w tym zakresie.
Przedstawiono działalność innowacyjną przedsiębiorstw prowadzących działalność w zakresie produkcji artykułów spożywczych i napojów na tle przedsiębiorstw przemysłowych. Wyszczególniono odsetek przedsiębiorstw innowacyjnych w zakresie innowacji produktowych i procesowych, odsetek przedsiębiorstw, które wprowadziły poszczególne rodzaje innowacji oraz poziom i strukturę nakładów na działalność innowacyjną w zakresie innowacji produktowych i procesowych w latach 2000-2009.
Przedstawiono kształtowanie się zasobów w zależności od uzyskiwanego poziomu dochodu osobistego oraz udziału dochodu rolniczego w dochodzie ogólnym.
Przedstawiono organizację i wyniki produkcyjne gospodarstw zróżnicowanych pod względem poziomu i struktury dochodu osobistego.
Przedstawiono kształtowanie się akumulacji i spożycia w gospodarstwach zróżnicowanych pod względem poziomu i struktury dochodu osobistego.
Przedstawiono zmiany w użytkowaniu gruntów w Polsce, kierunki rozdysponowania gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne oraz ustawodawstwo, na podstawie którego dokonywane są wyłączenia z produkcji.
Przedstawiono działalność innowacyjną przedsiębiorstw artykułów spożywczych w zakresie produktów i procesów produkcji. Wyszczególniono przedsiębiorstwa, które wprowadziły zmiany w produktach i/lub procesach. Przedstawiono jakość wprowadzonych zmian, a także cel prowadzonej działalności innowacyjnej. Podstawowym celem działalności innowacyjnej w zakresie produktów i procesów była poprawa jakości wyrobów i usług, a także zwiększenie asortymentu produktów i wejście na nowe rynki zbytu lub zwiększenie działu w rynku.
Celem pracy było określenie zmian struktury wykształcenia pracowników przedsiębiorstw przemysłu mięsnego w zależności od poziomu nakładów na działalność innowacyjną przy użyciu miar syntetycznych. Wykorzystano syntetyczne miary natężenia zmian struktury oraz miary przeciętnych zmian wskaźników struktury. Materiał badawczy stanowiło 225 przedsiębiorstw przemysłu mięsnego. Okres badań obejmował lata 2007-2010. Stwierdzono niewielką intensywność zmian struktury wykształcenia pracowników w badanych przedsiębiorstwach. Zaobserwowano przy tym wzrost intensywności zróżnicowania tej struktury wraz ze wzrostem poziomu nakładów na działalność innowacyjną.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 3 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.