Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Niniejsze opracowanie ma na celu pokazanie ogólnej sytuacji finansowej jednej ze spółek będących własnością skarbu państwa zajmujących się hodowlą i unasiennianiem zwierząt. Spółek tych na polskim rynku działa cztery, a ich sytuacja finansowa jest przedmiotem badań autora. Ocena spółki dokonana została w oparciu o międzynarodowe standardy analityczne i rachunkowe. Po przeprowadzonej analizie stwierdzono, że MCHiRZ sp. z o.o. jest firmą o ugruntowanej pozycji rynkowej i dobrej sytuacji finasowo-ekonomicznej. Niemniej jednak na podkreślenie zasługuje fakt, że obecnie na polskim rynku usług w analizowanej branży nie działająjeszcze silne przedsiębiorstwa zagraniczne, które mogą radykalnie zmienić sytuację finansową wszystkich badanych podmiotów.
Rozwój procesów zachodzących w regionie charakteryzuje się dużą zmiennością. Oznacza to, iż wyróżnienie podstawowych czynników, jak również tych określających ich wpływ na konkurencję jest bardzo skomplikowany. Trudności pojawiają się zarówno na poziomie pomiaru natężenia i kierunku oddziaływania każdego z czynników. Konkurencyjności regionu oprócz kwoty i kapitału, zatrudnienia i zasobów naturalnych struktur jest realizowana przez inne istotne czynniki. W trakcie oceny procesów terytorialnych, niektóre z nich zostają utracone, a niektóre z nich nabyte. W przypadku ewaluacji zasobów siły roboczej, wysoki procent bezrobocia i migracji możne być przeszkodą. Natomiast migracja powoduje zmiany w czynnikach i ekonomicznych tj. brak miejsc pracy, jak również wykwalifikowanych pracowników. Zmiany czynnika są zawsze związane z kapitalem w rozwoju regionu pod wpływem globalnych procesów.
Jednoosobowe spółki Skarbu Państwa zajmujące się hodowlą i rozrodem zwierząt po latach przekształceń i restrukturyzacji systemu hodowli, stały się kluczowymi podmiotami działającymi w tym zakresie. W opracowaniu przedstawiono sytuację finansową tych spółek w ujęciu statycznym, w roku 2004, czyli w chwili akcesji Polski do struktur UE. Ważnym aspektem analizy było stwierdzenie, czy w chwili rozpoczęcia działalności na jednolitym rynku przedsiębiorstwa hodowlane poradzą sobie od strony finansowej z ewentualną konkurencją. Analizy dokonano w ujęciu jednostkowym dla każdej ze spółek, w ujęciu uśrednionym dla badanych podmiotów, oraz na tle sektora rolnictwo, pozostającego w nadzorze Ministerstwa Skarbu Państwa. Przeprowadzono również analizę różnych scenariuszy prywatyzacji omawianych podmiotów.
Jednoosobowe Spółki Skarbu Państwa prowadzące hodowlę i rozród zwierząt są jednym z kluczowych elementów systemu hodowlanego. Restrukturyzacja własnościowa, jako konieczny element procesu prywatyzacji powinna uwzględniać najkorzystniejsze rozwiązania z punktu widzenia interesu społecznego oraz interesu państwa. Wskazano kilka możliwych rozwiązań prywatyzacyjnych oraz wskazano możliwe zagrożenia dla niewłaściwej prywatyzacji spółek inseminacyjnych. Wykazano również, zależność oraz możliwość współpracy samorządów ze Spółkami oraz hodowcami zwierząt.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.