Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 14

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Ryzyko reputacyjne traktowane jest jako jedno z największych zagrożeń dla przedsiębiorstw, ale w literaturze akademickiej zjawisko to nie zostało dotąd dobrze opisane. Celem rozważań jest prezentacja ryzyka reputacyjnego w kontekście dynamicznego rozwoju organizacji pozarządowych, uznawanego za proces generujący wzrost poziomu tego ryzyka. Właściwe zrozumienie ryzyka reputacyjnego może pomóc przedsiębiorstwom w podejmowaniu lepszych decyzji w sferze kształtowania ich stosunków z tymi organizacjami.
Marketing, mimo swojej ponad stuletniej tradycji, pozostaje dziedziną stosunkowo młodą o nieukształtowanej jeszcze w pełni tożsamości i podlegającą ciągłemu rozwojowi. Celem rozważań jest przedstawienie jednego z możliwych kierunków tego rozwoju, który jak na to wskazują zachodzące w obrębie marketingu zmiany, będzie polegał na stopniowym przechodzeniu od koncentracji na kliencie do orientacji na interesariuszy. Takie poszerzenie perspektywy pociągnie za sobą istotne implikacje zarówno w sferze badawczej, jak i w odniesieniu do roli marketingu w praktyce gospodarczej. Pomoże jeszcze silniej zaakcentować wymiar społeczny marketingu jako procesu, którego uczestnikami i beneficjentami są różne grupy interesariuszy. Artykuł ma charakter koncepcyjny.
Mass media help people organize their knowledge about the world around them by sorting and simplifying information. Sending messages mass media shape general opinion about the individuals and organizations i.e. their public image. The aim of this article is to present mechanisms by which this image is created.
Przedsiębiorstwa przejawiają rosnącą troskę dotyczącą zarządzania kwestiami społecznymi. Znajduje to odzwierciedlenie w podejmowaniu wielu szeregu inicjatyw pozwalających na łączenie potrzeb organizacji z potrzebami społecznymi. Celem rozważań jest przedstawienie różnic między cause-related marketingiem i strategiczną filantropią jako narzędziami marketingu społecznego przedsiębiorstwa. Zrozumienie tych różnic jest ważne dla menadżerów, ponieważ pozwala im wykorzystywać omawiane narzędzia w sposób bardziej odpowiedni. Artykuł dostarcza ram koncepcyjnych dla efektywnego rozwijania działań z zakresu marketingu społecznego.
Organizacje potrzebują legitymacji, aby przetrwać, dlatego wykorzystują różne możliwości jej zdobycia i utrzymania. Jedną z nich jest wykazanie, że ich wartości organizacyjne są zgodne z normatywnymi oczekiwaniami społecznymi, które opierają się na bardziej ogólnych normach społecznych. Oczekiwania te zależą od rodzaju organizacji, do której się odnoszą, więc różne organizacje powinny mieć różne systemy wartości. Celem artykułu jest ustalenie, czy i w jaki sposób banki i przedsiębiorstwa niefinansowe różnią się od siebie pod względem występujących w nich systemów wartości organizacyjnych, co wskazywałoby na wykorzystywanie komunikowania tych wartości w legitymizowaniu obydwu grup podmiotów.
Polski wymiar sprawiedliwości przeżywa kryzys wizerunkowy, który przekłada się na stosunkowo niski poziom zaufania publicznego do jego najważniejszych instytucji, w tym do sądów. Pojawia się więc pytanie o przyczyny tego stanu. Jednym z czynników może być sposób zarządzania w instytucjach wymiaru sprawiedliwości ich tożsamością wyrażaną przez skoordynowaną komunikację. Celem rozważań jest ustalenie, na podstawie wyników badań prowadzonych wśród przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, jakie jest ich podejście do zarządzania tożsamością reprezentowanych przez nich instytucji w kontekście wpływu wywieranego na wizerunek przez komunikowanie tej tożsamości. Wyniki badań własnych uzupełniono o studia literaturowe, dotyczące zagadnień tożsamości i wizerunku organizacji. W badaniach posłużono się metodą wywiadów kwestionariuszowych przeprowadzonych przez Internet. Uzyskane wyniki wskazują, że w sądach będących instytucjami wywierającymi najsilniejszy wpływ na wizerunek wymiaru sprawiedliwości, największą wagę przywiązuje się do zarządzania systemem identyfikacji wizualnej, natomiast elementy pozawizualne odgrywają w komunikowaniu tożsamości mniejszą rolę.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.