Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 214

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 11 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 11 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Celem opracowania była analiza konkurencji na rynku piwa w Polsce oraz określenie lojalności konsumentów w stosunku do marek piwa. W artykule omówiono zmiany w spożyciu piwa w Polsce, jak również przyczyny jego wzrostu.
Soki i napoje należą do jednej z najbardziej dynamicznie rozwijającej się branży. Produkcja soków i napojów owocowych i warzywnych skierowana jest przede wszystkim na rynek krajowy. W 2000 roku wyprodukowano 79 min hl soków i napojów pitnych, z czego ponad 86% to soki i napoje owocowe. Według prognozy w 2001 roku produkcja ma przekroczyć 80 min hl. Soki (głównie koncentrat jabłkowy) eksportujemy przede wszystkim do Niemiec i Holandii. Importujemy natomiast koncentrat pomarańczowy i grejpfrutowy. Spożycie soków i napojów z roku na rok wzrasta. Na początku lat 90-tych statystyczny Polak wypijał rocznie 2 l soku a w 2000 roku już dziesięć razy więcej. Najczęściej sięgamy po soki o smaku pomarańczowym, jabłkowym i grejpfrutowym.
Bezpieczeństwo żywności jest obecnie jednym z najważniejszych obszarów mających wpływ na zdrowie i życie człowieka. Współczesny konsument, posiadając dostęp do szerokiego asortymentu produktów żywnościowych, dokonuje zakupu kierując się posiadaną wiedzą na temat żywności, stylem życia, jak również czynnikami materialnymi. Nie bez znaczenia są również informacje pozyskiwane za pośrednictwem mediów o zagrożeniach związanych z żywnością. Celem artykułu jest próba oceny wiedzy konsumentów na temat bezpieczeństwa spożywanej przez nich żywności oraz stosowanych przez respondentów sposobów ograniczenia zagrożenia. Analiza danych wykazała, że wiedza konsumentów na temat bezpieczeństwa spożywanej przez nich żywności oraz występowania w niej potencjalnych zagrożeń jest niewystarczająca.
The paper presents the outcome of the competitiveness potential analysis in organic horticultural holding. The analysis is based on the survey conducted among organic and conventional farms in the Lublin Province. The author gives a definition of the competitive potential and presents an example of the competitiveness potential structure of the individual farm. On the basis of the conducted research, the author tries to identify the sources of the competitive advantage of organic farms. For that purpose, most of the material and immaterial resources have been analyzed separately.
Falkowski A., Tyszka T. 2003: Psychologia zachowań konsumenckich. GWP, Gdańsk 2003, 21. Gajewski S. 1994: Zachowanie się konsumenta a współczesny marketing. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź, 83-85. Kondej A. 2003: Polowanie na klienta. Jak nami manipulują producenci i sprzedawcy. Wydawnictwo SBK Marketing, Białystok, 97. Kramer 2004: Podstawy marketingu. PWE, Warszawa, 206.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 11 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.