Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 17

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Przedstawiono ogólne zasady pakowania produktów spożywczych, zwłaszcza piwa i napojów, kryteria oceny opakowań szklanych, zasady kontroli jakości butelek. Podano zastosowanie opakowań metalowych w branżach piwowarskiej i napojowej, zakres kontroli jakości puszek i zamknięć metalowych do butelek szklanych. Omówiono również zastosowanie opakowań z tworzyw sztucznych typu PET i PEN*) do piwa i napojów oraz zakres kontroli jakości tych opakowań.
Artykuł stanowi kontynuację problematyki pakowania produktów spożywczych w opakowania systemu ,,bag in box" (PFiOW nr 9/94, s. 31). Szczegółowo omówiono zasady pakowania produktów i półproduktów z owoców i warzyw: koncentratów, przecierów, pulp i sosów.
Opakowanie
|
2000
|
tom 45
|
nr 04
26-27
Wymagania w zakresie doboru puszek z blachy stalowej lub aluminium oraz doboru powłok lakierowych uzależnione są ściśle od własności chemicznych pakowanych produktów owocowo-warzywnych. Nowoczesne opakowania metalowe powinny zabezpieczać jakość i trwałość produktów, a jednocześnie reklamować je na konkurencyjnym rynku.
W artykule przedstawiono cechy opakowań szklanych systemu Twist-Off i Pano-Twist oraz omówiono wybrane zagadnienia pakowania i utrwalania produktów żywnościowych w opakowaniach tych systemów.
Stosowane są w wielu krajach od kilkunastu lat do pakowania win, napojów, soków owocowych, wód mineralnych, produktów mlecznych oraz koncentratów z owoców i warzyw. Cechy użytkowe tych opakowań zapewniają im coraz większe powodzenie. W Polsce od 1993 r. stosowane są one do pakowania wód mineralnych i leczniczych.
Opakowanie
|
2003
|
tom 48
|
nr 04
20-21
Nowoczesne opakowania metalowe są powszechnie stosowane do pakowania produktów spożywczych, w tym produktów z owoców i warzyw. Na podstawie wyników przeprowadzonych badań ustalono zakres zastosowania puszek z blachy stalowej o wymaganych cechach użytkowych i standardzie jakości.
Realization of the research program aiming at working out new glass containers with modern closing device of aluminium defined as New Pano Twist is discussed. New jars and lids as well as the N-Pano-T closing system and application of these packings are described.
Podstawowy asortyment opakowań metalowych, stosowanych w przemyśle spożywczym to puszki z blachy stalowej i aluminiowej, tuby oraz zamknięcia metalowe do butelek i słoi szklanych. Podstawowe cechy użytkowe opakowań metalowych to: własności fizykochemiczne, przydatność do pakowania określonych produktów, dostosowanie do wymagań związanych z techniką pakowania oraz stopień, w jakim dane opakowanie spełnia funkcję handlowo-reklamową.
Przedstawiono zasady higieny w procesach pakowania produktów spożywczych do opakowań z tworzyw sztucznych, kontrolę jakości opakowań i materiałów opakowaniowych przeznaczonych zarówno do opakowań jednostkowych jak i zbiorczych. Szczegółowo omówiono jakie rodzaje tworzyw sztucznych stosowane są do pakowania poszczególnych grup przetworów owocowych i warzywnych, jak: przetwory, soki, napoje, wina, koncentraty, sosy, konserwy apertyzowane, warzywa kiszone, mrożonki, produkty kulinarne, desery, lody.
W artykule przedstawiono: charakterystykę opakowań systemu ,,bag in box" („torebka w pudełku") i zakres ich zastosowania; ogólne i zasady pakowania produktów spożywczych do opakowań ,,bag in box", w tym zasady higieny i kontroli jakości tych opakowań; technologiczne procesy pakowania do opakowań systemu ,,bag in box": win i koktajli, napojów i soków owocowych, soków i sosów warzywnych oraz - ogólne warunki przechowywania i transportu produktów w opakowaniach ,,bag in box".
Opakowanie
|
1999
|
tom 44
|
nr 06
32-34
Opakowania „bag in box” od kilkunastu lat stosowane są w wielu krajach do pakowania rozmaitych płynnych produktów spożywczych, np. win, soków, napojów owocowych i mlecznych oraz wód mineralnych. Składają się one z opakowań bezpośrednich w formie torby lub worka umieszczonych w opakowaniach transportowych w formie pudła lub specjalnego pojemnika.
Opakowanie
|
1999
|
tom 44
|
nr 04
30-31
Konserwy wytwarzane z mięsa, ryb, grzybów i warzyw, z dodatkiem tłuszczy, przypraw i konserwantów wymagają opakowań o odpowiedniej konstrukcji z właściwymi powłokami ochronnymi. W procesie pakowania trzeba zwracać szczególną uwagę na odpowietrzanie napełnianych opakowań i właściwą temperaturę pakowanych produktów.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.