Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 31

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Przedstawiono aspekt teoretyczny i wyniki badań dotyczące promocji działalności agroturystycznej w regionie warmińsko-mazurskim.
4
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Aktywność turystyczna mieszkańców Polski

100%
Celem badań było przedstawienie zagadnienia aktywności turystycznej Polaków. Z dostępnych badań wynika, że udział mieszkańców wsi w wyjazdach turystycznych jest mniejszy niż w przypadku mieszkańców miast. Wykorzystano dane wtórne oraz wyniki badań własnych prowadzonych wśród mieszkańców wsi. Stwierdzono, że liczba wyjazdów turystycznych z roku na rok zwiększa się, mieszkańcy wsi wyjeżdżają najczęściej latem. Jednym z głównych celów podróży były odwiedziny krewnych i znajomych oraz cel turystyczno- wypoczynkowy. Turyści zamieszkujący wsie najczęściej sami organizowali podróż we własnym zakresie.
Zaprezentowano prognozy ruchu turystycznego do roku 2010 uwzględniając przyjazdy turystów do Polski, ze szczególnym uwzględnieniem przyjazdów turystów z krajów Unii Europejskiej w latach 1994-2005. Przedstawiono także wpływy z tytułu przyjazdów cudzoziemców w tych latach wraz z prognozą do 2010 roku. Przeanalizowano wyjazdy zagraniczne Polaków. W artykule poddano też analizie dane pochodzące z badań prowadzonych w Instytucie Turystyki w 2005 roku. Przedstawiono również ogólne trendy w turystyce europejskiej i światowej.
Głównym celem opracowania jest zaprezentowanie zagadnienia turystyki uzdrowiskowej wśród mieszkańców wsi na przykładzie uzdrowisk nizinnych w Ciechocinku i Konstancinie. W opracowaniu wykorzystano wyniki badań przeprowadzonych w 2013 roku w uzdrowiskach Ciechocinek oraz Konstancin Zdrój. Ogółem przeanalizowano 110 ankiet. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, iż mieszkańcy wsi jako cele wyjazdu do uzdrowiska podawali najczęściej rehabilitację, poprawę sprawności fizycznej i wypoczynek. Jako formy aktywności najczęściej wybierali oni spacery, gimnastykę, rzadko nordic walking czy bieganie.
Celem artykułu jest ukazanie zagadnienia potrzeby budowania relacji z klientem w działalności agroturystycznej. W obecnych czasach budowanie relacji z klientem stanowi podstawę funkcjonowania przedsiębiorstw. Dotyczy to również działalności agroturystycznej. Analizę przedstawiono w oparciu o badanie ankietowe przeprowadzone w grupie 50 gospodarstw agroturystycznych. W wyniku przeprowadzonych badań ustalono, że prawie połowa badanych uwzględniała dbałość i nastawienie na klienta, gdy rozpoczynała działalność. Prawie 75% badanych utrzymuje z klientami trwałą więź.
Przedstawiono zagadnienia kształtowania produktu w turystyce wiejskiej. Uwzględniono istotę produktu, strukturę i jego miejsce w marketingu.
Doskonaląc i kształtując produkt turystyczny, a wraz z nim ofertę, trzeba pamiętać, iż jest on powiązany pozostałymi elementami łańcucha marketingowego - ceną, dystrybucją, promocją. Jeśli produkt turystyczny będzie odpowiednio ukształtowany, różnorodny, wysokiej jakości przyciągnie turystów i sprawi, że w kolejnych sezonach zadowoleni będą powracać. Należy podkreślić, że jakość produktu turystycznego jest nierozerwalnie związana z człowiekiem, który oferuje produkt, czy usługę. Tak więc predyspozycje osobowościowe i interpersonalne oferenta usługi turystycznej są bardzo ważne. Jakość nie jest sprawą intuicji tylko rzetelnej wiedzy z zakresu zarządzania w myśl zasady - ludzie tworzą jakość więc powinni to robić świadomie i umiejętnie.
Zaprezentowano zalety i wady jednej z metod wykorzystywanej do pomiaru jakości usług agroturystycznych. Jakość i sposoby jej pomiaru mają szczególne znaczenie w turystyce i agroturystyce, ponieważ dzięki uzyskanym wynikom możemy udoskonalić usługę. Analizując metodę SERVQUAL zwrócono szczególną uwagę na specyfikę usług agroturystycznych.
W artykule zaprezentowano znaczenie jakości w zarządzaniu strategicznym w przedsiębiorstwie turystycznym. Jakość zarządzania, w tym strategicznego, uznano jako warunek sprawnej i skutecznej realizacji celów przedsiębiorstwa. Jako sposób na osiągnięcie najwyższej jakości zarządzania wskazano na filozofię TQM. Analizując to podejście zwrócono uwagę na znaczenie ludzi i kultury organizacyjnej w poprawie jakości zarządzania.
Przedstawiono zagadnienie aktywności turystycznej Polaków ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców wsi, biorąc pod uwagę różne cele i motywy tych podróży. Przedstawiono także dynamikę uczestnictwa Polaków w wyjazdach turystycznych w latach 2003-2005.
Celem badań było przedstawienie agroturystyki jako formy działalności przedsiębiorczej na bazie gospodarstwa rolnego. Badania przeprowadzono w latach 2007-2010 w grupie 50 gospodarstw agroturystycznych działających w województwie warmińsko-mazurskim z wykorzystaniem kwestionariusza wywiadu. Większość gospodarstw agroturystycznych ma niepowtarzalny charakter, o czym może przesądzać typ gospodarstwa, infrastruktura turystyczna, postawa właścicieli wobec turystów. Uzyskane wyniki badań potwierdzają, że ten rodzaj działalności cieszy się dużą popularnością wśród turystów.
Opracowanie jest próbą określenia roli władz lokalnych w rozwoju agroturystyki. W artykule przedstawiono instrumenty bezpośredniego i pośredniego oddziaływania władz gminy na rozwój gospodarstw agroturystycznych. Główną rolą władz lokalnych jest promocja gminy za pomocą różnych instrumentów: media, Internet, foldery, gazetki itp. Kolejna grupa działań, które należy podejmować w gminie to działania w zakresie infra­struktury, które poprawiają stan zagospodarowania gminy i podnoszą jej atrakcyjność. Zdecydowanie ograniczone są możliwości wsparcia finansowego. Ważna rolę odgrywa również kształcenie kadr z zakresu turystyki, gdyż wiedza teoretyczna oraz znajomość zagadnienia w praktyce mogłoby przynieść znaczące korzyści.
18
100%
The paper presents visits of foreigners in Poland, their purposes, motives and structure of their expenses in Poland. Data published by the Institute of Tourism in 2005 and 2006 are analysed.
Opracowanie jest próbą oceny stanu obecnego rozwoju agroturystyki w Polsce oraz na tej podstawie określenia kierunków jej rozwoju. W artykule przedstawiono liczbowo stan obecny dotyczący liczebności kwater agroturystycznych oraz uwarunkowania tego stanu. Opierając się na Dokumencie Rządowym wskazano na konieczność wspierania rozwoju agroturystyki bazując na wysokiej atrakcyjności turystycznego potencjału polskiej wsi. Ukazano silne strony, słabości, szanse oraz zagrożenia związane z rozwojem agroturystyki.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.