Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
1
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Biznes spożywczy - społecznie odpowiedzialny

100%
Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) to zgodnie z definicją zarządzania proces poznawania i włączania zmieniających się oczekiwań społecznych w strategię zarządzania, a także monitorowania wpływu tej strategii na konkurencyjność firmy, na wzrost jej wartości. Dlatego też niezmiernie ważne jest by CSR nie był traktowany jako zaangażowanie dodane do biznesu, ale jako integralna jego część.
System rolniczych ubezpieczeń społecznych działa na niezmienionych warunkach od 1991 roku, czyli od momentu powstania. Zmieniające się warunki społeczno-ekonomiczne i wstąpienie Polski do struktur UE z dniem 1 maja 2004 roku uwidoczniły słabości działania polskiego systemu ubezpieczeń rolniczych obsługiwanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Te globalne przesłanki skłaniają do podjęcia tematu konkurencyjności systemu rolniczych ubezpieczeń społecznych w wymiarze ekonomicznym i społecznym. Zaprezentowano wyniki badań uzyskanych podczas realizacji grantu promotorskiego i przeprowadzonych w ramach niego badaniach empirycznych w gospodarstwach domowych użytkujących gospodarstwo rolne w wybranych gminach województw warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i podkarpackiego, a związanych z funkcjonowaniem systemu rolniczych ubezpieczeń społecznych i instytucji ją obsługującej, czyli KRUS.
3
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Prosument w opiniach polskich konsumentów

100%
Jeszcze do niedawna konsument był biernym uczestnikiem rynku, na którego decyzję i działania w dużej mierze miały wpływ różnego rodzaju „chwyty marketingowe” realizowane przez producentów, czy handlowców. Obecnie jednak sytuacja ta zaczyna się zmieniać i konsument staje się najważniejszym interesariuszem firm, które zaczynają upatrywać źródła przewag konkurencyjnych w czynnikach pozaekonomicznych, do których bez wątpienia należą klienci i dialog z nimi. Działania te coraz częściej mają swoje odzwierciedlenie w przyjmowanych przez przedsiębiorstwa strategiach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR), czy wartości ekonomiczno-społecznej (CSV). Dzisiejszy konsument bowiem nie tylko jest uczestnikiem dialogu, ale umie także stworzyć podstawy do nawiązania jego i potrafi go koordynować. Zasadne wydaje się więc nazwanie go prosumentem. Celem artykułu jest zidentyfikowanie cech charakteryzujących prosumenta w kontekście analizy literatury przedmiotu oraz wyników badań fokusowych przeprowadzonych na grupie 84 respondentów.
. Celem badań było przedstawienie koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) jako zasobu niematerialnego kształtującego wartość i przewagę konkurencyjną przedsiębiorstwa spożywczego. Badanie przeprowadzono w kwietniu 2014 roku na podstawie obserwacji stron internetowych 18 polskich przedsiębiorstw przemysłu spożywczego notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW). Jedynie 1/3 badanych przedsiębiorstw deklarowała podejmowanie jakichkolwiek działań z zakresu CSR, dwa przedsiębiorstwa na stałe współpracowały z organizacjami pozarządowymi, natomiast pięć zgłosiło wdrożone dobre praktyki do Rankingu Odpowiedzialnych Praktyk, a jedna firma miała wdrożoną strategię CSR i zrobiła raport ze swoich działań. Tylko dla trzech badanych firm dostrzeżono powiązania między zaangażowaniem się w CSR a wyższą wartością rynkową przedsiębiorstwa.
Przedsiębiorstwa społeczne to fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, spółki i zakłady aktywności zawodowej, które zarabiają żeby większość zysków inwestować w działania społeczne. Celem artykułu jest przedstawienie możliwości rozwoju sektora przedsiębiorstw społecznych,wpisanych we wszystkie strategie rozwoju Polski i UE.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 1 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.