Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 22

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Porównano niektóre czynniki warunkujące rozwój rolnictwa ekologicznego w Polsce i innych krajach europejskich. Do badań, oprócz Polski, wybrano te kraje, w których rolnictwo ekologiczne zajmuje najsilniejszą pozycję w Europie, tzn. Liechtenstein, Szwajcarię i Austrię.
Celem rozważań jest określenie znaczenia ekotargów w promocji zrównoważonej konsumpcji. W trakcie badań poznano m.in. opinię wystawców na temat funkcji targów oraz określono źródła finansowania ich udziału w Natura Food. Ponadto w artykule przedstawiono pojęcie zrównoważonej konsumpcji, targów oraz scharakteryzowano targi Natura Food na tle innych ważnych krajowych i światowych imprez targowych branży ekologicznej. Przedstawiono również pojęcie produktu ekologicznego w świetle aktualnych przepisów prawnych oraz zrównoważonej konsumpcji. Badania własne zrealizowano na terenie Centrum Targowego w Łodzi w październiku 2014 roku. Dobór wystawców miał charakter celowy. W badaniach wykorzystano metodę wywiadu bezpośredniego. W trakcie badań stwierdzono, że ekotargi odgrywają ważną rolę w promocji zrównoważonej konsumpcji. Zauważono, że wystawcy biorący udział w badaniach traktują targi jako miejsce wymiany informacji, narzędzie prowadzenia działalności marketingowej oraz handlowej.
Przedstawiono stosowane przez przetwórnie kanały marketingowe oraz oczekiwania konsumentów wobec wybranych formy sprzedaży. Określono m.in. udział poszczególnych formy dystrybucji oraz poddano je ocenie, zidentyfikowano częstotliwość dostaw, zasięg sprzedaży oraz oceniono skalę trudności sprzedaży produk­tów ekologicznych.
6
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Znaczenie targów biofach w opinii wystawców

100%
Celem głównym badań było poznanie opinii wystawców na temat znaczenia udziału w targach BioFach. W trakcie badań oceniono także stoiska targowe oraz określono źródła finansowania udziału w targach wybranych wystawców. Badania zrealizowano na terenie Centrum Targowego w Norymbergii w latach 2004 i 2014. Dobór wystawców miał charakter celowy. W badaniach wykorzystano metodę wywiadu bezpośredniego, obserwację uczestniczącą oraz studium przypadku. W trakcie badań stwierdzono, że w latach 2004-2014 na imprezie targowej BioFach zwiększyła się liczba zwiedzających i wystawców oraz zmienił się asortyment oferowanych produktów. Wszyscy analizowani wystawcy za podstawową funkcję targów uznali funkcję handlową. Stoiska targowe ocenianych wystawców zostały przygotowane na poziomie bardzo dobrym lub wyróżniającym. Ponadto przedstawiono pojęcie, klasyfikację i funkcje targów oraz scharakteryzowano targi BioFach.
Przedstawiono stosowane formy sprzedaży bezpośredniej oraz wady i zalety tej formy sprzedaży. Określono strukturę sprzedaży wybranych produktów ekologicznych.
Celem głównym pracy jest przedstawienie sprzedaży żywności ekologicznej w województwie kujawsko-pomorskim na przykładzie wybranego gospodarstwa ekologicznego. Przedstawiono rozwój rolnictwa ekologicznego oraz rynku żywności ekologicznej w regionie oraz jego znaczenie dla rozwoju ruchu ekorolniczego w całym kraju, jako tła do dalszych badań. Następnie opisano sprzedaż żywności ekologicznej w Polsce i województwie. Wykorzystano dane pochodzące ze źródeł wtórnych – raportów krajowych (GIJHARS) i literatury przedmiotu. Następnie posłużono się metodą studium przypadku, którą przygotowano z wykorzystaniem danych pierwotnych pozyskanych podczas wizyt studyjnych w ekologicznym gospodarstwie rolnym w latach 2015-2017. Jako kryteria doboru gospodarstwa przyjęto jego lokalizację, ustabilizowaną produkcję ekologiczną, charakter innowacyjny oraz przynależność do grupy obszarowej gospodarstw o największym udziale w województwie kujawsko-pomorskim. Stwierdzono, że sprzedaż realizowana w krótkich kanałach dystrybucji, głównie na jarmarkach, dobrze funkcjonuje, mając dodatkowo wsparcie w mediach społecznościowych. Taka forma zapewnia bezpośredni kontakt z klientem, budowanie marki, płatność gotówką oraz możliwość jednorazowej sprzedaży dużej partii towaru. Odpowiada one zarówno oczekiwaniom części indywidualnych konsumentów, jak i całych grup, które w ramach np. kooperatyw spożywczych, aktywnie wpływają na proces produkcji i dystrybucji żywności ekologicznej, zapewniając bezpieczeństwo funkcjonowania tego typu gospodarstwom ekologicznym.
Celem artykułu jest ocena dostępności żywności ekologicznej w wybranych punktach sprzedaży w Bydgoszczy. Hipoteza badawcza zakładała, że w większości analizowanych punktów handlowych występuje deficyt produktów ekologicznych. Główne bariery zakupu żywności ekologicznej to wysoka cena oraz ograniczona dostępność tej kategorii produktów w Bydgoszczy. Podczas badań wykorzystano dwie metody gromadzenia informacji – obserwację oferty asortymentowej w punktach sprzedaży oraz ankietę internetowa przeprowadzoną wśród mieszkańców Bydgoszczy. Przygotowano dwa narzędzia badawcze – kwestionariusz ankiety oraz dzienniczek obserwacji. Badania zrealizowano w grudniu 2013 i styczniu 2014 roku. Stwierdzono, że na rynku bydgoskim występuje przede wszystkim deficyt takich produktów ekologicznych jak: mięso i jego przetwory, przetwory rybne, świeże owoce i warzywa, herbata, kawa, kakao, miód, cukier i wyroby cukiernicze oraz pieczywo.
W Polsce sprzedaż żywności, w tym żywności ekologicznej, w internecie nie jest popularna. Systematycznie zwiększająca się liczba osób mających dostęp do sieci, intensywny rozwój technik komputerowych, przemiany w handlu tradycyjnym wpłyną zapewne na rozwój tej formy sprzedaży. Celem pracy była ocena stron www sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą żywności ekologicznej. Badania własne przeprowadzono w 2010 roku metodą obserwacji wśród sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą żywności ekologicznej. Wybrano te sklepy, które ukazały się po wpisaniu w wyszukiwarkę www.google.pl słów kluczowych „żywność ekologiczna”. Szczegółowej ocenie poddano m.in. funkcjonalność sklepów, promocję witryny oraz asortyment. Najlepiej ocenionym elementem była funkcjonalność sklepów.
18
63%
Celem artykułu była ocena stron internetowych przedsiębiorstw ekologicznych. Hipoteza badawcza zakładała, że nie mniej niż połowa przedsiębiorstw ekologicznych posiada strony internetowe, które można ocenić przynajmniej jako dobre. Badania przeprowadzono w kwietniu 2014 roku. Z grupy 91 przedsiębiorstw ze spisu zamieszczonego na stronie Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu, oddział w Brwinowie wybrano tylko te, do których podany był aktualny i działający adres strony internetowej. Łącznie oceniono przy zastosowaniu wielokryterialnej metody punktowej strony internetowe 40 przedsiębiorstw. W ocenie uwzględniono pięć grup kryteriów rodzajowych, takich jak kryteria techniczne, wizualne, funkcjonalne, dotyczące przydatności strony oraz kryteria dotyczące wyłącznie sklepów internetowych. Badane przedsiębiorstwa opisano ponadto, podając charakter prowadzonej działalności, formę prawną oraz udział produktów ekologicznych w całkowitej ofercie firmy. Stwierdzono, że większość przedsiębiorstw ekologicznych ma strony internetowe przygotowane na poziomie dobrym, co potwierdza przyjętą hipotezę badawczą i świadczy o dostosowaniu większości z nich do wyzwań współczesnego rynku.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.