Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 198

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 10 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 10 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Celem pracy było ukazanie sytuacji ekonomicznej gospodarstw wielkoobszarowych funkcjonują- cych w formie rolniczych spółdzielni produkcyjnych (RSP) w latach 2010-2012. Podstawę do takiej analizy stanowiły dane z 86 spółdzielni biorących udział w rankingu 100 najlepszych RSP prowadzonym przez IERiGŻ-PIB w Warszawie. Przeprowadzona analiza RSP wykazała, że mimo spowolnienia gospodarczego i obniżenia się wskaźników koniunktury w rolnictwie, RSP zdołały utrzymać, a w niektórych przypadkach nawet poprawić, przeciętne wskaźniki efektywności finansowej.
Przedstawiono sytuację ekonomiczną polskich i niemieckich gospodarstw mlecznych. Analizowano m.in. dochody gospodarstw, strukturę produkcji, rentowność kapitału własnego, poziom uzyskiwanych subwencji, jak również reprodukcję oraz poziom zadłużenia. Dane empiryczne, na których dokonano porównań zostały zaczerpnięte ze zbiorowości FADN.
Celem pracy jest przedstawienie sytuacji ekonomicznej gospodarstw wielkoobszarowych funkcjonujących w formie rolniczych spółdzielni produkcyjnych (RSP) w latach 2011-2013. Podstawę do takiej analizy stanowiły dane ze spółdzielni biorących udział w rankingu 100 najlepszych RSP, który rok rocznie powstaje w Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej PIB. Z przeprowadzonych analiz wynika, iż badana grupa spółdzielni w 2013 roku osiągnęła gorsze wskaźniki finansowe niż w latach poprzednich. Nie spowodowało to jednak zaprzestania inwestycji i modernizacji w tych gospodarstwach.
W opracowaniu zaprezentowano wyniki fi nansowe jednoosobowych spółek hodowli roślin i zwierząt Agencji Nieruchomości Rolnej na tle zbiorowości gospodarstw prowadzących sprawozdawczość dla GUS w latach 2006-2009. Przeanalizowano zmiany w strukturze rachunku zysku i strat oraz osiąganych wynikach fi nansowych przez te dwie zbiorowości. Przeprowadzona analiza wykazała znaczne różnice spowodowane odmienną specyfi ką działalności przedsiębiorstw hodowlanych. Uzyskiwane wyniki fi nansowe w latach 2006-2009 spółek ANR należy uznać za zadowalające z punktu oceny pomnażania wartości właścicielskiej.
Celem artykułu jest przedstawienie sytuacji ekonomicznej gospodarstw wielkoobszarowych funkcjonujących w formie rolniczych spółdzielni produkcyjnych (RSP) w latach 2013-2015. Podstawę do takiej analizy stanowiły dane ze spółdzielni biorących udział w rankingu 100 najlepszych RSP, który rokrocznie powstaje w Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – PIB. Z przeprowadzonych analiz wynika, że badana grupa spółdzielni w 2015 roku osiągnęła gorsze wskaźniki finansowe niż w latach poprzednich. Nie spowodowało to jednak zaprzestania inwestycji i modernizacji w tych gospodarstwach.
Celem badań było ukazanie zmian, które zaszły w grupie gospodarstw wielkoobszarowych funkcjonujących w formie rolniczych spółdzielni produkcyjnych (RSP) w latach 2009-2011. Ze względu na małą dostępność informacji o tej formie gospodarstw rolniczych w Polsce dane do analizy pochodziły jedynie z bazy IERiGŻ-PIB. Baza powstała na podstawie corocznych list 100 najlepszych RSP. Z przeprowadzonych analiz wynika, iż badana grupa spółdzielni w latach 2009-2011 poprawiała swoje wyniki finansowe oraz prowadziła intensywne procesy inwestycyjne.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 10 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.